Автор Тема: Защо да изберем Добри Божилов за евродепутат?  (Прочетена 13812 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Добри Божилов - прозаичен демагог. Пълен абсурд е селското стопанство да е без субсидии,  и  държавата да не контролира нещата, - но за да ги развива, а не както тук - да пречи, да се краде, и да е в услуга на мафиотите....
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 19:07 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

stealth01

  • Гост
е те това вече е забавна тема!
дано само някой не я вземе на сериозно ;D
Активен

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Защо нашият спамър се натиска за евродепутат или като цяло нашите политици се натискат за такива :

1. Вижте ме къде съм депутат.
2. Не ми гледайте фиша за заплатата,  понеже брутната ми е над 7000 евро, а не мижавите 800 български лева.
3. Да живее спама в европарламента.

Честно казано се чудя, кога ще ни изключат с някоя набързо гласувана процедура от Евросъюза, за де се освободят от топлото ако, което сами си пуснаха в гащите.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз няма да гласувам и това е моя избор.

Уважавам много Вальо. Ако харесвам Слак то е изцяло заради чудесно изпълнените му дистрибуции. С нетърпение чакам обновената ВАСТ.

Но все си мисля, че ако трябва да гласуваме ние тук събралите се, то трябва да е някой, който подържа свободен софтуер, свободна култура и свободни стандарти. За сега такъв се очертава може би неизбираемия за сега Бого. Него не харесвам, смятам за демагок, а и много от идейте му ми са чужди, но и това си е лично мнение.


Защо не бих гласувал за Д(е)Б(ил). Не за заради субсидиите. Те само показват, колко не съвършен регулатор е пазара, но по икономически теми не бих говорил с неикономисти. Този човек е отявлен популист. Впуска се навсякъде, където може да придобие известност. Силно ми напомня на един друг дето сега е "началник" на МВР. Сменял си е позицията хиляди пъти. Нещо повече, до преди няколко месеца беше чест гост в телевизията на АТАКА. Сега обаче е "републиканец".


Случая с книжката е много показателен. Било икономически анализ. Не е. И дори не прилича изобщо на такъв. Няма никакви цифри, няма никакви емпирични данни, няма никакъв математически анализ и моделиране. Икономиката е преди всичко пресмятания и събирания на данни и чак накрая осмислянето им. Било поза, за да стане известен на гърба на "зомбитата". Аз съм такова зомби и не ми е приятно да ме нарича така, след като дори не знае,  какво значи тази дума. Обвинението, че сме безмозъни е директно обвинение срещу устоите на държавата ни (сиреч предателство), защото образуванието е може би най-важният, а тук множеството сме вишисти.

Как да ми е симпатичен човек, който "позира" и трупа популярност на чужд гръб. Що за обществена позиция и мъжество е това? Според неговите изказвания, не било икономически обосновано да се ползва СОК, но самият той го прави. На думите или делата му да вярвам. А после като бива разобличен го ползва като оправдание и доказателство, колко е либерален.

Не трябвало вечно да плаща за стари грехове, демек, че е бил спамер и било от младежка неопитност. Ами, че той кога и с какво плати за грешките си? С изтриването на едно потребителско име в един несъщесвуващ вече форум ли?

И изобщо какви точно са неговите верни постъпки на зрелоста му? Не виждам с нищо  да е променен, освен че се закачи за ЯЯ. Същия до сега беше известен с това, че смени поне 10 партии за 5 години и правеше простотии като пускане на димки в тоалетно по време на конгрес на земеделци. Че той да не е някакъв фудболен хулиганин? Поне речника му е на такъв. ЯЯ и ДБ в невероятно добра комбинация. Пийте нескафе!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Аз няма да гласувам и това е моя избор.

Гласуването е важно. Чел ли си какво пише в програмата на БСП? Аз прочетох. И точно това ме амбицира да гласувам против БСП и против социализма. Защото иначе други гласуват вместо мен за БСП!

