Автор Тема: Питане от абсолютен новак!  (Прочетена 33892 пъти)

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #195 -: May 25, 2011, 22:45 »
Хихик. Днес колегата щеше да получи инфаркт, като осъзна, че под Линукс всичко му е различно и неясно  ;D ;D но влезна в пътя и той. Шоу  [_]3 защо скайпа е така, защо за всичко изскачат прозорци - невероятно шоу. Но ще се научи и той?
Престани със спама ако обичаш. Ако нямаш въпроси относно линукс не пиши излишни глупости. Ако ти се отсеят само важните неща от темата от 13 ще падне 3 страници. Едвали някой се вълнува как е реагирал колегата ти!

Ако я караш все така скоро да не се чудиш защо темата е в раздела "Кошче"!
« Последна редакция: May 25, 2011, 22:47 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #196 -: May 25, 2011, 22:49 »
Ок. Мислех си, че правим общуване. Между хора. Но ок, явно ви кефи да общуваме като в лаборатория. Ок нека да е така.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #197 -: May 25, 2011, 22:56 »
Човек, такова общуване което искаш ти може да намериш в IRC, Twitter, Facebook, aha, flirt4e :D :D :D и т.н. Тука си е форум на БГ Линукс Обществото.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #198 -: May 25, 2011, 23:03 »
Общество без общуване не е никакво общество. но вие си знаете най-добре. Моята тема и да отиде в коша и да я изтриете и т н....мен тя не ми е цел. Щом ви кефи да общувате около въпросчетата на хората - ок - така да е. мен ме кефи да общувам заради самото общуване.

Вие сте шефовете. Няма нищо по-готино от общуването в развито общество.

Както кажете така ще е!
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #199 -: May 25, 2011, 23:19 »
Ок. Мислех си, че правим общуване. Между хора. Но ок, явно ви кефи да общуваме като в лаборатория. Ок нека да е така.
А ти бил ли си в лаборатория???
В лабораторията се работи не се дрънка. Виж ако бъркаш лабораторията с кафене това вече е друго.
Във форума има раздел и за дрънкане и общуване (каквото и да разбираш под това) Идеи и мнения се казва .
« Последна редакция: May 25, 2011, 23:22 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #200 -: May 26, 2011, 09:21 »
Ок. Мислех си, че правим общуване. Между хора. Но ок, явно ви кефи да общуваме като в лаборатория. Ок нека да е така.
Във форума има раздел и за дрънкане и общуване (каквото и да разбираш под това) Идеи и мнения се казва .
Не, "Живота, вселената и т.н." е раздела за "днес колегата щеше да получи инфаркт":) "Идеи и мнения" е за "Коя дистрибуция да си избера".

// Голямо лирическо отклонение

Иначе правилата доста ясно показват дали тук е лаборатория или селски площад. И, да, щом някой осъзнава, че идва в едно "развито общество", може да разгледа как е общувало досега това общество. Все пак, попадането тук показва, че човек има прилично ниво на познания за Интернет пространството, нормално е да имаме очакване да се ориентира в различните секции и предназначенията им.

Също така, нека всички автори на теми да знаят, че те са хората, които най-много трябва да ценят темите си, а не (веднъж извлекли личната си изгода) да им е все едно дали те ще продължат да съществуват. Тук искаме да събираме архив с опита и знанията си, за да може хората да намират напъствия при решаването на проблемите си. Целта не е всеки, решил да се сблъска с Линукс, да пуска нова тема и да пита едно и също и да получава едни и същи отговори. Целта е хората да имат база, за да могат (да се научат) сами да се справят с проблеми или поне да се ориентират в трудните ситуации.

Накрая ще добавя, че имаме IRC канал (някой да каже и как се казва), така че е предоставена възможност и за общуване "на лафче" за желаещите (да пишат и да четат).
« Последна редакция: May 26, 2011, 09:41 от bop_bop_mara »
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #201 -: May 26, 2011, 14:06 »
е има ли хора в тоя irc канал? ???
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #202 -: May 26, 2011, 14:21 »
Цитат
Също така, нека всички автори на теми да знаят, че те са хората, които най-много трябва да ценят темите си, а не (веднъж извлекли личната си изгода) да им е все едно дали те ще продължат да съществуват. Тук искаме да събираме архив с опита и знанията си, за да може хората да намират напъствия при решаването на проблемите си. Целта не е всеки, решил да се сблъска с Линукс, да пуска нова тема и да пита едно и също и да получава едни и същи отговори. Целта е хората да имат база, за да могат (да се научат) сами да се справят с проблеми или поне да се ориентират в трудните ситуации.

