Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165605 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1785 -: Aug 14, 2022, 16:21 »
Бог никога не се показва

Това не е точно така. Бог много пъти се е показвал (явявал) на избрани от него хора. Само че е много рядко събитие в цялата хиледолетна история на човечеството. Продължава да се показва/явява и сега - в сегашния технологичен век. Типичен пример е отец Иван от Нови хан. Ами той говореше за това  как Бог му се е явил по БНТ, ама кой да слуша.

Бог може да се яви и на атеист и на вярващ и даже гонителите на християнството - пример апостол Павел.

Защо обаче това не се случва на всеки вярващ..... е затова също си има обеснение......

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1786 -: Aug 14, 2022, 16:24 »
Бог никога не се показва
Това не е точно така.

Правилно. Не съм се изразил добре. Не се показва на обикновени, грешни хора като нас. Показването е привилегия за заслужили. Колкото и да ми е жал, но повечето хора сме доста далеч от дядо Иван от Нови Хан. Ако повече можехме да сме като него, щеше да е добре. Но засега такива хора са единици.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1787 -: Aug 14, 2022, 16:40 »
Ех тия религии и богове..........
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1788 -: Aug 14, 2022, 18:05 »
Напротив. Показва се на този, който слуша  и вижда. Ако си неспокоен, нервен, не си способен на миг покой, няма да чуеш, видиш или усетиш.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1789 -: Aug 14, 2022, 18:26 »
Непрекъснато вижам и чувствам присъствието Му. Но имах предвад, че нямам гностични преживявания и доста малко хора имат такива.

Иначе например Христос все показва на все повече хора, тъй като наближава второто Му пришествие. Дънов пък например непрекъснато се явява на последователите си. И така нататък. Но на средностатистическите хора не ни се случват такива неща.

Един Моисей дето е Моисей не е имал гностично преживяване, а единствено е видял горящ храст. Пак е нещо. Останалите и това не виждаме.
« Последна редакция: Aug 14, 2022, 20:32 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1790 -: Aug 14, 2022, 18:33 »
Има и версия, че древните богове всъщност са били извънземни същества, с високи технологии. Швейцарецът Деникен е основоположник на тази теория, от неговото време на активно творчество досега теорията му набира привърженици.

П.П. Филмовата индустрия бая захлеби с филми на тая тема.

П.П.П. Вървят и предавания в тоя дух, че всъщност боговете са били извънземни, по ТВ- Дискавъри, Хистъри и т.н.

П.П.П.П. Лично аз не вярвам, че има някаква висша сила, която направлява действията ни. Това ме прави атеист, предполагам. Но ми беше интересно да изчета написаното дотук.
« Последна редакция: Aug 14, 2022, 18:51 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1791 -: Aug 14, 2022, 18:52 »
Не знам, кой е този Деникен, не е от познатите ми уфолози.

Има податки за такива неща. Ние не знаем например атлантите доколко точно може да ги наричаме земляни или дори нас самите. Известно време сме живели на друга планета. Били сме евакуирани там. Тамошното слънце е било по-слабо от тукашното и затова е било полумрак. Но ние сме били по-силни физически от местните и много сме ги мачкали.

Хубаво, ама нещата свършват, нас ни връщат обратно. Местните обаче продължават да ни имат зъб, а и успяват по-бързо да напреднат технологично, когато сме се изнесли. В резултат на това, те сега са тук и си отмъщават като си правят биологични, сексуални и всякакви опити с нас. Вече се досещаш, че говоря за така наречените „сиви“ от уфологията.

Всъщност този епизод показва основната слабост на уфолозите. В трето измерение се намират единствено изостанали, първобитни цивилизации, които не са много по-напред от нас. Тези, които са много по-развити, отдавна са минали в четвърто и по-високи измерения, които не са материални.

Та някакви извънземни са участвали в установяването ни тук, но те са имали по-скоро техническа роля.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1792 -: Aug 14, 2022, 18:57 »
Файър, аз не съм вярващ в уфологията. Просто го отчитам като възможност, а не като нещо доказано.
Иначе за Деникен- ей тоя е:
https://en.wikipedia.org/wiki/Erich_von_D%C3%A4niken

П.П. Творчеството му ми беше интересно, като игра на ума, интерпретация на факти и т.н. Но не го приемам като реалност, а просто като една версия за миналото на света.



« Последна редакция: Aug 14, 2022, 19:04 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1793 -: Aug 14, 2022, 19:09 »
Всъщност е почти „срамота“, че не обръщаш внимание на духовното. Намираш се в града, който се пада роден на физическия Дънов. И по принцип е доста важен в духовната история на родината. Дънов не го е избрал случайно.

Последното е почти шега. Доколкото си юрист, все пак това е религия, която отрича божия ред и създава земен. Сиреч би било странно всъщност да си духовна личност. Може да не ти звучи логично, но материализма е нужен, много нужен на този свят. Не можем да порастнем, ако преди това не опознам отлично материята. Едва тогава Кали юга може да свърши. Не по-рано.

Та  например хора като теб са безкрайно по-необходими от например фантазьори като мен. Вършиш отлична работа в полза на човечеството, докато такива като мен просто си мързелуват.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1794 -: Aug 14, 2022, 19:12 »
А ха, значи този е просто някакъв писател, не е ню-ейч контактьор. Не си заслужава, освен като художествена литература за забавление.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1795 -: Aug 14, 2022, 19:22 »
"Контактьор" не знам какво е, т.е. не знам какво имаш предвид. Предполагам, осъществяващ контакт с някаква висша сила. Аз не вярвам в такива висши сили. Което не значи, че не обръщам внимание на духовното, просто това "духовно" за мен е в друга посока, смятам, че всеки човек трябва да има някакви морални ценности и да се води по тях, а не на всяка цена да гони материалното. Но понеже материалното в нашия свят преобладава, няма как да не се съобразяваш с материалното, и няма как да не правиш компромиси с морала. Реалност. За мен чистата духовна (морална, нравствена и т.н.) личност в нашето съвремие е нещо невъзможно. Имам предвид средностатистическия човек на планетата.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1796 -: Aug 14, 2022, 19:31 »
Хора като споменатия отец Иван, отец Касиян, дядо Добри (Лека му пръст!) доказват, че не е невъзможно. Напълно възможно е. Само дето на повечето не ни е изгодно. И това си е в реда на нещата. Не се става лесно свят човек.

Контактьор е човек, който си говори с извънземни. Това между другото е проблем, защото не знаеш дали не са злонамерени. Например Елена Блаватска е била изключителен човек, но попада в капана на зли духове и не успява да се отърве.

Морала е религиозна категория. Това, което смяташ за добро и зло пряко произтича от религията, която следваш. Тази религия не е задължително да е осъзната. Тя може даже да си няма име.

Ето, казваш атеист. И това е супер. Но има десетки видове атеисти. Което, какво значи? Просто не си мислил достатъчно по въпроса, в какво точно вярваш. И това не е нещо лошо. Всъщност се отнася за над 90% от хората в западния свят включително тези от тях, които се имат за религиозни. И ти, и тези хора имате по-важни приоритети в живота. Мисията ви за настоящия живот е друга, а не да откривате смисъла на света и има ли такъв.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1797 -: Aug 14, 2022, 21:13 »
Файър, написах че липсата у мен на вяра в разни висши сили вероятно ме прави атеист, не че се определям като такъв. Но според общоприетите понятия излиза, че съм такъв.
Да, моралът е религиозна категория, но тя се е "преляла" в правните системи на държавите (даже и в гражданското право, нашето си, има една разпоредба, която е в смисъл, да не я преписвам цялата, че спогодбата не трябва да противоречи на добрите нрави, т.е. морала, и правото).Нормално, първите норми за поведение (правни норми по същество- можеш да правиш това, а онова не трябва) са в разните религиозни книги.
Но не отричам факта, че източноправославното християнство е изиграло огромна роля за съхраняването на нашия народ и идентичност, през вековете на турското робство.
Вече там за мисията в живота.. всеки си го разбира за себе си и по свой си начин.
 [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1798 -: Aug 14, 2022, 21:44 »
Вече там за мисията в живота.. всеки си го разбира за себе си и по свой си начин.
 [_]3

РАЗБИРА СЕ!!! Точно това е едно от най-великите, ако не най-великото нещо в свободата. Не идва някаква църква, партия или цар да ти каже — в т'ва ще вярваш, а в т'ва не. Всеки сам си определя тези неща.

Но имам нещастието да трябва да ти разбия някои представи. И, не, че го искам. Нарочно премълчавам неща, защото те (все още, може би, не съм сигурен) не са предназначени за теб. Но и аз съм като Кирил Петков, за който бих гласувал, ако гласувах — имам си червени линии. И една от тях е източното православие. Кръстен съм в него и съм кръстен в дълбокия социализъм. Но това не значи, че според него не съм еретик и в някакво друго време, щях да вися обесен край пътя и то само, ако имах късмет.

Православието е изиграло огромна роля… в унищожението на България. Колкото и да мразя македонците от дъното на душата си (въпреки, че съм четвърт), това, което ни е пазело през вековете робство (и едните, първите, и другите, които ти имаш предвид) е македонската църква. Всъщност македонцците са виновниците изобщо Аспарух да дойде и да основе дунавска България.

Религиозните борби на македонците срещу гръцкото, сатанинско движение наричано православие — е това, което изпъстря цялата ни история чак до… 1948 год., когато по волята на Сталин сме предадени във властта на фарисейте и окончателно загубваме малкото духовност, която ни е останала. Това е почти две хиляди години противоборства срещу книжници и измекяри, завършили трагично за нас.

В момента гръцкия култ към господаря на хаоса ни е превзел необратимо, но има добра новина. Българина дълбоко в себе си е атеист точно като теб и просто не вярва на чернодрешковците, последователи на рогатия. Поради което, гърците не успяват да заробят напълно душите ни и все още има, макар малък, но някакъв шанс българското племе да оцелее. Много са на ачик нещата, но не всичко е загубено.

Това е тайната история на България, която не е записана и няма да се запише в учебниците. Просто гръцките содомити са прекалено всесилни.
« Последна редакция: Aug 14, 2022, 21:50 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1799 -: Aug 15, 2022, 08:33 »
Файър, написах че липсата у мен на вяра в разни висши сили вероятно ме прави атеист, не че се определям като такъв. Но според общоприетите понятия излиза, че съм такъв.
Да, моралът е религиозна категория, но тя се е "преляла" в правните системи на държавите (даже и в гражданското право, нашето си, има една разпоредба, която е в смисъл, да не я преписвам цялата, че спогодбата не трябва да противоречи на добрите нрави, т.е. морала, и правото).Нормално, първите норми за поведение (правни норми по същество- можеш да правиш това, а онова не трябва) са в разните религиозни книги.
Но не отричам факта, че източноправославното християнство е изиграло огромна роля за съхраняването на нашия народ и идентичност, през вековете на турското робство.
Вече там за мисията в живота.. всеки си го разбира за себе си и по свой си начин.
 [_]3

   По принцип уважавам Nik123,но няма как източноправославното християнство да е помогнало за
съхраняването на нашия народ и идентичност, през вековете на турското робство.
Не знам защо повечето българи го приемат за факт ?!?

   Тук става дума за групова идентичност - ние сме българи,
гордеем се с това,и никой не може да ни пречупи !
Ето това ни е запазило !
А не някаква гнусна еврейска религия.
От 681 г. до средата на 9-ти век (близо 2 века) държава ли е нямало,що ли ...

Ъ,кашик ?
« Последна редакция: Aug 15, 2022, 08:35 от spec1a »
Активен