Автор Тема: Проблем с самба сървър  (Прочетена 3540 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с самба сървър
« Отговор #15 -: Dec 27, 2013, 00:11 »
Цитат
Благодаря на всички оправиха се нещата но сега има друг проблем не ми помни паролите на шернати те папки при рестарт на компютъра иска на ново да се въвеждат юзър и парола :)

Тва си е проблем на Уиндоус 7, а не на Самба!
Активен

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Проблем с самба сървър
« Отговор #16 -: Dec 27, 2013, 11:50 »
Цитат
Благодаря на всички оправиха се нещата но сега има друг проблем не ми помни паролите на шернати те папки при рестарт на компютъра иска на ново да се въвеждат юзър и парола :)

Тва си е проблем на Уиндоус 7, а не на Самба!

Е тук направо не мога да се сдържа !
Няма никакво значение коя е ОС, с която достъпваш споделени папки в мрежата щом рестартираш клиентската машина винаги ти иска парола и потребител, за да достъпиш папките освен в случàите, когато е мапната директорията и то със запомнен потребител и парола.
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с самба сървър
« Отговор #17 -: Dec 27, 2013, 13:04 »
Цитат
Благодаря на всички оправиха се нещата но сега има друг проблем не ми помни паролите на шернати те папки при рестарт на компютъра иска на ново да се въвеждат юзър и парола :)

Тва си е проблем на Уиндоус 7, а не на Самба!

Е тук направо не мога да се сдържа !
Няма никакво значение коя е ОС, с която достъпваш споделени папки в мрежата щом рестартираш клиентската машина винаги ти иска парола и потребител, за да достъпиш папките освен в случàите, когато е мапната директорията и то със запомнен потребител и парола.

Така де, така де! С ХП и Линукс като маркираш опцията да запомни паролата и после вече колкото и да рестартираш си влизаш без да ти ги иска отново, но със 7 не е така и проблема не е само в моя телевизор. Не помни паролите дори Уиндоус да е файловия сървър. В същото време там в настройките на юзера си показва, че са запомнени. Май е някакъв бъг на 7 и имало оправия, но не съм задълбавал още на там.
Активен