Цитат
Още преди повече от столетие и половина в Комунистическия манифест Маркс и Енгелс разкриха помитащата всякакви прегради мощ на глобализиращата се капиталистическа система, посочвайки, че чрез експлоатацията на световния пазар буржоазията превърна производството и потреблението на всички страни в космополитически. На мястото на старото местно и национално самозадоволяване и затвореност се появява всестранна размяна и всестранна зависимост на нациите една от друга.

Цитат
Днес БСП следва отново да се докаже като партия на социалистическия идеал – като носител на историческия синтез на възникнали през вековните борби на народите общочовешки ценности за свобода, демокрация, равенство, социална справедливост и солидарност, като социална партия, посветила се на историческото преодоляване на капитализма. Това означава да се борим за социална пазарна икономика и против общество, подчинено на пазара: “Пазарна икономика – да; пазарно общество – не!”


Напомням какво значи "капитализъм":
Икономическа система с отличителни черти свобода на пазара, концентрация на частната и корпоративната собственост и разпределение, пропорционално на капитала. Източник: eurodict.com


« Последна редакция: Jun 05, 2009, 21:01 от vstoykov »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Капитализъм не означава това, а и капитализъм  няма повече от век. Още по времето на Маркс може да се каже, че не е имало.

Тази ситема смятам за манипулативна и не глауването ми е моя протест. Да известна ми е системата DONT, но да съществува и на нея и трябва база. Интересно, ако гласуват само купени и пенсионери, ще я покрият ли?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   Странно, какъв готин пич, гордоста на линукс обществото в България да ратува за някой си. Системата у нас е такава, че който и да бъде избран е слуга на мафията. Следователно е бесмислено да се гласува - защото такава е системата. Сегашните са се ояли - новите тепърва трябва да се ояждат - и да се учат детайлно да крадат професионално. Системата трябва да се промени, даже ако мафията иска да се развие от кокошкарски модел до производствено - организационен с неизменното крадене - както е при западните демокрации. Имаш богата държава - крадеш повече, но има предостатъчно за простолюдието. Но това няма скоро да се промени. Просто манталитетът на решаващото мнозинство българи е много далече от манталитета на обществото в западните държави. И призиви - гласувайте за този или онзи са безкрайно бесмислени. Зачеркването на бюлетините е единствения знак, че въпреки стъкмистиката за броя на гласувалите всяка година, народът е недоволен и демокрацията в България е 100% виртуална реалност !!!
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Капитализъм не означава това, а и капитализъм  няма повече от век. Още по времето на Маркс може да се каже, че не е имало.

Така е. Обаче там, където икономиката се доближава повече до капитализма и по-малко до социализма, функционира по-добре! Института за пазарна икономика имат добри материали по въпроса:

Цитат
Нова Зеландия
През 1984 г. Лейбъристкото правителство на Нова Зеландия спира всякакви субсидии
за земеделието, които тогава се състоят от 30 различни плащания за производство и
стимули за износ – изненадващо действие, при положение, че Нова Зеландия е
значително зависима от земеделието, едновременно за производство и заетост.

Доклад от 2001 г. на главната земеделска група в страната – Федералните земеделци
на Нова Зеландия – показва какво всъщност се е случило след реформата:
   •  Въпреки, че първоначално цената на земята пада, до 1994 г. тя възвръща
      предишните си нива и се задържа висока до днес
   •  Предвидените фалити на стопанства така и не се случват – само 1% от
      стопанствата фалират
   •  От средата на 80-те стойността на произведеното в стопанствата се увеличава с
      40% в постоянна доларова стойност, а делът на земеделието в общия продукт
      на страната се вдига от 14 на 17 процента.
   •  Производителността на сектора се увеличава с 6% годишно след премахването
      на субсидиите, сравнено с едва 1% преди реформата.
На световните пазари фермерите на Нова Зеландия са много конкурентноспособни
срещу субсидираните производители от почти цял свят.

Субсидии за земеделието формират едва 1% от земеделското производство на Нова
Зеландия и се изразяват главно във финансиране на научно-изследователска дейност.

