Автор Тема: ПРОБЛЕМ С UNBUNTU 12.04 и видео драйвери за карта ATI RADEON HD3470  (Прочетена 5135 пъти)

malin

  • Гост
Пропускам tlp-то . Ей тука http://www.unixmen.com/ubuntu-12-10-and-amd-catalyst-problem-solved/ има някъв вариант ( вече предложен ) . Тебе те интересуват ( би трябвало ) коментарите , версията на ОС е без значение ( защо си мисля обаче , че твоя проблем е много специфичен ).
A tlp е "невидим" еквивалент (по-добър/по-лош) на jupiter . Попитай "приятел"  ;).
Активен

karlsons

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Малин здравей.Първо в драйвер 12.6 вече са изключени по старите видеокарти, те работят с до драйвер 12.4.Второ пробвал съм с драйвер 12.6 - след рестарта има черенм екран, т.е. - не става, това което пише на страницата към линка който си ми предоставил е лъжа.Второ с Юпитер и аналозите му не се постига почти никакъв осезаем резултат, отново съм пробвал многократно в надеждата си да мога да ползвам Линукс без да ми пари на краката и да не мога да си чуя приказката от вентилатора, който да отбележа отново с версии на ядрото до 2.6.36 фучи силно докато не инсталирам фирмения драйвер на АТИ, но лаптопа не загрява отдолу.Загряването се получава след тази версия на ядрото.А форумите са пълни с питащи за същия проблем и то не само с карти АТИ, а и с Инвидия, което прави проблема неспецифичен за мен.В новия Дебиан 7 е включен точно този 12.6 драйвер и като го инстална след рестарта - ядец.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Аз пък имам 2 лаптопа и един настолен компютър с АТИ и не съм имал такива проблеми. Имам ATI Radeon Xpress 1100 с ядра от 2.6.28 до 3.0 с официалния драйвер, HD 4670 и HD 6310 с отвореният драйвер с ядра от 3.1 до 3.12.11 и няма такива проблеми. Не знам къде и какви форуми са пълни и не ме интересува, аз ти пиша какво да направиш ти умуваш и пердашиш. Имаш точно 2 варианта и ти не правиш нито един от тях. Единият е legacy драйвера той е с поддръжка на всички карти от HD 2000 до HD 5000, които вече не се поддържат официално, като има power management и регулира температурите, вторият вариант и TLP цялостен power management на всички компоненти включително и видеото, но той не работи заедно с legacy-то. И двата варианта ти ги описах как се инсталират и не съм те карал да мислиш, инсталираш, рестартираш и си готов. Повече не виждам какво има да се разисква тествани са не веднъж.
Активен

mashina

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
довечера ще седна пак да си играя с тези драйвери.
Активен

karlsons

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Огромно благодаря на "bvbfan" ! По начина по който е описал как да се инсталира legacy драйвера на АТИ всичко стана перфектно.Сега лаптопа работи без да загрява и да фучи вентилатора.За всички с по стари видеокарти на АТИ, които вече не се поддържат от стандартния драйвер на АТИ това е решението - изпробвано от мен, работи, да си го ползвам с кеф :) Отново благодаря. Пробвах и втория вариянт, инсталирах Лбунту 13.10 и инсталирах въпросната добавка, имаше ефект, но не толкова голям, лаптопа продължи да бъде леко горещ и вентилатора съответно да работи по силно.
Активен