Автор Тема: Питане от абсолютен новак!  (Прочетена 33953 пъти)

c111100101

  • Гост
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #210 -: May 27, 2011, 10:30 »
Не разбрах само, кой е IRC канала на Linux-bg.org и към кой сървър е?
И има ли сайта фейсбук страница?
« Последна редакция: May 27, 2011, 10:34 от c111100101 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #211 -: May 27, 2011, 10:58 »
Цитат - "А за какво ти е да ползваш пращане на поща през терминала ?"

Нека се научи и на конзолни неща, няма лошо в това. Аз колко съм ползвал pine навремето.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #212 -: May 27, 2011, 12:18 »
Не разбрах само, кой е IRC канала на Linux-bg.org и към кой сървър е?
И има ли сайта фейсбук страница?
IRC канал на форума има във irc.freenod.net от доста време. Канала се казва #linux-bg. Препоръчително е да се пише на кирилица(UTF8). Почти непрекъснато сме около 10 човека :)
@bop_bop_mara, и група във facebook има :)

Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #213 -: May 27, 2011, 16:11 »
Нека се научи и на конзолни неща, няма лошо в това.

Да. Вечерно време отделям поне по 1-2 часа на четене и тестове. Внимателно правя, че да не омажа нещо отново. Просто линукса се оказва пустиня от възможности - но има нещо странно около него. Малко хора го ползват практически - имам предвид извън средите на програмисти; хакери и т н.....

Колко нужда имат от Линукс - доста хора пък въобще не усещат. Дано си отворят очите.

Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #214 -: May 27, 2011, 16:17 »
Виждам че задобряваш, ето темата ти стана доста голяма, с 213 постинга дотук. А и по самите въпроси и коментари си личи, че не е някой калпазанин, дето търси всичко наготово. И май скоро няма да търсиш човек за поддръжка на Линукс машините. Ами сам ще се оправяш с всичко. Пожелавам успехи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #215 -: May 27, 2011, 16:29 »
Виждам че задобряваш, ето темата ти стана доста голяма, с 213 постинга дотук. А и по самите въпроси и коментари си личи, че не е някой калпазанин, дето търси всичко наготово. И май скоро няма да търсиш човек за поддръжка на Линукс машините. Ами сам ще се оправяш с всичко. Пожелавам успехи.

Човек не трябва да иска да е сам във всичко. И не може да е сам. Да правиш всичко сам е загуба на време и пари. Така мисля аз. Човек намерих - в Неделя действаме по моето PC. После и другите по план.
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #216 -: May 27, 2011, 16:49 »
Цитат
Малко хора го ползват практически - имам предвид извън средите на програмисти; хакери и т н.....

хех, аз ползвам само линукс, без да съм нито програмист нито хакер. Някои от програмите, които ми трябват ги няма за Windows, други пък знам как да ги инсталирам само на Linux :)
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #217 -: May 27, 2011, 17:00 »
А някой знае ли под Линукс как може да се реши следният проблем - казус.

Трябва да се вържем към база данни на един сайт и от там да дърпаме данни в екселска таблица. Под уиндос проблема се реши - но не помня как се наричаше нещото.

Обаче сега не можем да дърпаме информация.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #218 -: May 27, 2011, 17:03 »
http://uroci.net/urok/916/%D0%94%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-MySQL-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0-Excel.html

Мързел!

PS: Само не ми обяснявайте, че няма да стане!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #219 -: May 27, 2011, 17:09 »
Ще видим дали ще стане - и ще пиша.

Благодаря Ви за линка.
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #220 -: May 27, 2011, 17:18 »
backtolife - А да те питам, то май това ще трябва да се програмира. Защото данните, които са в базата имат маркери и съответни различни статуси. И трябва да се визуализират в Екселската таблица по определен начин:

- колони
- shits и т н...

Това е възможно нали. И самото "дърпане-сваляне" трябва да е стартируем процес. А не автоматичен. Защото данните търпят промени и те се нанасят на екселската таблица.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #221 -: May 27, 2011, 17:24 »
zoomaniak- Сериозно-мисля, че трябва да посетиш някоя конференция на Линукс за българи. Там след официалната програма обикновено следва оцветяване (в добрия смисъл)  в някое близко кръчме. Носи си лаптопа. Друго си е живия контакт!!!
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #222 -: May 27, 2011, 17:27 »
Друго си е живия контакт!!!

Ще посетя. Аз и по SEO и др. събития се мъкна редовно  [_]3

http://www.youtube.com/user/J00mlaDay

Хем уча - Хем и работа свърша.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #223 -: May 27, 2011, 17:34 »
Абе Сашко на колко си години?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #224 -: May 28, 2011, 18:58 »
Тая грешка ко значи


Error: Package: ffmpeg-libs-0.6.2-1.fc14.i686 (rpmfusion-free-updates)
           Requires: libx264.so.102
           Available: x264-libs-0.0.0-0.28.20100706gitd058f37.fc14.i686 (rpmfusion-free)
               libx264.so.102
 You could try using --skip-broken to work around the problem
Активен