Автор Тема: Проблем с видео клипове във vbox7 youtube и тн.  (Прочетена 19626 пъти)

Um4ooo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Здравейте на всички!
Имам проблем. Наскоро си качих ubuntu 9.10, от което съм адски доволен. Всичко е супер до момента, в който не вляза във vbox7, youtube или някакъв друг видео сайт с браузър различен от firefox. Естеството на проблема е там, че когато се опитам да намаля звука, превъртя или спря клип на пауза, нещата просто не се получават. Просто няма никаква реакция от страна на браузъра, това обаче явно не е проблем за fireFox, защото там той изчезва - всичко върви нормално. Браузърите при, които се получава този бъг са - Opera, Arora, Seamonkey (ако правилно го изписвам).

Имам послената версия на Adobe Flashplayer, нямам проблеми с видео картата в това число и с драйвера.

Моля ви да ми дадете някаква идея, как може да се оправи ситуацията.
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Мисля че освен flashplayer-mozilla имаш инсталиран и mozilla-plugin-gnash, и от него идат всички главоболия. махни всяко "нещо" gnash и виж как ще работи, другия вариант е да си направиш директория plugins в ./Opera и всички други браузъри които ползваш там да поставиш libflashplayer.so.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

Um4ooo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Мисля че освен flashplayer-mozilla имаш инсталиран и mozilla-plugin-gnash, и от него идат всички главоболия. махни всяко "нещо" gnash и виж как ще работи, другия вариант е да си направиш директория plugins в ./Opera и всички други браузъри които ползваш там да поставиш libflashplayer.so.
Ами интересното, е че проблема не е там, защото нямам инсталиран gnash. Току що проверих в synaptic package manager и няма отметка, че плъгина е инсталиран. Този проблем не се появява само при Опера и при останалите браузъри с изключение на firefox, дали да не махна плъгина, който е към firefox и да видим дали ще се оправи? Някакви други идеи?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Имаш последната версия на Адобския плъгин, т.е. издърпана от сайта им, разархивирана и поставено .so-то в съответната директория? Ако е така, нормално е да работи само за firefox, понеже "съответната директория" обикновено е негова. Някъде имаше по-пълен списък с това къде още трябва да се постави тази библиотека, обаче не мога да го намеря. Така или иначе, трябва да се постави на съответното място за Операта (която може би ползва някакъв друг плъгин).
Но ти може да се радваш, че поне с един браузър имаш реакция от страна на плейъра при кликване, някои хора нямат този късмет изобщо ;)
Активен

Um4ooo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Имаш последната версия на Адобския плъгин, т.е. издърпана от сайта им, разархивирана и поставено .so-то в съответната директория? Ако е така, нормално е да работи само за firefox, понеже "съответната директория" обикновено е негова. Някъде имаше по-пълен списък с това къде още трябва да се постави тази библиотека, обаче не мога да го намеря. Така или иначе, трябва да се постави на съответното място за Операта (която може би ползва някакъв друг плъгин).
Но ти може да се радваш, че поне с един браузър имаш реакция от страна на плейъра при кликване, някои хора нямат този късмет изобщо ;)
Ами не съвсем да ти кажа. Когато влезнах в сайта на Адобе ми даде възможност да избера в какъв формат искам да го изтегля. Селектирах този за Ubuntu и ми се свали един готов пакет, който се отваря с package installer, инсталира се и толкова. Не съм слагал нищо никъде, всичко беше направено автоматично.
Активен

MuTako

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Здравейте,
аз имам почти същия проблем - на някои клипчета изобщо не реагира браузъра, но ги пуска. Просто, като ги пусне не мога да ги спирам, да ги увеличавам/намалявам, разширявам  - нищо, само мога да ги пускам. А пък други си вървят без проблем. Ползвам ubuntu 9.10(karmic) (oт няколко часа :D ) и Firefox. Имам инсталиран addon : Shockwave Flash 10.0 и не мога да разбера защо с някои клипчета не вървят нещата... Пример:
Това си върви идеално
А с това имам проблем :(
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Ми при мен всичко си върви, аз моя флаш си го инсталирах от сайта на adobe.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
MuTako, наистина не беше нужно да пускаш и отделна тема, който може да ти помогне, ще го направи и в тази. Не бъди толкова нетърпелив :)
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Моят е от portage, но както и при други дистрибуции някой път има проблем със HD филмчетата че натоварват системата ...
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

MuTako

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
bop_bop_mara : Извинявам се !

ROKO_: Е в такъв случай мога ли да го оправя някак ?
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
bop_bop_mara : Извинявам се !

ROKO_: Е в такъв случай мога ли да го оправя някак ?

Все още нямам отговор за този проблем, а ме мъчи от излизането на флаш 10
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Все още нямам отговор за този проблем, а ме мъчи от излизането на флаш 10
Тогава пробвай версия 10.1 - току виж си решиш въпроса. Скоро ще излезе като официална версия, сега е release candidate, но още от beta2 работи доста стабилно. От тази версия вече може да се пише на кирилица в input формите, така че ще получиш поне тази благинка ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Все още нямам отговор за този проблем, а ме мъчи от излизането на флаш 10
Тогава пробвай версия 10.1 - току виж си решиш въпроса. Скоро ще излезе като официална версия, сега е release candidate, но още от beta2 работи доста стабилно. От тази версия вече може да се пише на кирилица в input формите, така че ще получиш поне тази благинка ;)

трябва да видя в portage дали я има
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

MuTako

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Ако ми кажете как да го инсталирам... Като го сваля и го разархивирам ми казва:
'There is no application installed for shared library files"
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Аз още не съм намерил кой е верния път до модула, защото е линкнат в прекалено много
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/