Автор Тема: 2 въпроса за ubuntu 10.10  (Прочетена 814 пъти)

zaho_cool

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
2 въпроса за ubuntu 10.10
« -: Dec 21, 2010, 00:21 »
1. как да подкарам уиндоуска програма инсталирах си wine но не става и ми изписва The file`/media/Download/Install/Hardware/HWMonitor.exe` is not marked as executable. If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable.biit.
2. как да направя така че след като рестартирам да не въвеждам всеки път паролата за Wifi мрежата ми ?
Активен

nfc

  • Гост
Re: 2 въпроса за ubuntu 10.10
« Отговор #1 -: Dec 21, 2010, 00:33 »
Относно втория въпрос може да напрравиш автоматично при стартиране да се свързва с мрежата ти от NetworkManager appleta
и там да въведеш и съответната парола !
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: 2 въпроса за ubuntu 10.10
« Отговор #2 -: Dec 21, 2010, 01:03 »
По първия въпрос то си го пише,че HWMonitor.exe не е маркирана като изпълнима.Това се решава по този начин.Отваряш конзолата и пишеш.Не знам тази директория /media къде се намира за това ще ти напиша как става като администратор:
Код:
sudo chmod +x /media/Download/Install/Hardware/HWMonitor.exe
Чукаш Enter ще ти поиска паролата пишеш я и си готов.Гледам,че пише също че ако си го изтеглил от недоверен източник това може да е опасно за рънване.

По втория въпрос чукаш на NetworkManager с десен бутон на мишката и избираш Настройки на връзки.След това в зависимост каква мрежа ползваш чукаш на нея.Примерно ползваш жична връзка чукаш на нея и след това отдолу избираш връзката обикновено е Auto eth0 и отсрани ще ти стане активен бутона Редактиране.Чукаш върху него и в отворилия се прозорец поставяш отметки върху Автоматично свързване и на Достъпна за всички потребители.След това чукаш на Прилагане може да ти поиска паролата пишеш я и си готов.
Активен

zaho_cool

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: 2 въпроса за ubuntu 10.10
« Отговор #3 -: Dec 21, 2010, 01:35 »
По първия въпрос то си го пише,че HWMonitor.exe не е маркирана като изпълнима.Това се решава по този начин.Отваряш конзолата и пишеш.Не знам тази директория /media къде се намира за това ще ти напиша как става като администратор:
Код:
sudo chmod +x /media/Download/Install/Hardware/HWMonitor.exe
Чукаш Enter ще ти поиска паролата пишеш я и си готов.Гледам,че пише също че ако си го изтеглил от недоверен източник това може да е опасно за рънване.

По втория въпрос чукаш на NetworkManager с десен бутон на мишката и избираш Настройки на връзки.След това в зависимост каква мрежа ползваш чукаш на нея.Примерно ползваш жична връзка чукаш на нея и след това отдолу избираш връзката обикновено е Auto eth0 и отсрани ще ти стане активен бутона Редактиране.Чукаш върху него и в отворилия се прозорец поставяш отметки върху Автоматично свързване и на Достъпна за всички потребители.След това чукаш на Прилагане може да ти поиска паролата пишеш я и си готов.
Мерси но къде да намеря NetworkManager имам Network tools и Network Connection ?
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: 2 въпроса за ubuntu 10.10
« Отговор #4 -: Dec 21, 2010, 01:43 »
NetworkManager-а се намира горе в панела.Всъщност каква дистрибуция ползваш?
Активен

zaho_cool

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: 2 въпроса за ubuntu 10.10
« Отговор #5 -: Dec 21, 2010, 02:41 »
NetworkManager-а се намира горе в панела.Всъщност каква дистрибуция ползваш?
ubuntu 10.10
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: 2 въпроса за ubuntu 10.10
« Отговор #6 -: Dec 21, 2010, 07:23 »
Никакви конзоли не ползваш( просто е безсмислено ).

Кликаш с десен бутон на файла--> пропъртиис-а(като в уиндоус хаха ), отиваш в таб сигурност и там слагаш най-долу отметка на на нещо от типа на allow executing или нещо от този род ( вмомента нямам гном и не знам точно как са го написали )

Не мога да разбера защо някой колеги имат манията да забиват новаците в терминалите за елементарни неща, за едни е по-лесно, за други - не. :)  ::)
Активен

danaildr

  • Гост
Re: 2 въпроса за ubuntu 10.10
« Отговор #7 -: Dec 21, 2010, 08:12 »
Защо първо не пробваш
sudo apt-get install hardware-monitor (в конзолата) или от синаптика да инсталираш пакета hardware-monitor
Ако ти върши същата работа като желаната от теб програма няма смисъл да се мъчиш с Wine.
Относно програмите които ще инсталираш през Wine, самия изпълним (exe) файл трябва да му дадеш права да се изпълни като програма. Колегите горе са ти описали двата начина по които става.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: 2 въпроса за ubuntu 10.10
« Отговор #8 -: Dec 21, 2010, 10:33 »
Никакви конзоли не ползваш( просто е безсмислено ).

Кликаш с десен бутон на файла--> пропъртиис-а(като в уиндоус хаха ), отиваш в таб сигурност и там слагаш най-долу отметка на на нещо от типа на allow executing или нещо от този род ( вмомента нямам гном и не знам точно как са го написали )

Не мога да разбера защо някой колеги имат манията да забиват новаците в терминалите за елементарни неща, за едни е по-лесно, за други - не. :)  ::)

Предложих на колегата решение през конзолата,защото мисля,че ще стане най-бързо и лесно.Само copy/paste и е готово.А ти това което му предлагаш ,не казвам,че е грешно.
Цитат
Кликаш с десен бутон на файла--> пропъртиис-а(като в уиндоус хаха ), отиваш в таб сигурност и там слагаш най-долу отметка на на нещо от типа на allow executing или нещо от този род ( вмомента нямам гном и не знам точно как са го написали )
Но представи си,че този файл HWMonitor.exe се намира в /root директорията и кво прайм тогава.За да стане по твоя начин трябва да затвори всичко.След това да чукне ALT+F2 и да напише gksu nautilus за да получи администраторски права и накрая да рулира до файла и да му сложи така наречената отметка.

Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем с ubuntu
Настройка на програми
knoppix 1 4321 Последна публикация May 23, 2005, 01:48
от knoppix
Ubuntu 5.04 Първи Старт
Настройка на програми
vejdi_86 6 5254 Последна публикация Jul 26, 2005, 02:15
от tech_noir
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 8016 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 21751 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8380 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu