Автор Тема: Доброволци-инсталировчици за инстал фест (номер 2)  (Прочетена 8842 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Аз мисля, че няма да съвпадне, първо защото вече се борим за неделя, 25 октомври, и второ защото доста дъло време се опитвах да изкопча от Мирчо датата на тазмесечната конференция. Последното в крайна сметка беше безуспешно, ама уж се разбрахме за някакви неща;)

Макар че темата е "доброволци-инсталировчици", разбира се всеки е добре дошъл да помага, да гледа или просто да си поприказва с присъстващите. Колкото повече, толкова по-весело :)
Активен

shoshon

  • Гост
    Не знам колко съм специалест в Линукс, че някой да ми повери компютър, но:
    • Миналия път ми хареса
    • Този път не съм в студентски град, а мно-о-о-го далече
    • Ако съставите някакъв списък и има "малко" хора, може да ми се обадите ( скайпа ми го има навсякъде по форумите или e-mail
      Поне за статист ставам ;)
      )
    Имам съвсем малко забележки от предишния път:
    • Хора, моля ви, не разбивайте мечтите на хората с някакви "неща" като Kubuntu.
      openSUSE, Mandriva и Fedora имам много по хубава интеграция на КДЕ. Убунту и Федора са много добри за GNOME. ( Поради някой готини модификаций )
    • Всички обичаме Debian! Но тя много се доближава до Слак, заради суровия си вид. Тук няма да развивам трактати, де ;)
    • Добра практика е да слагате алтернативни Windows Manager-и без състемни инструменти - IceWM, enlightenment16, FluxBox и т.н( за да няма объркване ). В случей, че някой поиска КДЕ и ГНОМ, би било добре да се редактират менютата.
    • Като се иснталира системата да се направи image на инсталацията и да се покаже как да се възстанови пропаднала система.
    • Wubi не е много хубаво да се инсталира без да чекнато с LiveCD. (Щото стават едно манджи...)
    ... би било много полезно. Щото като ще се върши една работа, да не е... "българска работа" :) Не че искам да звуча непатриотично, но такъв е израза.
    Пожелавам ви приятно прекарване и много забава
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
  • Хора, моля ви, не разбивайте мечтите на хората с някакви "неща" като Kubuntu.
Ние слагаме каквото си пожелаят хората :) Специално тези, които искаха Кубунту, знаеха какво искат :)
  • Всички обичаме Debian! Но тя много се доближава до Слак, заради суровия си вид. Тук няма да развивам трактати, де ;)
Пак така - не смеем да натрапваме своя вкус, особено за новобранци да слагаме Слак или Дебиан. И аз няма да развивам трактати :)
  • Добра практика е да слагате алтернативни Windows Manager-и без състемни инструменти - IceWM, enlightenment16, FluxBox и т.н( за да няма объркване ). В случей, че някой поиска КДЕ и ГНОМ, би било добре да се редактират менютата.
То за нас не е проблем, но като за новаци искаме да сложим нещо, което да върви стабилно и интуитивно. Но в крайна сметка можем да покажем и всеки да си избере.
  • Като се иснталира системата да се направи image на инсталацията и да се покаже как да се възстанови пропаднала система.
Не е лоша таз идея, ако дойдеш, може да те хванем за тая работа, искаш ли :)
  • Wubi не е много хубаво да се инсталира без да чекнато с LiveCD. (Щото стават едно манджи...)
Пфу, аз с това чудо не съм запозната. Убунту вече ми е далечна технология... Нали има някой, който да разбира ;)

Иначе за "българската работа"... ами полагаме усилия да направим нещо добро... надяваме се да задобряваме, но да - перфектни не сме.
Активен

shoshon

  • Гост
Сега разбирам, че май не съм писал много трезво.
Цитат
Специално тези, които искаха Кубунту, знаеха какво искат

Не беше точно така защото аз лично видях два съсипани лаптопа миналия път, и ни отне 3 часа да скалъпим решение.
Цитат
То за нас не е проблем, но като за новаци искаме да сложим нещо, което да върви стабилно и интуитивно. Но в крайна сметка можем да покажем и всеки да си избере.
Малко недоразумение. Има много случай когато нещо стабилно просто неще да тръгне ( гном с гном-шел, на кде пласмата да забие ). Имах предвид прекрасната практика нa  Mандрива - операционната система да върви с резервен мениджър ( използвах алтернативен, не като в ОпънСорс смисъла), в техният случей -  LXDE, но IceWM е по-добре.
Ако е в неделя 90% ще дойда и ще помагам както мога. ( да се разбира, ще работя по планчето )
;)

П.П Съжалявам, че не пиша в форума, но съм на 12-часов работен ден ( поне засега ;( )
« Последна редакция: Oct 15, 2009, 11:45 от shoshon »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Нинджа!

Бре то Е май не управител на прозорци, а цяла среда, за LXDE се отнася същото.

