Автор Тема: Слушалки  (Прочетена 1182 пъти)

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Слушалки
« -: Sep 16, 2009, 22:03 »
Имам следния проблем със слушалки в убунту 9.04. Имам и USВ и обикновенни слушалки. За УСБ слушалките дума да не става просто не бачкат като ги включа иначе ги има в саунд девайсес. За обикновенните е малко по различно. Като ги сключа просто се чува това което и спиикъра на лаптопа. На мога да изключа спиикърите и да слушам само през слушалките нито опратното. Тествани са на друг компютър и бачкат. В уиндоус няма такива проблеми.
Активен

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Слушалки
« Отговор #1 -: Sep 16, 2009, 22:46 »
Пробвай с alsamixer да видиш volume-тата за основни настройки, може да помогне. От там нататък пак сигурно е въпрос опиращ до ALSA.
С конфигуратор на volume-а на PulseAudio можеш да настроиш отделно за слушалките и за спийкърите ако не се лъжа. Ако нямаш такъв инсталирай pavucontrol.

 Успех!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Слушалки
« Отговор #2 -: Sep 17, 2009, 15:34 »
//offtopic
Преди време за 1 ден го чух 3 пъти този проблем и щях да се гръмна... Какво ли не разцъквахме и комбинирахме, не стана тая работа... Но пробвай, а ако стане, сподели как, че още ме е яд  :o
Активен

Archangel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 152
  • Distribution: Fedora 11.91 (Rawhide)
  • Window Manager: GNOME 2.27.5
  • ненормалник
    • Профил
Re: Слушалки
« Отговор #3 -: Sep 17, 2009, 16:52 »
http://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=51631
следваш пост номер две. Това е единственното което знам че оправя проблема.
@bop_bop_mara  в началото на лятото като месец след като излезе Fedora 11 три поредни дни оправяхме подобни проблеми по 2-3 пъти на ден. На втория ден последния щастливец реши че съм някакъв медиум защото написа "I have problem with the sound on my laptop" и аз му обясних какъв му е проблема и му дадох линка :).
Активен