Автор Тема: Дистрибуция за Нетбуук  (Прочетена 1902 пъти)

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Дистрибуция за Нетбуук
« -: Mar 23, 2010, 18:07 »
Здравейте. Използвам Убунту на ноутбуука си, но на нетбуука все още не мога да преценя каква дистрибуция да сложа. Мъчих се с Убунту Нетбуук Ремикс, но не мога да кажа че останах доволен или поне не достатъчно доволен :) Нетбуук е Асус ЕЕЕ Рс 1005НА-М. Интересува ме най-вече дистрибуцията да върви бързо, да успява да използва максимално добре капацитета на батерията ( не очаквам да използва капацитета и времетраенето дадено от производителя ;) ) , както ме интересува и от хардуерна гледна точка да работи добре :) С нетбуук ремикс имах доста проблеми с настройката на микрофона за скайп, но в крайна сметка успях. Спрял съм се на Ееебунту или на Моблин, както и на Мандрива, но искам да чуя мнение и на хора, пробвали въпросните Дистрота или имащи въпросния нетбуук. Благодаря ви предварително :)
Активен

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #1 -: Mar 23, 2010, 18:41 »
CrunchBang Linux

Много леко и доста бързо , Ubuntu базирано и използва същите репота .
http://crunchbanglinux.org/
Активен

kip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 162
  • Distribution: Debian, FreeBSD, Arch Linux
  • Window Manager: Gnome,LXDE,XFCE
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #2 -: Mar 23, 2010, 19:31 »
Аз имам EeePC 901 (1G Ram, 20G SSD) и в момента съм с Ubuntu Netbook Remix.Държи се добре и си е напълно функционално дистро.Имам добри впечатления и от Moblin
« Последна редакция: Mar 23, 2010, 19:35 от kip »
Активен

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #3 -: Mar 23, 2010, 20:26 »
Ubuntu Netbook Remix
Ubuntu Moblin Remix
Ubuntu

Компютърчето е достатъчно мощно да върви с тях. Аз имам Асус 900А с Убунту и съм много доволен.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

Arvigeus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Whatever
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #4 -: Mar 23, 2010, 20:43 »
LUbuntu: LXDE - една от най-леките графични среди
Активен

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #5 -: Mar 24, 2010, 12:31 »
Мисля че се насочвам към класическото Убунту :) Доколкото четох, подържа без проблем всичкия Хардуер, така че би трябвало всичко да е ок. Благодаря за предложенията :) Това, че ще слагам Убунту, не значи, че не искам да чуя и още мнения по въпроса :)
Активен

ochinko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #6 -: Mar 24, 2010, 13:39 »
Аз съм с EasyPeasy на ЕЕЕ 1000 и съм доволен. И то е базирано на Убунту.
Активен

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #7 -: Mar 24, 2010, 15:07 »
Здрасти,

Аз съм с Ubuntu 9.10 на Eee-то (701) и си работи без грижи. Пробвал съм му и Netbook remix-a също няма проблеми
Активен

Activity

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 105
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #8 -: Mar 25, 2010, 15:46 »
тествана и мога да кажа ,че работи повече от добре !! Изключително гъвкава и лесна дистрибуция използваща изцяло новости в графична среда и като цяло ! Просто съм очарован

http://moblin.org/
Активен

Success represents the 1% of your work which results from the 99% that is called failure.
... - Soichiro Honda

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #9 -: Mar 26, 2010, 11:17 »
Аз съм на Jolicloud. Честно да си кажа и мен Moblin-а по ме кефи, обаче не върви както трябва да моя Wind. Пък има и други проблеми, които не ме радват там.
Активен

danaildr

  • Гост
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #10 -: Mar 26, 2010, 13:28 »
Аз съм с EEE 1000H и ползвам Кубунту 9.10, мисля че се справя добре машинката, не съм имал проблем с микрофона и скайп.
Активен

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #11 -: Mar 26, 2010, 16:03 »
Мисля, че вече се спрях окончателно :) Коала-та ще бъде, но най-вероятно стандартната си, с Гном :) Пак казвам, че не значи, че не бих се радва да чуя още предложения и мнения :) Самият аз ще напиша едно като инсталирам Коалата и я разцъкам, за да кажа как се държи нетбуука и самото Дистро ;)
Активен

abscent

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE
  • lamy lazer
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #12 -: Mar 26, 2010, 16:13 »
На 1000Н с няколко допълнителни гимнастики имам gentoo  :P ;D , и колкото и странно да звучи - все още не мога да кажа, че съм изчерпал максимума от хардуера му. Засега батерията може да издържи преко сили около 5часа, което след 18 месеца ползване, не мисля че е зле. Ако някой може да хвърли .config на ядрото - ще се радвам.
P.S. "няколко допълнителни гимнастики" включва компилиране през споделяне на / на NFS, и chroot  от друга, мощна машина (E6550@2.33GHz/4M), и разни други опити с icecream и споделяне на процесорно време от други gentoo-машини в мрежата... ако някой има нужда от съвет - насреща съм  :)
Активен

Deeply in love with......Gentoo

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Дистрибуция за Нетбуук
« Отговор #13 -: Mar 26, 2010, 16:54 »
Благодаря за предложението, но за Гентоо някак си още не се чувствам "готов" :) Има време за в бъдеще може и да се пробвам, но засега ще заложа на по-лесна дистрибуцийка :)
Активен