Автор Тема: дали моят глас се брои и има ли смисъл да гласувам?!??!?  (Прочетена 21847 пъти)

stealth01

  • Гост
Това не е вярно! Ако имаше реваншизъм до сега да сме се оправили.
В БГ никой не търси сметка на никой за това което е вършел докато е бил в управлението!
Например, много от бизнесмените в БГ знаеха, че Божков си прибира 10%, никой не му потърси отговорност! Нямаше реванш!
Никой не потърси отговорност на Младенов дето щеше да вика танкова, Нямаше реванш!
Никой не потърси отговорност на царя, за дето си приватизира горите. НЯМАШЕ реванш!!!
Никой не потърси отговорност на станишев?!?!?!
Никой не търси отговорност на Мухобойко?!?!?!
Няма реванш!!
Ако тези бяха съдени и осъдени нямаше сега да негласувате.
тъй е.
но няма как да има реванш. освен на приказки, преди изборите. след изборите всички са заети да преразпределят паричните потоци. никой няма да си отреже клона, на който седи. това, че са демагози не ги прави глупави. играят си играта...
няма реванш, няма и да има. единствено можем да постачкуваме от време на време, при някой по-голям гаф, а те, ако са на кеф, да позамажат нещата.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами бабите като ходят да гласуват за когото не трябва, да си му берат гайлето и да не реват, че пенсиите им били малки :D

Не знам дали правите разлика между бабите на село и останалите баби!
Бабите на село си ги обикаля бившият партиен, точно същият, който ги е следил преди 20 години да не кажат нещо срещу системата и си ги привиква да идат и да "метнат" своя глас, те си знаят за кой, за БСП естествено, другите баби, които говорят на майчин език, пък съответно мятат за ДПС.
Не знам ти и гейтвея както точно не разбирате?
Бабите не са повече от вас, "сърдитите петковци с празните торби", но повече от тях гласуват.

Разделението на синьо и червено го направих, за да се разбира по-лесно, защото ако бях направил четворно съотношение например 1:2:3:4 съвсем нямаше да разберете как със негласуването си давате шанс на твърдия електорат, който си гласува въпреки вашето бойкотиране.
 Твърдият електорат не го е.е, че гейта и бек не щат да гласуват, ми ако щат!

Пак ще обясня, ако от 10 човека 6 не искат да гласуват, а гласуват 4 и от тези 4 двама са се наговорили да гласуват за единият от тях, а другите двама гласуват за себе, то печелят тези двама и останалите 8 барат меча, точно като всички нас заради това, че имат хора, които не искат да гласуват!!!!

Френд, аз на никого не се сърдя! Аз не съм работодател, а свободен предприемач(надявам се да правиш разлика между двете) и искам, както ти като даваш пари сутринта на детето си и се интересуваш за какво ги е похарчил и ако прецениш, че ги харчи неправилно и вземаш някакви мерки, така и аз като съм преценил, че харчат парите от данъци неправилно съм взел някакви мерки за себе си и не ме интересуват другите!
С 3 дни работа изкарвам минимална българска заплата, но проблема ми е, че имам работа за не повече от 5 дни в месеца. Колкото и да не внасям данъци, мисля, че внасям повече от колкото получавам! Гейта също си има работа, но за разлика от мен, внася в пъти повече и получава малко повече от мен, но това си е негов проблем! Ако ти си доволен от това което получаваш срещу внесените от теб данъци си е твой проблем! Щом мислите, че ще решите този проблем с гласуване, гласувайте си!
Кое ти не можеш да разбереш не ми е ясно!? Че аз и такива като гейта, трябва да плащаме като попове, за да има некадърниците и крадците какво да харчат, че даже повече и от нас ли!? Еееее, тази при мен няма да стане!

Аз искам да бъда Вселенски гражданин !
Активен

edmon

  • Гост
Ами бабите като ходят да гласуват за когото не трябва, да си му берат гайлето и да не реват, че пенсиите им били малки :D

Не знам дали правите разлика между бабите на село и останалите баби!
Бабите на село си ги обикаля бившият партиен, точно същият, който ги е следил преди 20 години да не кажат нещо срещу системата и си ги привиква да идат и да "метнат" своя глас, те си знаят за кой, за БСП естествено, другите баби, които говорят на майчин език, пък съответно мятат за ДПС.
Не знам ти и гейтвея както точно не разбирате?
Бабите не са повече от вас, "сърдитите петковци с празните торби", но повече от тях гласуват.

Разделението на синьо и червено го направих, за да се разбира по-лесно, защото ако бях направил четворно съотношение например 1:2:3:4 съвсем нямаше да разберете как със негласуването си давате шанс на твърдия електорат, който си гласува въпреки вашето бойкотиране.
 Твърдият електорат не го е.е, че гейта и бек не щат да гласуват, ми ако щат!

Пак ще обясня, ако от 10 човека 6 не искат да гласуват, а гласуват 4 и от тези 4 двама са се наговорили да гласуват за единият от тях, а другите двама гласуват за себе, то печелят тези двама и останалите 8 барат меча, точно като всички нас заради това, че имат хора, които не искат да гласуват!!!!

Френд, аз на никого не се сърдя! Аз не съм работодател, а свободен предприемач(надявам се да правиш разлика между двете) и искам, както ти като даваш пари сутринта на детето си и се интересуваш за какво ги е похарчил и ако прецениш, че ги харчи неправилно и вземаш някакви мерки, така и аз като съм преценил, че харчат парите от данъци неправилно съм взел някакви мерки за себе си и не ме интересуват другите!
С 3 дни работа изкарвам минимална българска заплата, но проблема ми е, че имам работа за не повече от 5 дни в месеца. Колкото и да не внасям данъци, мисля, че внасям повече от колкото получавам! Гейта също си има работа, но за разлика от мен, внася в пъти повече и получава малко повече от мен, но това си е негов проблем! Ако ти си доволен от това което получаваш срещу внесените от теб данъци си е твой проблем! Щом мислите, че ще решите този проблем с гласуване, гласувайте си!
Кое ти не можеш да разбереш не ми е ясно!? Че аз и такива като гейта, трябва да плащаме като попове, за да има некадърниците и крадците какво да харчат, че даже повече и от нас ли!? Еееее, тази при мен няма да стане!

Аз искам да бъда Вселенски гражданин !

Не знам за гейта, но ти забравяш, че правото да работиш и изкарваш парите, който не искаш да плащаш на държавата се дават от държавата и хората в нея, без тях ти си никой,
ако ти не желаеш да бъдеш солидарен с държавата и хората това, че има по-тъпи и по-неможещи от тебе
бих ти пожелал да се пробваш в друга държава. Там няма да ти се обясняват , направо ще те вкарат в затвора за неплатни данъци!!!!

Богатият НЕ МОЖЕ да плаща, колкото бедния и да чака нещата там където живее да се оправят, или всички по-богати да си направят замъци и да се заключат в тях, а крепосните да го духат
ПРОБЛЕМА обаче може би прозира и в твото съзнаени, че в едни момент може да се окажеш от другата страна и то БОГАТ да станеш КРЕПОСТЕН!
ТОГАВА К'ВО ША ПРАИМ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Въпреки, че не е към мен тази забележка, веднага  държа да се включа, защото се чувствам засегнат. Не моите права произлизат от държавата, а държавните задължения произтичат от мен. Държавата не е някакъв божествен орган, че да ми казва тя на мен нещо. Твоето разбиране е феодализъм!!!

И още нещо. Независимо дали има единна ставка или прогресивна, то по-богатият винаги плаща повече в абсолютни числа.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами тя държавата е солидарна към неможещите и тъпите, а ти искаш да им се отнемат правата да гласуват. Или може би трябва да разделим неможещите на "бабички и цигани", които са от лошите неможещи и "мързеливи чекиджии"...ъъъм там някакъв по-политически коректен термин, които са от добрите неможещи.

Моите впечатления са че генерално, белите и млади неможещи не искат да се идентифицират с мургавите и възрастни неможещи и цялата аргументация е на расов или възрастов критерий. А реално и едните и другите допринасят еднакво за лелеяната държава.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Не моите права произлизат от държавата, а държавните задължения произтичат от мен. Държавата не е някакъв божествен орган, че да ми казва тя на мен нещо. Твоето разбиране е феодализъм!!!

Едмон, по-просто и точно от Гогата не бих могъл да ти го кажа и аз! Аз не искам да съм феодал на никого и няма да позволя на никой да бъде феодал към мен с мен.
Ти и другите мислещи като теб си намерете други!
Аз от държавата не искам нито пенсия, нито социални помощи, нито медицинско обслужване! Тези проблеми съм си ги измислил за себе си по-ефективно от това което те ми предлагат!
Ако ми предложат нещо по-добро от това което съм си измислил аз, ще се включа, но до тогава съм аут! На тези които подкрепят разхищаването на държавните/обществани средства поради малоумието си, не смятам да им плащам сметките.
Точно такива като теб които се борят уж за някаква демокрация искат да заробят/закрепостят всеки който е малко или повече свободен и да му отнемат всички свободни избори! Да му наложат избор който да бъде това което те искат!
Аз по този начин дори не желая да живея на този свят и затвори не могат да ме стреснат!
Всеки сам си гради живота и това какъв живот ще живее зависи единствено от собствените му действия и решения!
Да, прав си, че в друга държава не бих могъл да живея по този начин и поради тази причина, за мен изхода от проблемите не е летище София и поради тази причина си градя живота тук, а не в чужбина :D , но пък там в техните затвори се живее доста по-добре от колкото свободен в БГ, та и там има не лош избор :D
Активен

lunarvalley

  • Гост
backinblack,

живееш в ебаси омагьосания свят, честно!  :) [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Кое му е омагьосаното на света ми!!!? Вие сте прекалено омагьосани!

Хората ограничиха монархиите като ги направиха конституционни, парламентарни и тем подобни, щото не може някой да бъде собственик на друг и не бива да го принуждава въпреки волята му да върши неща които той самия не одобрява, а сега корпорациите и като си купуват политици се опитват точно това да направят, пускат ви на вас някакви трохички и вие ги поддържате като се опитвате да смажете всякаква свобода!
Не говоря за свободата да убиваш, изнасилваш и други неща свързани с личната свобода на ближния!
Ограничава ни се правото да работиш като прилагаш уменията си с тъпи и неизпълними изисквания. Ако все пак ги приемеш и случайно вземеш та и оцелееш, пък не дай си боже и да позабогатееш малко, ще трябва да храниш една камара маймуни които или нямали били възможности, или имат повече права от теб в живота, щото са повече хора от тебе, и на всичкото отгоре, вместо да ти благодарят, ще ти влязат в бизнеса да ровят, дали не можеш още повече да им дадеш и накрая пак, съвсем законно ще си вземат това което те преценят и на теб ще оставят пак това, което те преценят!
Хайде обясни ми, къде я виждаш демокрацията и равенството между хората!

Всеки месец ти получаваш заплата, но преди да получиш чистото, от заплатата ти е заделено за пенсия, която едва ли ще получиш, защото годините за пенсиониране и размера на пенсията зависят от парите които във фонда които не са успели да извлачат, а не от това което ти си внесъл в него!
Всеки месец от заплатата ти се удържа за медицински услуги, а какво получаваш насреща!!!? Защо една застрахователна компания за цената на годишната ти ЗО може да ти предложи по-добри условия и да печели от теб, а "държавата" не може!!!?
Всеки месец от заплатата ти се удържа ДОД който трябва да отива за благоустройство за да живееш в една по-добра среда, за образование на децата ти и тем подобни. Освен него, като отидеш на бензиностанцията и заредиш 100 лефа гориво, 50 от тях отиват в същия този фонд. Като си купиш цигари или алкохол, половината от цената отиват също там! Като капак, за всяко нещо което купуваш ти вземат още 20% ДДС и образование ли имаме!? Пътища ли имаме!? Къде отиват твоите пари!? Отиват да издържат една върхушка която ти с подкрепата си признаваш, че те са нещо повече от теб и за това си съгласен да ги храниш!!!?
Добре де, ти като си на това мнение, защо трябва да ми налагаш и аз да споделям твоето мнение!!!?
Аз парите си ги изкарвам със знанията придобити от над 20 годишния ми трудов опит, а друга част благодарение на наученото от нас от този форум! Ако сме равни, защо аз трябва да плащам данъци, буквално за да живея, защото всичко което консумирам си го плащам!? Защо онези трябва да живеят от моите и твоите данъци, а нищо в замяна да не ти предоставят!? Дай ми едно разумно обяснение, с какво те са нещо повече от теб или мен!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Вижте турците какво правят! Нас само ниски доходи и недоимък могат да ни изкарат на улицата, а те се вдигнаха и ще пометат правителството, щото се опитва да им забранява момче и момиче да се държат за ръце без брак, па не дай си боже да вземат и да се ибът :D, че се опитват да наложат на жените да раждат по минимум 3 деца и тем подобни!
Еееех, ако беше това у нас и с нашето робско мислене, хич нямаше и до протес във фейса да се стигне!
И друг път съм казвал, че с тези управници, по-добре ще е турците да ни превземат!

П.С. За незнаещите, до преди няколко години, още не знам дали е така, но там жена ако е правила секс преди да се омъжи, е почти сигурно, че турчин няма да я вземе! Но през последните години може и да се е променило това патриархално мислене и за това Ердоган да се мъчи да връща стари порядки.
« Последна редакция: Jun 16, 2013, 17:46 от backinblack »
Активен

lunarvalley

  • Гост
backinblack

ако имах намерения да нищя екзистенциални въпроси с теб или който и да било в този форум -- отдавна да съм почнал. За мен това е чиста проба губене на време, но ви фърлям по едно око, признавам си. Ако някога се видим на някое събиране на линукс-бг, тогава можем да си поговорим, както с теб така и с другите. Във форуми съм се отказал да споря.

Лек ден.  :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ставаше въпрос освен за екзистенциалните неща, дето да беше го казал на чист български, съществуващи неща и за моя свят който аз си го харесвам, но ми е кофти, че не намирам много други които да им харесва да бъдат свободни!
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Ставаше въпрос освен за екзистенциалните неща, дето да беше го казал на чист български, съществуващи неща и за моя свят който аз си го харесвам, но ми е кофти, че не намирам много други които да им харесва да бъдат свободни!

То, това дето го препоръчваш е хубаво само на хартия и то само за теб.

Държавата - това е обществото на територията. Не чиновниците.

Данъците се заплащат, за да просъществува обществото, а не чиновника.

Прост пример:

- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да има пътища и по тях да си караме дву- и четириколките;
- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да могат да се изплащат заплати на учителите и в по-бедните райони на страната;
- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да могат членове на обществото, които по една или друга причина не могат вече да допринасят за общото благо (колкото и утопично и изтъркано да звучи), не ги бъркай с тези, които никога не са положили такива имайки възможност, да водят някакъв приличен живот;

и т.н.

Краденето и бъркането с пълни шепи в общата касичка е друга тема.

Та, представи си какво би се случило, ако всички последваме светлия ти пример и спрем да плащаме данъци. Готов ли си да жертваш толкова много хора? Включително и себе си. Защото ако (надявам се никога да не ти се случва, не ме разбирай погрешно) ти се наложи да прибегнеш до придобивките на обществото (здравна система) и някой ти каже - това струва 50 000лв. (примерно) много ще ми е интересно какви ще са ти възможните ходове.

Пак казвам, гледал съм нещата и от твоята камбанария и предпочитам да съм част от общество, не от стадо.


P.S. цък
« Последна редакция: Jun 17, 2013, 13:49 от luda_glawa »
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Пак не разбраха някои хора, че за когото и да гласуваш-той става слуга на мафията. Трябва брутално гражданско неподчинение!!! Гласуването в момента е за роби-овци!!!

  Трябва създаването на условия при които всеки мутродействащ да бъде публично линчуван, за да не посмее в бъдеще и да си помисли да слугува на мафията! На това се крепи демокрацията в западна Европа ! Дано повече хора в България да го видят!

  Когато се нормализират нещата като в западна Европа, може да се гласува!

  За силна държава със силна централна власт-опираща се на пряк брутален контрол от народа!
« Последна редакция: Jun 17, 2013, 14:24 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   На тези, които се чудят какво става след това, да помолят някой кадърен икономист да им преразкаже накратко "Капиталът" на чичко Маркс-(щото е много дебела-не за друго) - че държавата трябва развива и контролира капиталът в услуга на прогреса на обществото!

   Защото на това се крепи капитализмът в западна Европа, и има социални благини-всичко както си го е написал Карл Маркс!
« Последна редакция: Jun 17, 2013, 14:38 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
То, това дето го препоръчваш е хубаво само на хартия и то само за теб.

Държавата - това е обществото на територията. Не чиновниците.

Данъците се заплащат, за да просъществува обществото, а не чиновника.

Прост пример:

- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да има пътища и по тях да си караме дву- и четириколките;
- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да могат да се изплащат заплати на учителите и в по-бедните райони на страната;
- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да могат членове на обществото, които по една или друга причина не могат вече да допринасят за общото благо (колкото и утопично и изтъркано да звучи), не ги бъркай с тези, които никога не са положили такива имайки възможност, да водят някакъв приличен живот;

и т.н.

Краденето и бъркането с пълни шепи в общата касичка е друга тема.

Напълно съм съгласен с теб,  че се събират пари не за чиновника, а солидарно за да има общество, но реалността е съвсем друга!
Удържа ти се ЗО, но като ти се наложи да отидеш при доктор, хайде разчитай само на него! Ако нямаш да си платиш, умираш си! Аз този проблем съм си го разрешил със здравна застраховка. Струва ми по-малко от здравната осигуровка, плащам си на всякъде и после ми ги осребряват. Не ползвам "благата" на тези от които им удържат!
Би трябвало от това плащане солидарно, да имаш и пътища за колата, но въпреки, че си плащаш данък за нея и винетка, пътищата са под всякаква критика!
Единственото за което плащаш солидарно е за образование! За друго не се сещам! Ни и него няма какво да го коментираме! Чистотата си я плащаш според жилището, данъци за него също плащаш, водата, тока......, пенсията, здравето както казах, за какви обществени разходи се харчат тези акцизи и ДДС които ти оскъпяват с почти двойно всичко което купуваш и не е включено в отделни пера за които плащаш отделно!?
Пропуснах, че освен за образование, не плащаш отделно и за полиция и армия които също в това си състояние са абсолютно ненужен разход!
Мисля, че и сам можеш да си издириш инфо какви са приходите от ацизи, ДДС и ДО и да ги сравниш с бюджетите на полицията, армията, оброзованието и култура, а къде се губи разликата сам си отговори.

Продължавам да твърдя, че и от малкото данъци които успяват да ми вземат под формата на ДДС и акцизи, ползвам много по-малко от това което не си го плащам отделно! И не желая да плащам за "общество" на което му пречи това, че съм независим от него!
« Последна редакция: Jun 17, 2013, 16:07 от backinblack »
Активен