Автор Тема: Прокси и ssh!  (Прочетена 599 пъти)

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Прокси и ssh!
« -: May 29, 2006, 01:30 »
Доста време се чудих как да го формулирам и най накрая не можах да го измисля!Проблем ми е следния!Живея в общежитие и интернета ми е през прокси и проблема ми е точно с него!Не ме пуска навън за много неща!Но още по големия проблем е че от вън още по малко пуска!Примерно от тук мога да си ползвам акаунта в университета т.е. да се свържа с ssh!Но проблема е че когато съм в университета не мога да се свържа с моя компютър в къщи!Въобще не мога да ми пингне ип-то!Но има пинг на проксито!И се чудя как да стане!Имам едно ип тук в вътрешната мрежа но навън съм с друго!Може ли някой да ми даде някакви идея да си реша поне тоя проблем!Другия вариант е да си сложа един циско впн който би могъл да ми помогне но не мога да го компилирам и не се оправям с него!Дава ми грешка!Но за него по късно!:Р



Активен

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Прокси и ssh!
« Отговор #1 -: May 29, 2006, 07:42 »
Обратен SSH... RTFM
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

  • Гост
Прокси и ssh!
« Отговор #2 -: May 29, 2006, 11:13 »
Аз сам си решил проблема така. Машината с ssh демона слуша на 443 порт и редиректва на 22 порт. От PuTTy се свързвам към нея на 443 порт като за прокси съм указал проксито ми и порта му. Все пак прецени си 443 дали не го ползваш.
Активен