Автор Тема: Проблем при записване на диск  (Прочетена 1855 пъти)

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Здравейте от 3 дни изпозлвам Linux Mint 10. Днеска исках да запиша малко музика на един CD диск и след като приключи записването исках да вида дали ще тръгнат песните. Пускам диска показвами, че всички песни са там но неискат да се пуснат (нито тръгват и на ДВД–то). От какво може да е този проблем ?


P.S. Същото стана и с DVD диск, защото първо си помислих, че е нещо от диска ама не е :)

P.S.2 Може ли да е нещо от записващата програма и ако е можете ли да ми препоръчате добра записваща програма по Линукс :)


Благодаря предварително 

 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Dec 31, 2010, 14:48 от Opaa »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем при записване на диск
« Отговор #1 -: Dec 31, 2010, 21:17 »
Не е от записващата програма, защото съм записвал с Brasero стотици пъти. Прости избираш "Създаване на диск с данни" отиваш до директорията и добавяш песните. След това записваш. Ако си записвал с Brasero разбира се. Има някаква програма "Създаване на CD/DVD която изобщо не ползвам. Когато поставиш празен диск, стартирай Brasero от "Програми", избери "Създаване на диск с данни" и тогава записвай.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: Проблем при записване на диск
« Отговор #2 -: Jan 01, 2011, 01:25 »
Зависи на какво ще го пускаш този диск, след това. Ако ще е на компютър, значи трябва да последваш съвета на cybercop, но ако ще го пускаш в кола / на уредба / на касетофон които четат CD, но не и MP3 - тогава трябва именно със "Създаване на Audio CD"!


Честита Нова Година!  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

danaildr

  • Гост
Re: Проблем при записване на диск
« Отговор #3 -: Jan 01, 2011, 13:36 »
Пиши винаги на по-ниска скорост ( ако не ти е проблем времето на минимална), Audio CD правиш когато ще слушаш диска на устройство което не чете mp3. Ако чете mp3 може да си правиш и data cd. Аз ползвам K3B  за записи и съм много доволен.
Активен

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Проблем при записване на диск
« Отговор #4 -: Jan 01, 2011, 23:45 »
Първо за Много години  [_]3 [_]3

Благодаря Ви за помощта :)  [_]3
Активен