Автор Тема: Дистрибуция за възрастен Windows потребител.  (Прочетена 15966 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Всеки, който поне малко се е занимавал с Ubuntu и разни на негова основа, първата му работа е да премахне този Софтуерен център и да си инсталира synaptic  ;D
« Последна редакция: Oct 13, 2015, 23:09 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Всеки, който поне малко се е занимавал с Ubuntu и разни негова основа, първата му работа е да премахне този Софтуерен център и да си инсталира synaptic  ;D
Не знаех, дори, че можело да се деинсталира.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не знаех, дори, че можело да се деинсталира.
То, може, но внимавай да не е прикачен към Ubuntu-desktop и да ти осиротее цялата графична среда. По- добре си ползвай synaptic, без да премахваш ubuntu-software-center, докато се научиш да привързваш приложенията към базова графична среда.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

malin

  • Гост
Софтуерния център зарежда бавно. И ако работиш само през него ще се получават проблеми (не знам до къде е докаран, сега със новата пакетна система дето ще я въвеждат ми светва, че ще е по-добре/или приемливо през него след време). И ще трябва да го допълваш с проста команда от терминала (sudo apt-get install -f) профилактично.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Цитат на:uphero в Окт 13, 2015

   "Аз като типичен уин потребител първо гледам визуално как изглежда, ако не ме грабне с дизайна зарязвам на момента.
Няма ли начин да запазим любовта си, какви са минималните ресурси за да работи пъргаво Ubuntu Desktop?"
 
    !-Не гледай как изглеждат дистрибуциите-всичко можеш сам да настроиш на теб да ти хареса-

   Например:
    Ако инсталираш дистрибуция с KDE- от настройки на външния вид на заглавията прозорците-взимане на нови добавки-Auro-G, Настройки на теми за работния плот-изтегляне на нови теми-Glassified....и т.н.....
« Последна редакция: Oct 15, 2015, 12:09 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Виж Chalet OS
Това за мен си го харесах и сега ще го пробвам. На пръв поглед изглежда супер.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Ами, това е разкрасено Xubuntu.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Ами, това е разкрасено Xubuntu.
Малко тромаво работи на лайв СД, дано не е така и след инсталацията.
Инак е 6+. Така би трябвало да изглежда един линукс за да спечели уин потребителите, а не в стил 90-те.
Аз друго се питам, защо графичната среда толкова затормозява системата? Кое куца тук? Май се работи в грешната посока - външния вид е зарязан или се прави без никаква мотивация.
Не може на машина на която без проблем върви уин 7/8/8.1/10 линукса, който е уж по-слаб да влачи и забива.
« Последна редакция: Oct 17, 2015, 11:50 от uphero »
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Графичната среда няма как да затормозява системата. Xfce, консумира, не повече от 80MB от RAM паметта. Погледни си в мениджъра на задачите, кое товари системата. Възможно е да има включен допълнителен композитен мениджър, да се стартират автоматично някакви допълнителни приложения или да имаш проблем с драйвъра за видеото.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

michael1960

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Slackware 14.1
  • Window Manager: MATE Desktop Environment
    • Профил
    • WWW
Колко възрастен по дяволите, аз съм на 55 години и съм със Slackware 14.1, Mate последна версия и съм много доволен !
 
Активен

Михаил Петров - град Смолян, България

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
uphero, внимателно следя темата, която си пуснал, макар че я коментирам за първи път.Та, нещо не е наред в претенциите ти, да ме прощаваш. Пускаш тема за "уиндоус подобна" графична среда, после ровиш из всички възможно най-далечни от вида на уиндоус възможности, например гномския вид на стотинката, накрая си харесваш Unity
Това веднъж. Втори път - Убунтуто било тежко. Три, пет, седем настолни иэ още толкова лаптопа имам инсталирани и всичките летят под всяко Убунту, което НЕ Е с графична среда от рода на Юнити и последните КДЕ-та
Трето - хем казваш, че не разбираш и просто питаш, хем правиш генерални изводи, че нещо не било в правилната посока. Бързаш, малко, човек!
Колкото до това, което търсиш - преди месец направих едно Сони Вайо с 2 гига рам и незнамкакъв процесор да изглежда буквално като работещо под ХП, инсталирайки му Минт XFCE с GTK тема, предоставена в този форум от киберченгето (благодарности) и тема за икони, предоставена в сайта на ChaletOS. Компютърът се ползва от възрастен потребител, който и до момента твърдо вярва, че ползва същото ХП, което ползва комшията му. Това, мисля, изчерпва темата ти, както беше започната. Поздрави! 
« Последна редакция: Oct 17, 2015, 23:41 от evilgrintch »
Активен

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
uphero, внимателно следя темата, която си пуснал, макар че я коментирам за първи път.Та, нещо не е наред в претенциите ти, да ме прощаваш. Пускаш тема за "уиндоус подобна" графична среда, после ровиш из всички възможно най-далечни от вида на уиндоус възможности, например гномския вид на стотинката, накрая си харесваш Unity
Това веднъж. Втори път - Убунтуто било тежко. Три, пет, седем настолни иэ още толкова лаптопа имам инсталирани и всичките летят под всяко Убунту, което НЕ Е с графична среда от рода на Юнити и последните КДЕ-та
Трето - хем казваш, че не разбираш и просто питаш, хем правиш генерални изводи, че нещо не било в правилната посока. Бързаш, малко, човек!
Колкото до това, което търсиш - преди месец направих едно Сони Вайо с 2 гига рам и незнамкакъв процесор да изглежда буквално като работещо под ХП, инсталирайки му Минт XFCE с GTK тема, предоставена в този форум от киберченгето (благодарности) и тема за икони, предоставена в сайта на ChaletOS. Компютърът се ползва от възрастен потребител, който и до момента твърдо вярва, че ползва същото ХП, което ползва комшията му. Това, мисля, изчерпва темата ти, както беше започната. Поздрави!
Някои от постовете тук са офтопик ако не си забелязал.
Инак по темата - нито имам време нито знания за да търся теми и икони. Търсех в началото нещо специално за възрастни хора дали няма измислено.
Няма какво да му разбираш - работи ли бавно и да забива не ти трябва да си про.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Хайде понеже стана дума за забиването и работенето бавно на машините.
Инсталирал съм УСУ например, което е с KDE, вярно версия 8.1, но го бях нахакал на нетбук с Атом процесор на 1.6 гигахерца и два гига рам. Стара машинка. Вървенше нормално. Не летеше, но нямаше никакви проблеми. А иначе KDE се води от по-"тежичките" среди.
В момента пиша от лаптоп с XFCE и на i7 с nVidia 750 нещоси, понякога бави. Но няма как и да не бави, след като го понатоваря с отворени 7-8 приложения. Три браузъра с по двайсетина таба, че и понякога на единия идват към 60-70, много от тях видео на пауза, поне едно видео отделно върви, два редактора Geany и Sublime Text. Твърде често работещ торент клиент към това, понякога едно апачи2, но него не го товаря особено. В един от терминалите допълнително върви още нещо за сваляне от нета.
Та понякога наблюдавам забавена реакция.
Всичко е до това, как ползваш интрументите. И как ги наточиш.
Освен това разните пичове от nVidia и ATI не споделят много за чиповете си и всичкото работещ драйвер за линукс е въпреки тях. Кажи-речи!

Няколко души споменаха тук, какво да се погледнеш, за да ти е наред всичко. Не каза, направил ли си го и какви са резултатите, ако си.
След XFCE идва MATE и LXDE, ако и те ти бавят. причината не е в телевизора.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
всъщност цялата тема се превръща в един голям офтопик, това съм забелязал и затова си позволих да се намеся, но както и да е.
това http://www.lxle.net/ работи на лаптопа на жена ми, който е Compaq 6715s с 1 (един) гигабайт рам и някакъв АMD Thurion процесор, дето дори не му помня мегахерците, толкова са малко. Машината се ползва за интернет, работа (офис пакет), видео, филми, торенти, скайп, елементарна обработка на снимки. Работи от 2007 годдина, все под различни линукси, първоначално с клласически Гном двойка, после - с варианти на ЛХДЕ
Машината, на която ще инсталираш сигурно е доста по-добра. Имай предвид обаче, че със сигурност ще усетиш разлика в поведението на системата между живия диск, с който пробваш, и окончателно инсталираната на твърдия диск операционна система.
Активен

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Колкото до външния вид - няма да ти се налага да се занимаваш с теми и икони, ако сам не го пожелаеш. Всяка сериозна, "стара" дистрибуция си идва с достатъчно полиран и консистентен външен вид. Аз ти дадох пример само за това, че при желание можеш да докаращ реалния външен вид на уиндоуса, до степен един нормален потребител да не усети разликата, но това далеч не е задължително.
Активен