Автор Тема: За пушачите: какво всъщност пушим  (Прочетена 13802 пъти)

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Попаднах на този клип в ютуб: http://www.youtube.com/watch?v=fUuIb612C4k&feature=player_embedded
С няколко думи какво слагат в цигарите тютюневите фабрики - една много малка част истински тютюн, и в по-голямата част - листни жилки от тютюневи листа, хартия, напоени с химически вещества за запазване на "аромата" и засилване на зависимостта на пушача от никотина. Интересно беше и да се чуе как себестойността на кутия цигари е 1 (един) цент.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #1 -: Jan 07, 2012, 20:08 »
И какво от това? Ти пушач ли си? Май няма смисъл да питал след като си пуснал тази тема.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #2 -: Jan 08, 2012, 00:21 »
Аз от година си правя сам цигарите и знам какво пуша  ^-^

Ползвам само 2-3 вида тютюн: OLD HOLBOURN YELLOW , KARELIA и МАC BAREN.
Пробвал съм доста видове, но тези трите са невероятно добри (то няма "хубав" тютюн, де ).
Прехвалените RED BULL и GOLDEN VIRGINIA са прекалено парфюмирани и сладникави.Другите видове изобщо не попадат в графата "Качествени".
Празни цигарени гилзи ползвам на MASCOTTE или GIZEH .
Себестойността е същата като купените , но кефЪ е друг !  ;)
Скоро не смятам да си купувам цигари...
 [_]3
Активен

BlackMetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #3 -: Jan 08, 2012, 01:04 »
хех, продължавайте да пушите с пълна пара!
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #4 -: Jan 08, 2012, 01:29 »
И какво от това?
И нищо. Информацията от мен, решението какво да правите с нея от вас. Отговорих ли на въпроса?
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #5 -: Jan 08, 2012, 08:24 »
Аз от поне 3 години си пълня също сам цигарите. С ефтин и незаконен тютюн. Циганите продават. Техният е много лошо качество, но съм попадал и на много добър. А сега от доста време ползвам нарязан тютюн по 30 лева килото. Преди си купувах направо бала с тютюневи листа и така ....
За какво пиша това...
Няма начин 1000 цигари да ги направят за 1 долар. Особено ако си играят да смесват 400 вида химикали .
Наистина, хубаво е да се видят как стават нещата, бедата е , че коментиращият хал хабер си няма от технологии, кое колко струва, цени на оборудване и т.н.
От интернет който се интересува, може да да си извади Българският Държавен Стандарт за производство на цигари, където по закон е регламентирано колко е позволено да се влагат отпадни тютюневи остатъци, и т.н.
Тези 400 химикала се използват за направата на т.н, соус, с който се обработва тютюна. Наистина, рецептите са тайна на фирмите и слухове всякакви. Но ако наистина фирмите вместо тютюн слагат хартия, пропита със соус, то стойността на цигарата би била по-голяма от колкото само с тютюн.
Хора, та кило тютюн го плащат на производителя 5-6 лева, първо качество до 10 лева. И чист тютюн да ползват, стойността на 1 кутия цигари е 40-50 стотинки е материала. Всичко нагоре е данъци и акцизи. Та акциза за 20 цигари в България вече е към 3 лева ...
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #6 -: Jan 08, 2012, 11:29 »
Много се дразня когато някой, който не е слагал цигара в устата или пък е слагал 1-2 пъти почне да ми развива теории за това че не трябвало да пуша, колко било вредно и т.н. Баща ми спря цигарите преди 10 години, но за сметка от това пък е пропушил на 15. Паля цигара пред него, той стои и ме гледа и нищо не ми казва. Той знае какво е да ти се пуши, разбира се знае и че в момента се чувства 100 пъти по-добре поради факта, че не пуши, но това аз няма как да го разбера докато не го усетя.

Пушим боклуци, ама защото сме в БГ. Наскоро ми донесоха Английски Benson and Hedges - палиш цигара с кеф просто. Тинашите тука дето ги продават (румънски ли са к'ви са не ги знам) нямат нищо общо.
« Последна редакция: Jan 08, 2012, 11:31 от b2l »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #7 -: Jan 08, 2012, 12:01 »
Аз пуша предимно пури.
И оше по-рядко един вид цигари, на които им викам не-цигари  >:D

Обикновени цигари мнооого радко, бих казал - инцидентно.
Но, не мога да си представя да отида на бар, да пия уиски и да нямам пура...
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #8 -: Jan 08, 2012, 12:40 »
Цитат
Много се дразня когато някой, който не е слагал цигара в устата или пък е слагал 1-2 пъти почне да ми развива теории за това че не трябвало да пуша, колко било вредно и т.н.

ти пък им обяснявай колко е полезно и сте квит  ;D
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #9 -: Jan 08, 2012, 13:01 »
не желая да коментирам, ще кажа само - 3 кутии на ден..  ::) и като седна да пия по някоя и друга Cohibas -15
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #10 -: Jan 08, 2012, 13:03 »
@vyrgozunqk И аз така :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #11 -: Jan 08, 2012, 18:41 »
Да дам и аз своя принос по темата: новозакупеният от амбулантните търговци тютюн обикновено е много мокър, затова за няколко дни го оставям да се суши върху стар комарник от пластмастмасова дограма - в противен случай мухлясва. След това го поставям в плътно затворен съд (буркан) с прясно обелени кори от ябълка. Корите осигуряват необходимата влажност на тютюна, като потискат горчивия привкус на качака. Аналогичен ефект се наблюдава и с кори от цитрусови плодове (портокали, мандарини) но е значително по-слаб.
Дано съм бил полезен.
Активен

gotha

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 551
    • Профил
    • WWW
Re: За пушачите: какво всъщност пушим
« Отговор #12 -: Jan 08, 2012, 20:54 »
Относно това какво слагат в цигарите не знам на 100%, но определено има нещо такова.
При мен примерно имаше голяма разлика когато минах от "купешки" на ръчно свити. Уж все тютюн, обаче първата седмица като пушех само свити усещането ми беше все едно не пуша цигари и веднага след като загасях цигарата ми идеше да запаля "заводска", което до някъде може да се обясни с тия неща.

Цитат
They are comming to get you Bob ...
(paranoid)

Активен

blurmind