Автор Тема: Postgresql unicode problem  (Прочетена 3554 пъти)

dilyan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 186
  • Distribution: Debian, OpenBSD
  • Window Manager: Gnome, xfce
    • Профил
Postgresql unicode problem
« -: Oct 25, 2006, 20:03 »
привет,
боря се със следния проблем:
Постгрес база с уникод (UTF-8), вътре мешано кирилица, латиница, работи без проблем. От 8.0.3 минавам на 8.0.8 поради бъг фиксове, memory leakage, etc. следвайки инструкцийте - спиране на постмастер-а, rpm -Uvh ...  всичко пали, върви, работи без проблем.
Правя обаче един pg_dump и после при pg_restore ми дава грешка, че в една таблица имам проблем с енкодинга - някакъв си ред съдържа неверна за енкодинга поредица. В една таблица такова нещо имам на кирилица, в друга на латиница, общо около 3-4 таблици имат такъв проблем. Въпреки, че знам на кой ред е грешката ако вляза в pg_dump архива и го изтрия/поправя после не излизат сумите на проверката и дава грешка.
Двете бази са на различни компютри но с абсолютно еднакви бази и техните конфигурации. Разликата е само, че дъмпещият е СуСЕ 10, а рестора е на СуСЕ 10.1.
Четох, че има някакви конвертор тулове за енкодинг, но все пак конвертора прехвърля от един формат в друг, а не поправа грешки в енкодинга.
Някой решавал ли е подобен проблем? Идеи?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Postgresql unicode problem
« Отговор #1 -: Oct 25, 2006, 23:00 »
iconv вероятно ще помогне за да смениш енкодинг-а на дъмп-а. Освен ако не е в "tar" формат (pg_dump -F t blabla) - последното ти създава и проблемите с чексумите предполагам?

Правиш наново дъмп-а в обикновен плейнтекст формат (pg_dump -F p blabla). После с iconv му сменяш енкодинг-а. Накрая, вкарваш дъмп-а с pg_restore.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Unicode и Archlinux
Настройка на програми
IvanST 5 4875 Последна публикация Sep 21, 2004, 18:46
от IvanST
Dev-lang/php & unicode
Web development
senser 3 4662 Последна публикация Dec 05, 2006, 16:45
от senser
Fedora 7 и emacs-unicode-2 и кирилските символи
Настройка на програми
Giant_Squid 0 2421 Последна публикация Jun 18, 2007, 12:35
от Giant_Squid
VLC/Non- unicode progams
Настройка на хардуер
BojidarRusev 2 3095 Последна публикация Jun 18, 2015, 18:02
от BojidarRusev
IE, браузери и unicode адреси в адрес бара-а
Идеи и мнения
Naka 27 20436 Последна публикация Apr 24, 2020, 18:56
от makeme