Автор Тема: Проблем със саунд картата(creative x-fi)  (Прочетена 2019 пъти)

Jackson89

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте, ползвам линукс от скоро(Ubuntu) и имам следният проблем:
като вляза в system-->настройки--->звук и ми разпознава саунд картата....дотук добре...идва обаче един момент, в който просто пускам си аз някоя програма за слушане на музика(примерно rhythmbox) и свирят само 2 от 5+1 колони, дето имам......... предполагам, че трябва да инсталирам драйвър-а, защото в джамеца просто с драйвъра за саунд картата сичко е песен .... инсталирам го и сичко мога да си върша по настройките на саунд картата....дооообреее ...свалих си някаква версия на драйвърите 1.00 или нещо такова и тръгвам аз да ги инсталирам, както е обяснено ... влизам аз в терминала и пиша нали както си му е реда cd desktop ...cd creative(примерно) иии след това влизам си нали в папката,където е резархивиран драйвъра и пиша команда make....дотук добре...тръгва там да прави нещо и т.н. след което трябва да задам команда "make install" и тук идва проблема .... пише ми permission denied ....аз подразбирам, че явно нямам правата на този юзър за да инсталирам драйвърите и трябва да съм root, и тук имам нужда от вашата помощ, да ми обясните като на индианец какво да направя..... мерси предварително! :)


Ники
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Проблем със саунд картата(creative x-fi)
« Отговор #1 -: Jan 22, 2009, 22:28 »
sudo-паролата на юзъра ти make install
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!