Автор Тема: Пилотен проект за ... Windows!?  (Прочетена 4215 пъти)

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Пилотен проект за ... Windows!?
« -: Jun 28, 2004, 13:14 »
Да, няма грешка! Ето новината тук и тук.

Ето и цитат от статията на http://www.focus-news.net:
Цитат
Община Каварна е избрана за домакин при пилотно внедряване на версия Windows на база данни “Население” за област Добрич, като община с най – добра практика в областта на използване на технологичните продукти при административното обслужване на гражданите. Курсът на обучение на специалисти от ГРАО от цялата добричка област, започна днес и ще продължи около седмица.


Мисля, че е добра идея представител на ССС да поразпита кой е избрал тази община и защо за пилотния проект е избран (ако въобще е могло да се избира) Уиндос и евентуално да им се предложи решение на базата на свободния софтуер.
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Пилотен проект за ... Windows!?
« Отговор #1 -: Jun 28, 2004, 13:44 »
Според мен - възможност за избор не е имало. Просто са им представили проект, те са го приели и са ПЛАТИЛИ - това е. Засега просто според мен няма никой представител на ДА, който да е за въвеждане на свободен софтуер в ДА. Докато някой не срине всичките им Уин системи с някой смъртоносен вирус, (което искрено се надявам да стане) - няма да се замислят за сигурността, която им предоставя свободния софтуер.
Активен

Agent_SMITH

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3082
  • matrix kernel module
    • Профил
Пилотен проект за ... Windows!?
« Отговор #2 -: Jun 29, 2004, 18:32 »
Цитат
Докато някой не срине всичките им Уин системи с някой смъртоносен вирус, (което искрено се надявам да стане)...
Когато това стане благодарение на някой некадърен бюрократ познай кой ще пострада най-много? Ние.

Дано прехода да стане бързо, плавно, и без сътресения. ;)
« Последна редакция: Feb 02, 2010, 22:24 от zeridon »
Активен

-= СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА =-