Автор Тема: Лично пространство  (Прочетена 8461 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #15 -: Aug 30, 2011, 15:56 »
@backtolife : Злорадстването е глупаво и безмислено. Преди 3 години 3000 лв. ми се виждаха джобни пари, но сега ако олекна с тази сума няма да ми е никак приятно. А ако не направи нищо оператора ще го осъди без да присъства и без дори да го уведомяват, че има насрочено дело
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Лично пространство
« Отговор #16 -: Aug 30, 2011, 16:01 »
А ако не направи нищо оператора ще го осъди без да присъства и без дори да го уведомяват, че има насрочено дело

Глупости на търкалета. Не могат да го осъдят без да получи нотариална покана да си плати 3-те бона. А такава покана няма как да ти я връчат без да се подпишеш че си я получил.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #17 -: Aug 30, 2011, 16:06 »
Нотариалната покана няма нищо общо с делото. И могат, гарантирам ти. Нотариална покана можеш никога да не получиш или да се криеш.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #18 -: Aug 30, 2011, 16:16 »
Ненене заклевам се няма такава драма:) РОКО__ пуска тема в която се оплаква от инвазията в личното му пространство и в следващият момент започва да занимава всички с личните си проблеми. Ехех.

Не съм те вързал. Нито теб нито backtolife, свободни сте да изчезнете, и да не коментирате в тази тема, Нали уж Живота вселената и други глупости.
Кое е грешно в темата ми и не съответства на този раздел?

Дубликат на лична карта - сефте чувам. Човек, сам си се набутал - ти не си спазил закона и сега си патиш. За открадната или загубена лична карта е трябвало да те глобят и да те запишат, че си я загубил. След това си вадиш нова и старата става невалидна. Ама ти като си кавал и не знаеш какво да правиш, не знаеш и кого да попиташ.

Плащай сега дядо попе.

В паспортното, ми дадоха дубликат. И казаха че трябвало да се провери , дали личната ми карта наистина е открадната. Какво да направя аз? Просто си платих за дубликат. То за да направя нещо трябва да заведа дело в неутрален съд, извън България.

А ако не направи нищо оператора ще го осъди без да присъства и без дори да го уведомяват, че има насрочено дело

Глупости на търкалета. Не могат да го осъдят без да получи нотариална покана да си плати 3-те бона. А такава покана няма как да ти я връчат без да се подпишеш че си я получил.

Много си запознат с това, май май са те метнали яко на времето, щом знаеш процедурите, а тук се правиш на философ. Както казах, ако не искаш да четеш не чети тази тема.

...изтрито...

Нотариалната покана няма нищо общо с делото. И могат, гарантирам ти. Нотариална покана можеш никога да не получиш или да се криеш.

Аз получих призовка, но няма да се явя на това дело.

Редактирано - 4 последователни поста са слети в един, малко изтрито във връзка с т. 6 от Правилата на форума.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Aug 30, 2011, 16:55 от bop_bop_mara »
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #19 -: Aug 30, 2011, 16:54 »
Разделих темата на две (въпреки, че Правилата позволяват offtopics в тази секция) - тук си говорете за нещата от гледна точка на официални документи за правата на човека и закони за личните данни.

Моят съвет към Роко е да не приема някои постове на нож понеже са написани от даден човек - по мое мнение тези хора се опитват да ти съчувстват и да ти помогнат, за разлика от псевдо приятелите, които споменаваш в началото на темата.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Лично пространство
« Отговор #20 -: Aug 30, 2011, 16:58 »

Много си запознат с това, май май са те метнали яко на времето, щом знаеш процедурите, а тук се правиш на философ. Както казах, ако не искаш да четеш не чети тази тема.

Никъде не са ме мятали. ...изтрито...

Нотариалната покана няма нищо общо с делото. И могат, гарантирам ти. Нотариална покана можеш никога да не получиш или да се криеш.

Аз получих призовка, но няма да се явя на това дело.

Я върви в няой неутрален съд извън България и им кажи, че си получил призовка и че няма да се явиш - направо ще ...изтрито...! И като не се явиш ще ...изтрито...


Редактирано.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Aug 30, 2011, 17:02 от bop_bop_mara »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

v13

  • Гост
Re: Лично пространство
« Отговор #21 -: Aug 30, 2011, 18:16 »
Ако дубликата е изваден и след това някъде са ползвани данните от нея според мен няма да има проблем за Роко. Трябвало е на момента веднага, след като се е изгубила картата да се заяви в полицията или където му е мястото там.
Ако призовката е получена и има подпис на нея на получател при не явяване на делото този, който не се е явил почти във всички случаи губи делото и заплаща разноските по него както и сумите, които дължи. Ако лицето е безработно и няма лично имущество сумата му виси докато не започне някъде работа. Тогава ще му удържат от заплатата докато изплати сумата.
Не съм запознат как стоят нещата, когато призовката не е получена от получателя или негов роднина или съсед я получават, като се ангажират да му я предадат.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #22 -: Aug 30, 2011, 19:44 »
При неявяване не губиш делото. Това не е футболна среща. Неказателни дела се провеждат много рядко без присъствието на обвиняемият. При гражданските дела на големите компании срещу длъжници това е практика. Просто ще му дойде съдебното решение. Най добрият вариант за него, при условие, че е обявил картата си за открадната е да си извади удостоверение, както му казах. Няма начин да не е попълвал декларация, когато е подал документи за нова карта. Такова нещо като карта дубликат по ЗБЛД наистина не съществува. И не е възможно да му бъде издадена нова, ако старата лична карта не е обявена за невалидна.
« Последна редакция: Aug 30, 2011, 19:47 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #23 -: Aug 30, 2011, 19:52 »
Ако дубликата е изваден и след това някъде са ползвани данните от нея според мен няма да има проблем за Роко. Трябвало е на момента веднага, след като се е изгубила картата да се заяви в полицията или където му е мястото там.
Ако призовката е получена и има подпис на нея на получател при не явяване на делото този, който не се е явил почти във всички случаи губи делото и заплаща разноските по него както и сумите, които дължи. Ако лицето е безработно и няма лично имущество сумата му виси докато не започне някъде работа. Тогава ще му удържат от заплатата докато изплати сумата.
Не съм запознат как стоят нещата, когато призовката не е получена от получателя или негов роднина или съсед я получават, като се ангажират да му я предадат.

Тя е открадната, не знам къде е в момента, и не знам защо също не е нулирана след като имам дубликат.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Лично пространство
« Отговор #24 -: Aug 30, 2011, 20:02 »
Какви са тези дупликати? Обикновено като си загубиш личната карта ти издават една бележка, с която можеш да се легитимираш докато не ти излязат новите документи. Не съм чувал да издават дупликат на откраднати документи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon