Автор Тема: Проблем с repositori update  (Прочетена 5161 пъти)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с repositori update
« Отговор #15 -: Oct 25, 2014, 19:15 »
ченге, кое не разбираш? знам какво е юнити, знам, какво е графична среда, знам, какво е Убунту /поне седем години съм търкалял Убунту на машината си (от 7.05 - много нестандартна номерация, но почти мога да се закълна, че това беше версията, та до 10.04, която ми работи безпроблемно до миналата година, а хитачито с инсталацията е в кутията - само трябва да включа кабеляците и ще стартира пак)/. начина по който натресоха юнити, начина им на мислене... ето това е, което е в разрез с моя начин на мислене и моите принципи. не ми се спори никак. всеки е свободен да избира, което е чудесно :)
а моите актуализации идват сега, не преди седмица, и не се съмнявай, че проверявам редовно за актуализации.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем с repositori update
« Отговор #16 -: Oct 25, 2014, 19:40 »
Не знам, четеш ли това, което пиша.
Само констатирах, че има забавяне в актуализациите. Не те обвинявам в нищо.

Това е Ubuntu https://help.ubuntu.com/community/Installation/MinimalCD

Хората ти го дават безплатно. С упътване и 5г. безплатна поддръжка.
Прави с него каквото поискаш. Имаш бяло платно и комплект с бои. Доколкото ти позволява фантазията и възможностите.

Това е Ubuntu-desktop http://www.ubuntu.com/download/desktop
Пише го с красиви, големи букви.
Аз и ти не харесваме този един от няколкото поддържани десктопа, но доста хора го харесват.
А, ако го нямаше, тогава какво ?
Щеше да има един десктоп по малко. А, младежите си го искат.
« Последна редакция: Oct 25, 2014, 19:42 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с repositori update
« Отговор #17 -: Oct 25, 2014, 19:55 »
не аз, а ти не четеш аз какво ти пиша. това, което има не е заради Убунту. има го вън и независимо от него. казах ти, че не ми се водят спорове. имам мнение и никого не задължавам да го споделя. аз обичам новите неща и напредъка, екзалтирам се от полета на мисълта и интелигентните решения... елегантноста и удобството са нещата, на които много държа. но най-много държа на традициите. новото трябва да развива и модернизира традицията, а не да и бие шута, след като вече се е развило благодарение на нея. това не е пичовско поведение. това е поведение на глупак и неблагодарник, а така постъпиха в Убинту с традиционните графични среди. да, сега отново обръщат поглед към тях, ама защото са нагаждачи, и защото това искат потребителите, но това не променя факта, че натресоха юнити по най-безпардонен начин. е, загубиха ме. и не ми пука, на тях, колко им пука за това.
п.с.  тази тема можеше да е точно от 3 до 5  поста.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем с repositori update
« Отговор #18 -: Oct 25, 2014, 20:06 »
но най-много държа на традициите. новото трябва да развива и модернизира традицията, а не да и бие шута, след като вече се е развило благодарение на нея. това не е пичовско поведение. това е поведение на глупак и неблагодарник, а така постъпиха в Убинту с традиционните графични среди.
Под "традиционните графични среди" имаш предвид Gnome 2. Същото направиха с нея и Debian, Fedora, Open SUSE, Arch. Само, че някой от тях само ползват, без да дават никакъв принос към развитието на определен десктоп. Много ми харесва екипа на Mint в това отношение. Нямат ресурсите на Open SUSE, но направиха стократно повече от техният екип в областта на графичните среди.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
update на библиотеки
Настройка на програми
worthless 6 3933 Последна публикация Jan 24, 2005, 22:41
от bsurgery
update from BG
Настройка на програми
jojopara 1 3156 Последна публикация Jan 28, 2005, 23:53
от spawnman
yum update
Настройка на програми
panko 4 3778 Последна публикация Mar 04, 2005, 12:53
от vesselinkolev
конфигуриране, инсталиране,update - проблемация
Настройка на програми
jmut 5 4319 Последна публикация Mar 09, 2005, 09:33
от
Проблем с update на FC3
Настройка на програми
bukich 5 3966 Последна публикация Apr 25, 2005, 16:01
от