Дрън Дрън Дрън

Манията да превръщате форуми в база от знания - граничи с мързел да сложите статии в сайта. Читави статии. Преводи. Клипове. И баба знае потребителите да пълнят форума с "ценни теми". Така е най-лесно. после хвърчиш по темите и им модерираш мненията и ала бала простотии. За да постигнеш ефекта на стерилната тема.

Забравяш само едно - че никой няма да си губи времето да рови в търсачката на форума. Никой не го прави. Или го правят хората, които имат време за губене. Очакваш да намеря отговор  на въпросите си в търсачката на този форум. Да се сблъскам с една такава стерилна тема.

Неможеш да спреш въпросите на хората. не можеш да им обясняваш как да общуват и къде да общуват. Неможеш да направиш това.

Тоест можеш - ако искаш за 24часа 10 стерилни мнения. Ок ще ги имаш. То и сега ги имаш - щом така ви кефи - общувайте си.

Трябва да се кефите на въпросите на хората - те са "торта" за вашият форум. Те правят форума жив...после защо толкова малко хора ползват Линукс....защото вас ви е страх от въпросите им.

Здраве да е.....
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #203 -: May 26, 2011, 14:41 »
не се афектирай па ти  :)
Идеята е, че ако искаш в една тема да си лафим, темата трябва да е в съответния раздел. В този случай в "Живота, вселената и т.н."

Аз по едно време понеже ми беше писнало от АТИ, си направих тема направо в коша за да си помрънкам. Та така...
Активен

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #204 -: May 26, 2011, 14:47 »
А аз мисля, че тази тема вече е изчерпана и е редно да бъде заключена.
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #205 -: May 26, 2011, 22:01 »
Четем за командите и тествах това и работи. Мога да си имам поща и да изпращам писма без да имам m@il-регистрация където и да е....

# mail c@cb.vu
Subject: Your text is full of typos
"For a moment, nothing happened. Then, after a second or so,
nothing continued to happen."
.
EOT
#

[_]3 [_]3 [_]3

Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #206 -: May 26, 2011, 22:26 »
Четем за командите и тествах това и работи. Мога да си имам поща и да изпращам писма без да имам m@il-регистрация където и да е....

# mail c@cb.vu
Subject: Your text is full of typos
"For a moment, nothing happened. Then, after a second or so,
nothing continued to happen."
.
EOT
#

[_]3 [_]3 [_]3
Би ли споделил как така ще можеш да имаш поща и да изпращаш писма  без да имаш и-мейл адрес.И също така този текст на английски каква роля играе в цялата конспирация. :)
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #207 -: May 26, 2011, 22:34 »
Ами мога да изпращам на всеки мейл с команда през Терминала. Това си го тествах и работи. Въпроса е - проблема е, че не може да получавам отговор - защото пощата не е истинска. Според логиката безпроблемно пращане и получаване ще става само между две PC под линукс - през Терминала

user name linux pc@user name linux pc това е "пощата ми" така се вижда при тестовете.

Дано съм се изразил правилно хихик.

[stamen.stamenov@stamen ~]$ mail stamenova.nadezhda@gmail.com
(Натискате Ентър и това излиза автоматично)Subject: Тук пишете заглавието
(задължително празен ред)
Тук слагате темата на писмото. Увод. Изложение. Заключение.
(задължително празен ред)
(слагате точката и натискате Ентъра и се изпраща писмото).
(изписва се автоматично в терминала)EOT
[stamen.stamenov@stamen ~]$
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #208 -: May 27, 2011, 07:14 »
Добро утро.

Снощи си овладях и този урок:

http://www.bultux.org/terminal/alpine-mail-klient-za-terminala

Не е кой знае какво - НО на мен ми е полезно и ми трябваше. Доста повече имам визуализиране - КОНТАКТ с информацията в пощата ми през Терминала.

Май ще се окаже, че всичко може да се прави през терминала!
Активен

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #209 -: May 27, 2011, 10:14 »
А за какво ти е да ползваш пращане на поща през терминала?
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!