Автор Тема: сокет amd=>amd3  (Прочетена 774 пъти)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
сокет amd=>amd3
« -: Oct 03, 2013, 19:25 »
здравейте. предии две седмици редактирах /ецт/Х11/хорг.цонф, за да добавя меню за овърклок на видеокартата, рестартирах Х-а, компа угасна и не светна.... както и да е, историята е дълга и ще ви я спестям,м макар че и тя си струва, защото сменух дъно и процесор зарати прецакан бутон за рестарт. сега машината е с ново дъно и процесор. проблема е, че не пали. Груб намира ядрата, избирам си последната компилация, започва и................. до там. остава си на екрана в който върти едни въртележки и не стига до логин скриин. стария процесор беше сокет АМД, а новия е  АМД3. подозирам, че ядрото и процесора не могат да се "разберат".
някакви идеи, различни от преинсталация?
п.с. Убунту 10.04 ЛТС
пиша от един жив диск на Генту, и немам нерви да си играя с локалите, така че ме извинете за кирилицата в английските текстове.
всъщност, вероятно ядрото трябва да се прекомпилира в сейв моуд, но не съм сигурен, че знам как точно да стане.
едит: дали не сгреших раздела? и за това се извинявам
« Последна редакция: Oct 03, 2013, 19:41 от satir »
Активен

edmon

  • Гост
Re: сокет amd=>amd3
« Отговор #1 -: Oct 03, 2013, 21:38 »
НЕ!
Проблема най-вероятно , е че дисковете вече са с други имена.
Когато бутва в груб  започни да редактираш имидж линията и вместо УУИД-то на рут директорията напиши /дев/сда1 например или там както ти идва!
« Последна редакция: Oct 03, 2013, 21:43 от edmon »
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: сокет amd=>amd3
« Отговор #2 -: Oct 04, 2013, 13:15 »
всъщност, проблема излезе, че е това, с което съм започнал темата :) /etc/X11/xorg.conf възтанових конфигурационния фаил от бекъпа, и запали... :) е, преди това пробвах СуперГруб, инсталирах по-старото ядро и такива неща... но стана след като възстанових конфигурационния файл на Х-а.
« Последна редакция: Oct 04, 2013, 13:20 от satir »
Активен