Организацията за Икономическо Сътрудничество и Развитие (ОИСР) потвърждава,
че Нова Зеландия има най-слабо субсидираният земеделски сектор от развитите
държави, и стига до заключението, че реформите им „са постигнали огромно
намаляване на изкривяването на пазара”. Това се доказва и от стойността на
показателя „оценка на поддръжката на производител” - (Producer Support Estimate -
PSE), който показва каква част от доходите на производителите на аграрни суровини
се формира в резултат на държавно подпомагане. През 1986 г. PSE за Нова Зеландия е
20%, достигайки 2% през последните години.

Цитат
Австралия
След 1988 г. австралийските фермери се приспособяват към елиминирането на
всякакви субсидии в селското стопанство и премахване на пречките пред свободната
търговия на селскостопанска продукция. От тогава насам, Австралия отбелязва 17
години на непрекъснат икономически растеж, именно поради премахването на
пречките пред свободната търговия и икономическите реформи (включително в
селското стопанство) в страната.

Цитат
Швеция радикално реформира селскостопанската си политика през 1990 година.
Активен

edmon

  • Гост


И субсидиите не са единствения проблем. Има много други социалистически, протекционистични и бюрократични глупости, които създават условия за повече корупция и бедност!

абе искам само да кажеш какво мислиш за причините за текущатата криза.
кое я е предизвикало.
как щяха да са нещата ако "държавата" се бе намесвала по-рано
и по-намясто в търговията с ипотеки в америка?
как наричаш тази намеса: бюрокрация и протекционизъм?

искам си се да ти сложа разни обидни квалификации от рода : ти си тъп.
ама ще изчакам да вида кво имаш да кажеш по въпроса!

:)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Стойков говореше за икономическия модел, аз кокретно за лицето ДБ. За съжаление на Вальо света се връща към Кейнсианството. То измъкна САЩ от великата депресия, очаква се да го направи отново. В стопанството това се случва отдавна движение от един модел към друг на неравни но предвидими интервали от време. Сега специално се случи, че икономиката "прегря". Счита се, че пазара ще е неспособен да се отреголира сам и затова влиза в сила държавната намеса. Действително проблема е по-дълбок. Не се позволява да има действително свободен пазар. Ако беше така щеше да има поредица от фалити и все пак показателите да се свият до нормално русло. Обаче от един такъв сценарии биха загубили множество големи компании. По същество на даден модел се позволява да се развива само докато силните печелят от него. Ако започнат да губят се отменя. Но има и разлики. Преди под силни са се разбирали държави, сега компании. Но това съвсем не означава, че промяната ще е по план и все пак едни силни няма да бъдат заменени от други. От това естествено всички ние останалите ще загубим.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Стойков говореше за икономическия модел, аз кокретно за лицето ДБ. За съжаление на Вальо света се връща към Кейнсианството. То измъкна САЩ от великата депресия, очаква се да го направи отново. В стопанството това се случва отдавна движение от един модел към друг на неравни но предвидими интервали от време. Сега специално се случи, че икономиката "прегря". Счита се, че пазара ще е неспособен да се отреголира сам и затова влиза в сила държавната намеса. Действително проблема е по-дълбок. Не се позволява да има действително свободен пазар. Ако беше така щеше да има поредица от фалити и все пак показателите да се свият до нормално русло. Обаче от един такъв сценарии биха загубили множество големи компании. По същество на даден модел се позволява да се развива само докато силните печелят от него. Ако започнат да губят се отменя. Но има и разлики. Преди под силни са се разбирали държави, сега компании. Но това съвсем не означава, че промяната ще е по план и все пак едни силни няма да бъдат заменени от други. От това естествено всички ние останалите ще загубим.

добър анализ от който разбирам, че така станало та не загубили големите компании,
а загуили хората. все едно ако загубят тези големи компании хората пак няма да загубят.
намесата на "държавата" би трябвало да се очаква преди някой вообще да почне да губи!
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
До тук напълно съм съгласен с go_fire, с тази разлика, че аз ще гласувам. В политиката прекалено много си приличат, но не са еднакви! Което предполага, че гласуването не е съвсем безсмислено.
Стойков, ти си един от умните хора пишещи в този форум и не мога да повярвам, че си се вързал на толкова елементарна манипулация от страна на ДБ. ::) Той просто ти е казал (написал) каквото искаш да чуеш и ти си станал негов пръв копиеносец. Жалко, наистина. :(
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Той просто ти е казал (написал) каквото искаш да чуеш

В същност не вярвам да цели популизъм, защото иначе щеше да пише съвсем други неща в сайта си.

В действителност много малко хора споделят тези идеи. И Добри Божилов много добре знае това. Вероятно много малко хора ще гласуват за него, но въпреки това се осмелява да каже какво мисли. За разлика от други политици.

Дори и "сини" политици пишат социлистически глупости! Обещават субсидии на хората вместо да им обяснят, че субсидиите водят до обедняване! Това го правят с една единствена цел - да спечелят на всяка цена - дори и като изповядват идеи, в които не вярват.

Вярно е, че тук защитавам не Добри Божилов, а идеите, които изразява. И тъй като никой друг освен него не се осмелява да ги изрази, ще гласувам точно за него.

По-горе съм дал връзки към материали за четене. Който иска да чете - ще ги прочете и без да ги преразказвам по форумите.


Цитат
ТЕОРИЯ ЗА КОНВЕРГЕНЦИЯТА

Съвременна икономическа теория, според която капитализмът и социализмът развиват сходни черти, двете стопански системи се сближават и различията между тях постепенно изчезват. Възниква т.нар. синтезирано общество, свободно от недостатъците на капитализма и социализма. Родоначалник на теорията за конвергенцията е американският икономист У. Бъкинтам. Представители: Р. Арон, Я. Тинберген, Дж. Голбрайт, П. А. Сорокин и др.
Източник: znam.bg

Това ли искате да ви се случи? В същност това вече се е случило. От вас зависи дали ще продължават да се премахват още от "недостатъците на капитализма" и дали ще продължат да се добавят още от "предимствата  на социализма".

« Последна редакция: Jun 06, 2009, 13:39 от vstoykov »
Активен

Mitaka

  • Гост
Не искам да обидя никой, но всички "агитатори" на разните кандидат-богаташи (опс, дупетати имам предвид) са тотално изперкали.

Не виждате ли, че те (кандидатите) се сещат за "вас" и "нас" САМО И ЕДИНСТВЕНО преди избори. Обикалят страната и ужким се интересуват от състоянието на народа пак САМО И ЕДИНСТВЕНО преди избори.
Всички те имат една единствена цел - да се докопат до властта, да крадат и да трупат. Това е.

Не се ли замисляте защо не правят нищо например година след изборите... или по-рано - ами много е просто. Те си знаят, че 4 години са там. И няма кой да ги мръдне. И за това няма нужда да мислят за "народа"...

Не е важно дали става въпрос за ДБ (който всъщност е племеник на единия от "майсторите" на топлофикация - Рогачев, бая рев изрева като го бяха прибрали). Както казва Бай Ганьо - и едните, и другите са маскари.

Мноооооого говорят, мнооооооого обещават, ама то все преди избори :) що някой не се сети да посети една болница, училище, дом за деца/стари хора по време на мандата си, ами всички го правят ПРЕДИ избори, като част от предизборната си кампания?

Аз няма да гласувам.
Няма за кого да гласувам.
Управлението на каквото и да е не е като да спамиш, или да пишеш по форуми/блогове. За там се иска малко повече акъл. И малко заблудени, които да гласуват за теб, разбира се.

Иначе каквото и да се говори, вариантите са няколко (т.е. тези, които имат шанс да спечелят):

Дедо
СерГей
Феса
БББ
Болен

Всички тези и сега, в този момент имат представители в ЕП. И какво от това? Ако мислите, че ще се промени нещо... и някой ще започне да мисли за вас, и ще "оправи" нещата, аз мога да кажа само едно - хахахаххаха :)
Това е и манталитета на българина - винаги чака някой друг да "оправи" положението, а не се захваща сам да си помогне.

А относно ДБ - нали имаше собствена БИ партия /странно име/ ) Що не се кандидатира с нея?  А все гледа да се навре там, където е "кокала"???
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил

намесата на "държавата" би трябвало да се очаква преди някой вообще да почне да губи!


Абсолютно!!! В тоя смисъл американците май ще трябва преди всичко да си пренапишат банковите регулатори
Активен