Иначе много ще се учудя да разбера, че някой който си слага Кубунту, знае какво иска ;) Е изключвам инж. Тони, той винаги знае как да прецака нещо ;)

Напълно не съм съгласен, че Дебиан отстъпва на wuser friendly дистротата и прилича на Слак.  По между другото последния също може да бъде вкултурен. Примери- Слакс, Зенуолк, Васт и т.н.

И все пак на новак винаги слагам Мандрива, може би, защото аз самия започнах на Мандрейк 7.1
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Archangel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 152
  • Distribution: Fedora 11.91 (Rawhide)
  • Window Manager: GNOME 2.27.5
  • ненормалник
    • Профил
Там съм може даже някоя Fedora да инсталирам.
Активен

shoshon

  • Гост
Цитат
Бре то Е май не управител на прозорци, а цяла среда, за LXDE се отнася същото.
Ако прочетеш по-горе, ще разбереш, че казах:
Цитат
IceWM, enlightenment16, FluxBox и т.н
и се разграничих от DVD версията на Мандрва, която идва с LXDE:
Цитат
, в техният случей -  LXDE, но IceWM е по-добре.
Сега за Enlightenment. Да е17  е среда. Но е16 (както май аз писах ) все още се води WM. Поне така едно време пишеше в сайта им:
Цитат
Enlightenment DR16

DR16 of the Enlightenment window manager, also known as e16, was released in 2000. While rumors of its death still circulate, version 1.0.1 was released on September 10th, 2009. DR16 has been the choice of power users and artists due to its low overhead, highly graphical, widely theme-able, extremely configurable, yet unobtrusive interface. Nearly all functions of the window manager can be handled without mouse input, including application launching via e16keyedit. It also remains highly portable, with ports avalible for Linux, FreeBSD, IRIX, Solaris X86 and Sparc, HP-UX, AIX, OS/2, and more.

Сега по темата.
Наистина трябва да знам за какви часове става въпрос, за знам какво да правя със смените.

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
@пета точка
Съжалявам, не съм дочел мнението ти. Карай.  [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Естествено, че всеки ще препоръча каквото ползва. За мен например Дебиан е идеален. Но в такива ситуации е важно да се сложи каквото човек поиска. Така че, хората както искат Убунту или Кубунту, какво да се прави... За десктоп средите или прозоречните мениджъри - пак си мисля, че трябва да се уважи мнението на собственика на компютъра. Да не говорим, че ако основната десктоп среда нещо се прецака и трябва да се влезе в прозоречен мениджър от типа на icewm и да се работи с терминала и да се пипат текстовите файлове, не виждам как един нов потребител би се справил. А моят личен опит по въпроса ме е научил, че предимствата, които прозоречните мениджъри от типа на icewm, fluxbox и т.н. предлагат, напълно бледнеят на фона на предимствата, които пълните десктоп среди от типа на GNOME и KDE предлагат под формата на графични инструменти за настройка, набор от програми и интеграция. Ползвал съм без проблеми IceWM и Fluxbox и съм установил, че времето, което ми трябва, за да настроя тези среди да имат такива функционалности, които в GNOME или KDE идват по подразбиране е повече, от колкото, ми трябва, за да пригодя напълно функционалните вече GNOME или KDE към моите нужди. С други думи цялият ефект от използванеот на прозоречни мениджъри от типа на IceWM и Fluxbox за мен е бил, че губя повече време за настройване на средата, от колкото печеля. За това и в крайна сметка си ползвам GNOME (ако го нямаше щях да ползвам KDE).
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
25 октомври, неделя (вече е официално  ;D ;D ;D)
Час на започване: 11:00
Час, в който могат да дойдат инсталировчиците: 10:00-10:30 (или кой когато може ;) )
Място: ФМИ

(ей сега ще пиша на muxozavar да ни публикува в събитията)

ПС. Зарежете я тая дискусия кое дистро за кого е по-добро... Знаете, че не води наникъде. За Кубунтутата - мисля, че бяха две, хората ги познавам, не са казали това име на сляпо. Едното имаше нужда от голяма борба, защото лаптопът беше чистак нов от Щатите. Мисля, че аа..а се справи перфектно с него.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Ping към всички желаещи да присъстват :)
Неделя, към 10-10:30 ако ще сте от "the gurus", 11 ако ще сте "the victims", неофициално - когато си поискате. Всеки кадър ни е ценен, така че, ако се колебаете - елате, ако не друго, поне за лафчето (наблизо има заведения, магазинчета, бира).
Чакаме ви :)
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Аз, за съжаление, няма да мога да присъствам, защото няма да съм в София. Успех в начинанието.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Нееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Аз със сигурност ще дойда :)
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Преди да съм си легнала...
Хора, цена нямате!!! Просто нямам думи, много се радвам какво се получи, много се радвам че се видяхме и успяхме да свършим добри дела и да научим по нещо ново.
Всички се справихте перфектно и мога само да ви кажа БРАВО и БЛАГОДАРЯ!!!!
Бедни са емотиконките на форума, трябва ми нещо средно от you are the champions, love you, sunny, clap, in heaven и всякакви такива!!!
И да, след днес определено ще започваме да мислим за следващ фест!
Активен