Автор Тема: Смяна клавиатурна подредба при Убунту 13.10 / Unity 7 ?  (Прочетена 14571 пъти)

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Мдаа, явно не съм ти прочел поста, с фикса  :) Интересното е, че толкова съм свикнал с подобни грешки, че дори не бързам да го слагам  ;D Може и да изчакам официален фикс.
Някой да имаше проблеми с ъпдейта от 13.04? Аз на две машини не успях  ??? графичния туул сегфаултваше с грешка за инпута (май нещо кодировките на шрифтовете на питона Бяха замесени) а do-release-upgrade стигаше до да или не и не приемаше д за отговор (y,yes, д,да не работеха и не можеше да се продължи) Мързеше ме и бъг да рипортвам или търся такъв, ъпдейтнах с една команда, която сайлънтли без да пита продължава. Та някой с подобен проблем?
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Надграждането на версията е прекалено сериозна работа, за да се доверяваш на графични иструменти. Генерирай си нова листа само от основните хранилища и след това направи надграждане през терминала или Synaptic, който по подразбиране е настроен да изпълнява dist-upgrade.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Надграждането на версията е прекалено сериозна работа, за да се доверяваш на графични иструменти. Генерирай си нова листа само от основните хранилища и след това направи надграждане през терминала или Synaptic, който по подразбиране е настроен да изпълнява dist-upgrade.
Е глупости, това е дебианския начин, в Убунту не се надгражда по този начин.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Сериозно ли мислиш, че надграждането през терминала не работи при Ubuntu?
В Ubuntu след версия 10.04 ползвам само ubuntu-minimal за изграждане на дистрибуцията и са ми чужди всякакви глезотии. Карам си като едно време - с терминал и synaptic.
Правил съм десетки надграждания на Ubuntu от версия 8.04 до още неизлязлата версия на 13.10. Никога не съм имал проблеми с надгражданията. Създавам си списък само от основните хранилища за следващата версия и замествам съществуващата. След това изпълнявам :
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
и задължително
sudo apt-get install -f
преди рестарта, за да съм сигурен, че няма неинсталирани зависимости.
« Последна редакция: Oct 21, 2013, 16:47 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Аз прекрасно зная как става по този начин, но той не е правилният. Ако беше, то щяха да са го описали в документацията. Има си чудесен конзолен инструмент do-release-upgrade, който се ползва за надграждане. Принципа му е подобен, тегли един скрипт за ъпдейт и го изпълнява, интрерактивно участваш с избора си. Не знаеш какво и кога ще променят в скрипта и е най-добре да се съобразяваш с разработчиците.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Ако си надграждал през терминала, предполагам, че си забелязал, че същият избор за промяна в конфигурационните файлове ти се предлага и там. А, "Правилно" и "Неправилно" не мисля, че е подходящо да се използва в случая. Когато Ubuntu спрат да ползват APT-GET, тогава надграждането през него ще стане "Неправилно".
« Последна редакция: Oct 21, 2013, 19:42 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
не се джвакайте за глупости :) /всеки е прав за себе си/ а кажете какъв е избора ви за конфигурационните файлове и защо. веднъж съм ъпгрейдвал системата през синаптик и избрах да се запазят моите, и като резултат след рестарта системата ми беше омазана. не помня подробности, защото беше отдавна.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Почти винаги избирам новата конфигурация. Имало е изключения, но вече не си спомням за какво са били. То и старите файлове не са мои, защото са за системни настройки, а не потребителски.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

todorakiggg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Почти винаги избирам новата конфигурация. Имало е изключения, но вече не си спомням за какво са били. То и старите файлове не са мои, защото са за системни настройки, а не потребителски.

Аз също избрах нова конфигурация, мина без проблем ъпгрейда, с някои дребни неща, които ме дразнят. Ако и след като каноникъл пуснат официално решение на този проблем, ще трябва да ли махна ppa-то дето го оправя към този момент. (от Линка по горе)
Активен

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Toва показва само, колко е калав свободният софтуер...
Напоследък, тотално ме отвращава...
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Toва показва само, колко е калав свободният софтуер...
Напоследък, тотално ме отвращава...

Не знам само дали на мен така ми се струва, но същото наблюдавам и в не свободния софтуер за Уиндоус! Не се тестват достатъчно нещата и се разчита, че после ще се дооправят, но не им пречи да искат и пари за това, че те обръщат в тестер, вместо да си го ползваш софтуера за целта за която е направен.
Най-фрапиращото положение е с новия Уиндоус 8/8.1 който след себе си влачи и проблеми със софтуера от трети страни.
В 7, така и не мога да го накарам да ми запомня паролите на мапнатите устройства! Ползвам по неволя на лаптопа 7, който с радост бих заменил за ХП, ама не става. Добре, че не ми се налага да го ползвам постоянно, че и да разчитам на него.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Toва показва само, колко е калав свободният софтуер...
Напоследък, тотално ме отвращава...
Честито. Записа още един пост. Много стойностен и надявам се да помогне на много хора.
Аз пък съм доволен от свободният софтуер. Даже съм очарован от него. Всички разработвани графични среди се развиват, ядрата стават по- бързи, поддръжката на хардуер се разширява непрекъснато.
Както казах по- горе, при мен проблеми няма. Знам какво върша и го правя сам.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Toва показва само, колко е калав свободният софтуер...
Напоследък, тотално ме отвращава...
... Знам какво върша и го правя сам.

Напълно съгласен ! Когато човек иска да се научи - той ще се научи и ЩЕ ЗНАЕ кое, как да си направи.
А по темата - закривайте я ! Оправили са си бъга със смяната на клав. подредби
 [_]3
Активен

blagomil

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Ето тук намерих решение:
http://startubuntu.ru/?p=104300
Пробвах-работи.
Активен

rams

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Linux Mint 17
  • Window Manager: Mate
    • Профил
Toва показва само, колко е калав свободният софтуер...
Напоследък, тотално ме отвращава...
......гроздето е кисело ,........защото е високо...!!!!

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Unity, мнения и коментари.
Коментар
c111100101 15 5886 Последна публикация Feb 20, 2011, 13:00
от Arvigeus
Unity
Настройка на програми
mat 90 20406 Последна публикация May 26, 2011, 01:16
от Odido
Ubuntu 11.04 и Unity
Настройка на програми
PlamenVP 12 4486 Последна публикация Jun 17, 2011, 18:07
от AMD
Gnome 3 vs Unity 3D
Настройка на програми
razorbladic 40 12144 Последна публикация Jan 29, 2012, 21:37
от evgeny81
Проблем след премахване на Unity
Настройка на програми
diretouch 3 1854 Последна публикация Aug 31, 2012, 17:28
от backinblack