Автор Тема: Питане от абсолютен новак!  (Прочетена 33905 пъти)

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #225 -: May 30, 2011, 13:11 »
Вече съм с Fedora 15 и още куп готини неща. Скоро ще се опитам да напиша нещо като "впечатление" с реални доказателства от някой неща по федора 15.
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #226 -: May 30, 2011, 17:53 »
Днес се опитах да започна работа със - Cinelerra, но ми дава грешка. Формата, който се опитвам да отворя е .avi

Дали може да дадете мнение.

Fedora 15 ползвам
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #227 -: May 30, 2011, 18:09 »
Цитат
- колони
- shits и т н...

не че нещо, ама... я го оправи

апропо, хвърли един поглед и на Avidemux
« Последна редакция: May 30, 2011, 18:12 от lunarvalleys »
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #228 -: May 30, 2011, 20:47 »
А да попитам отново за мнение - вас. След като имам инсталирано KINO четох, че е най-доброто за запис на Видео направо на харда ми. Но нещо не мога да подкарам видео записването де.

USB кабела е в PC и в камерата и като натисна бутона за запис на камерата. Ядец нищо не става. То е явно, че аз незнам точно как става - но разцъках 1 милион комбинации не става и не става.

Трябва ли да доинсталирвам некви допълнения или не трябва според вас. Пакети и т н...
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
« Последна редакция: May 30, 2011, 22:41 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #230 -: May 31, 2011, 21:20 »
SATANIC_SOUL

Искам първо да ти благодаря за линковете.
Второ искам да ти благодаря искернно за това, че си редактира поста - мнението. Много ме нарани това твое мнение, но това е живота. Просто го приемаме или спираме да го живеем.

Не те познавам - не ви познавам. Познавам точно 3ма в този форум.

И искам да ти - споделя важни неща.

Единственото нещо, което нямам е време. Вечерно време отделям за да опознавам Линукс, но това е нищожна част от всичко. Адски съм скапан вечер; очите ме болят - схванат съм; мозакът ми е преуморен и не става нищо. Адски ми е трудно - но се боря.

Времето ми е враг! Да сега само се оправдавам - но наистина ви моля да ми повярвате - НЯМАМ ВРЕМЕ да науча всичко. Движа се по график - всичко е планувано и разграфено. Шибана карма! Колкото и тъпи въпроси да ви задам на вас знаещите, то те не са родени от моят мързел.

Всяко кликане е частица време. Всяко изчакване да се зареди резултата в търсачката е частица време. Седнете и започнете да умножавате от 20:часа до 23 часа как да намеря време за целято ми незнание. Как? Просто не мога.

Помогнал съм на хиляди хора да се научат като им пръцка хамстера какво да правят. Сега търся в тази ебана тема помощ за моето незнание.

Просто не е нужно да се гаврим един с друг. Това е. Предполагам, че няма да задавам повече въпроси в тази тема - не ми е гот да гледате на мен като на някой мързел. Но съм адски преуморен и разчитам на добротата на хората. Иначе всеки може да е вълк.

Имаше една народна приказка за мечката - раната и лошата дума.
Активен

tovaimesushtestvuva

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #231 -: May 31, 2011, 23:59 »
Хей зоо или зуу или маниак все тая що не си легнеш да се наспиш малко ... пък и утре е ден вдруги ден е друг ден стига да си жив до тогава и все пак защо да се преуморяваш и да се оплакваш като може да си направиш живота по-лесен с едно спане !
Лягаш си спиш и в други ден продължаваш с темата или пък не продължаваш никой не те кара на сила да разбереш това или онова ... нали така и без това разбра как да си инсталираш принтера ( да намачкаш на мара ушаците )
Са за да свириш на Лариси-писи на гоУемата цигулка си почиваш малко и после продължаваш  щото явно много те влече да свириш ...
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #232 -: Jun 08, 2011, 17:58 »
Скайп изтегли от ТУК.Избери версията за Убунту.След като се изтегли чукни два пъти върху файла и той ще се инсталира.А за utorrent,знам,че има,но не съм го пробвал,защото май беше нещо сървър и се стартира през браузър.По-добре инсталирай си flush.Той е със същата визия и ще ти върши същата работа.За да го инсталираш отвори един терминал и пиши в него тези команди:
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo add-apt-repository ppa:konishchevdmitry/flush
  2. sudo apt-get update
  3. sudo apt-get install flush
Активен

mad_viaaa

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #233 -: Jun 08, 2011, 18:21 »
ETO TOVA MI DAVA KATO CUKNA DA INSTALIRAM SKYPOVETE I NA DVATA This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #234 -: Jun 08, 2011, 18:31 »
За да пишеш на български чукни горе бутона Клавиатура.Това което си го постнал:
Код
GeSHi (Bash):
  1. check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
Изпълни тези две команди и кажи какво ти дава:
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo apt-get update
  2. sudo apt-get install -f
« Последна редакция: Jun 08, 2011, 18:35 от radoshow »
Активен

mad_viaaa

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #235 -: Jun 08, 2011, 18:33 »
...изтрито...
E: Encountered a section with no Package: header
E: Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/packages.linuxmint.com_dists_katya_import_i18n_Translation-en
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.
E: _cache->open() failed, please report.


:(:(:(

Редактирано, съгласно т. 3 от Правилата на форума. Нека повече не се повтаря!
bop_bop_mara (и Neter)
« Последна редакция: Jun 08, 2011, 18:36 от bop_bop_mara »
Активен

mad_viaaa

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #236 -: Jun 08, 2011, 18:37 »
Неуспех при достъпа до заключване /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Неуспех при заключване на административната директория (/var/lib/dpkg/). Може би се използва от друг процес?
 тоеа ми даде от двете команди
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #237 -: Jun 08, 2011, 18:40 »
Затвори всичко което си стартирал и пусни само терминала и пиши в него командите които ти дадох.
Активен

mad_viaaa

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Питане от абсолютен новак!
« Отговор #238 -: Jun 08, 2011, 18:46 »
това ми даде и ни6то нестажа пак :(
Изтеглени 47,1 kB за 8с (5251 B/сек)                                           
Четене на списъците с пакети... Грешка!
E: Encountered a section with no Package: header
E: Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/packages.linuxmint.com_dists_katya_import_i18n_Translation-en
E: Списъците с пакети или файлът за състояние не можаха да бъдат анализирани или
Активен