Автор Тема: Android TV Box.  (Прочетена 4977 пъти)

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Android TV Box.
« -: Dec 01, 2012, 02:17 »
Здрасти предварително се извинявам ако темата не е за тук но не видях раздел за Андроид.

Значи имам следната http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Home_Audio_Video/HDD_Media_Players/Android_4.0_TV_Box_-_Wifi_1080p_HDMI/
китайска недомислица от няколко седмици и имам основно два проблема с нея, които определено ще ме накарат да го разбия това нещо с чук някой ден.

Първия проблем е че wifi връзката постоянно дропва. Не знам защо и нямам идея как да настроя това. Лично смятам че е от MTU но в менюто няма начин да го пипна това нещо. Трябва ми конзолна команда за това и се надявам да мога да я изпълня. Иначе му инсталирах конзола и тя си е доста ограничена но върши работа.

Втория проблем е че не мога да пиша на SD картата която му купих. А това напълно го обезмисля защото идеята беше да си свалям директно на него филми и да си ги гледам. Да ама не! форматирах карата в най различни системи и не иска и не иска да пише. Казва че нямам права да пиша на нея. Някъде по интернет намерих че това е забранено от разработчиците на Андроид но не бяха сигурни.

И последно ако знаете как да му сложа някакъв линукс на това нещо дайте идея че поне да го ползвам като компютър.   
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Android TV Box.
« Отговор #1 -: Dec 07, 2012, 06:20 »
Здравейте,

Оказа се че проблема е в Рутера. Докарах моя "портативен" рутер и го свързах към домашната мрежа, свързах и домашното устройство и всичко хукна. За съжаление портативния съм му изгубил някъде антената и обхвата му е малък така че даже и да тръгна да зареждам видео от тубата отива бая време.

Сега въпросче къде може да е проблема в настройките на основния ми рутер?
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Android TV Box.
« Отговор #2 -: Dec 07, 2012, 08:08 »
Сега въпросче къде може да е проблема в настройките на основния ми рутер?

Опитай да смениш секюритито - wep, wpa, wpa2 ... и виж дали ще дропва пак така
Активен