Автор Тема: Програма/инструмент за бъркане във .vmdk файлове!?  (Прочетена 2795 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Някой има ли идея за програма за бъркане във виртуалните дискове на VMWare при нестартирана виртуална машина!?
Правя някакви експерименти на принципа проба-грешка и вече 3 виртуални машини скапах до невъзможност да се стартират и се замислих, че ако имам важни файлове в тях и отиват на вятъра!

Когато реалната ми машина беше Уиндоус, с програмата WinMount се мапват дискове от виртуална машина и дори и да не е стартирана се прехвърлят файлове между двете устройства, но не можеше да отваря и мапва Линукс папки, само ундоус дискове! Имаше и някакъв драйвер за уиндоус с който се виждаха линукс дяловете когато има инсталирани линукс и ундоус ос на реалната машина и отваряше и виртуални дискове, но само ext2 и 3.

Имам нужда от някакви такива инструменти с които да си извадя важни файлове от скапана/нестартираща уиндоус и линукс виртуална машина преди да е станала наложащо.
Активен

Nedko Arnaudov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 38
    • Профил
Има програма наречена vmware-mount не съм я ползвал под Линукс но ако имаш късмет ще я има. Част е от Virtual Disk Development Kit : http://communities.vmware.com/community/vmtn/developer/forums/vddk
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Има програма наречена vmware-mount не съм я ползвал под Линукс но ако имаш късмет ще я има. Част е от Virtual Disk Development Kit : http://communities.vmware.com/community/vmtn/developer/forums/vddk

Това съм го гледал когато реалната машина ми бе уиндоус и нещо не съм очарован! Имаше някви инструкции за маунт под дос, на мен мисълта ми е нещо с гуи, юзер френдли!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
можеш да конвертираш .vmdk в .iso, после си монтираш .iso-то и си ръчкаш вътре:

Код
GeSHi (Bash):
  1. apt-get install qemu-kvm
  2. cd /media/wherever-the-image-is/
  3. qemu-img convert your-vmware-disk.vmdk -O raw vmware-disk.iso
  4. mkdir /media/vmwareiso
  5. mount -o loop vmware-disk.iso /media/vmwareiso
  6.  
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Нещо така с графичен интерфейс няма ли!? Дето без команди да става работата  ???
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
като изпълниш горните команди (copy / paste)
пускаш графичния наутилус и ровиш в папката където си монтирал
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с размера на Thin Provisioned vmdk диск
Настройка на програми
ivo_18 7 2618 Последна публикация Feb 18, 2013, 15:37
от zxz
Resizing vmdk harddisks for VirtualBox
Хардуерни и софтуерни проблеми
daniel_vulchev 5 2238 Последна публикация Apr 14, 2015, 14:07
от daniel_vulchev