Автор Тема: Конзолни програми на C# ?  (Прочетена 1969 пъти)

Tonic

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Конзолни програми на C# ?
« -: Apr 01, 2010, 20:27 »
Здравейте,
Колеги, търся сайтове с туториъли и готови примери на C# конзолни програми (C# Console Application).

Търсъх, доста в нета, но не намирам нищо смислено. Ако някой знае къде има уроци за конзолни програмки с добро описание в кода като коментари кое за какво е, за да мога да навляза по-бързо в езика.

Благодаря Ви!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Конзолни програми на C# ?
« Отговор #1 -: Apr 01, 2010, 21:01 »
Малиии махни го тия пост по-бързо, докато модерите не са те налазили! :D
Иначе мога да ти помогна. Не ти трябват tutorials за конзолни програми, ами всякакви такива, + това не виждам смисъл да пишеш нещо на Console App.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Конзолни програми на C# ?
« Отговор #2 -: Apr 01, 2010, 21:58 »
Здравейте,
Колеги, търся сайтове с туториъли и готови примери на C# конзолни програми (C# Console Application).

Търсъх, доста в нета, но не намирам нищо смислено. Ако някой знае къде има уроци за конзолни програмки с добро описание в кода като коментари кое за какво е, за да мога да навляза по-бързо в езика.

Благодаря Ви!

В мрежата има доста по темата, но ти може би не го намираш, защото не търсиш правилно. Освен това, тъй като това е форум за линукс да те попитам ти на C# под линукс ли искаш да пишеш? Защото ако да, хубаво е да се запознаеш с проекта "Mono" - тук
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Re: Конзолни програми на C# ?
« Отговор #3 -: Apr 02, 2010, 14:04 »
Аз навремето пишен конзолни приложения за Линукс на C#  с mono. Не ми е ясно какво точно ти трябва като ресурси - пишеш си съвсем обикновено програма, интерфейса на която е изграден главно около класа Console. На мен други ресурси освен документацията на класовете в Моно не ми трябваха.
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!