Автор Тема: Драмата с "Новите документи"  (Прочетена 3033 пъти)

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Отивам днеска да си дам заявка за новите документи. Всичко съм си платил (40+18+25 кинта) нагласил - абе нема грижи.
Обръснат подстриган с лъснат гребен като за снимка в 8:45 съм на опашката. Пред мене само 12 души. Смятам аз г-н Премиера каза по 7-8 минути на калпак това прави най-много 2 часа кибик за мене. Да ама не докато работеше системата ходеше по 15-20 минути на човек. Системата заби. В 10 до 10:15 почивка, стана 12 часа - пак почивка до 13 часа, да ама аз съм вече 4-ти. Разгеле в 15 часа доде рад да ме снимат. Та една снимка за карта и паспорт, втора за книжка, и понеже съм с очила се получават постоянно отблясъци, системата квичи и не ги иска, та снимките станаха 10-15 накрая и два пъти се подписвам на таблетчето (за паспор и за книжка).
Каква е тази велика система? По две отделни снимки за карта и за книжка, нема ли копи/пейст функция в тази система, че и подписи 2.
Кой хитрец е налапал кинтите за тоз дръгел наречен система? При близо 100 кинта (за 80% от българите това е 20% от месечният им доход) това ли е начина на обслужване? Като им забива системата кой е изтумбен за неустойки и влошена производителност?
И като последн в наши село и околия сме около 45000 души от тях 30000 да трябва да си подменят документите тази година, при 15 минути на калпак и 8 часа работно време (а то е 7 часа в същност), това прави по 32-ма граждани на ден + 10% технически проблеми по 30 души на ден. За да обслужат 30000 са нужни 1000 работни дни или 3+ години - по-дълго време от обсадата на Сталинград.
А гратисният срок само 6 месеца, кой ли го сметна?
Малко като в един виц - Водоснабдяване ли е - Не енергото - Абе и на вас ....
Айде колеги изливайте мъката сега.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #1 -: Apr 08, 2010, 16:17 »
Оффф каквото и да напиша ще да е малко :(... И мен ме чакат тези неща но изчкавам да мине народа  , но като се замисля сигурно и други като мен изчакват и пак ще ям дръвчето  там. Най добре ще да е като ида да се запася с  [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 и цигари. Пък може и с лаптопа като гледам и репортажите  за какво иде реч какви опашки каранаци и тем подобни.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5289
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #2 -: Apr 08, 2010, 16:22 »
Моите и на жена ми документите, изтичат Септември 2010. Няма за какво да бързам и да ходя още отсега да се редя. Дано дотогава да си оправят системата. И да няма фалове. Ама и аз сигурно ще им кажа "- Абе и на вас...." Хаххахаххахаааа

@Ntrance Какво стана с Айтос ? Ходи ли ?
« Последна редакция: Apr 08, 2010, 16:26 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #3 -: Apr 08, 2010, 16:25 »
Аллоооо  "ВИК" -Лие   не паспортната  ' АВЕ И НА ВАС ДА ВИ .........'
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #4 -: Apr 08, 2010, 16:52 »
Не искам да оправдавам системата, но ...

1. Срока на изтичащите тази година документи (с изключение на паспорта (не го бъркайте с личната карта)) се удължава с 6 /шест/ месеца точно, за да няма големи стълпотворения пред гишетата;
2. Защо не си извадихте от старите? Излизаше по-евтино, поне при мен стана без чакане и нямам снети биометрични данни :P Известно време ще съм извън системата :D  >:D
3. Тези от Сименс май ни имат за алфа тестери  >:( . Май единия от скандалите беше, че нямат никъде изградена такава система или имат, но по-малко на брой от другите участници. Но може и да бъркам.
« Последна редакция: Apr 08, 2010, 16:56 от luda_glawa »
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #5 -: Apr 08, 2010, 17:04 »
@luda_glawa
Не ги искаха във ВИК-то щото изтичали на 14-ти този месец и трябвало .....
Верно ли Сименс са се издънили???
@Acho
Виж статистиката какво сочи, абе ще удължат срока на валидност ама аз пътувам по 2-3 пъти в чужбините на месец. Нема да ми дадат рентакар заради изтекли книжка и паспорт
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #6 -: Apr 08, 2010, 17:15 »
Моите и на жена ми документите, изтичат Септември 2010. Няма за какво да бързам и да ходя още отсега да се редя. Дано дотогава да си оправят системата. И да няма фалове. Ама и аз сигурно ще им кажа "- Абе и на вас...." Хаххахаххахаааа

@Ntrance Какво стана с Айтос ? Ходи ли ?


Не ве неуспях  вчера станах вишист така да се каже завърших най накрая  след една година отпуска  . И се наказах  много лошо , и ми мина за тях  просто радоста от това  ,че 6 години във Варна и най накрая  имаше резултат . Ще ги оставя този път но следващия като ми излезне някой с този номер с бинокъла  , ще го опана на капа на патрулката.
« Последна редакция: Apr 08, 2010, 17:26 от ntrance »
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #7 -: Apr 08, 2010, 17:18 »
Не ги искаха във ВИК-то щото изтичали на 14-ти този месец и трябвало .....
Верно ли Сименс са се издънили???

Абе те и тия във ВИК-ато много разбират :D. То нали бе незаконно да ти снимат л.к.-то, ама нещо каката в банката ми я снима пак. Въпреки, че и казах, че не било много законно май.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #8 -: Apr 08, 2010, 17:19 »
//offtopic

@ntrance - 6 години и не са те научили, че се пише вЪв, а не вАв
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #9 -: Apr 08, 2010, 17:24 »
Толкова ходих и аз там  :) .  Ще се поправя
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5289
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #10 -: Apr 08, 2010, 17:27 »
Честито дипломиране. И успехи занапред. А просто ми беше интересно какво ли ще ти кажат там, в техния КАТ, бинокълджиите. Какво ли ще измислят тоз път, че и на тях май им трябва "- Абе и на вас ...."
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #11 -: Apr 08, 2010, 17:33 »
И на мен ми беше интересно аз бях толкова бесен  ,   че от време на време за по минута позеленявах целия .   Mен пак ме спряхa вчера   след като ми поискаха талона им обясних каква е ситуацията  и те искаха да ми пишат фиш . Тук са си прави хората , но след като се помолих да ми напишат акт , защото с него мога да карам един месец  >:D >:D >:D >:D >:D без проблем   и пак струва междо 10 и 20 лева глобата те ме пуснаха казаха ми айде бегай  (dance).


Има разбрани хора , както тези  който ме спряха вчера   и ми влезнаха в положение.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #12 -: Apr 08, 2010, 17:41 »
Верно ли Сименс са се издънили???

Да:( Невероятно, но фаК.  ::)
Активен

Без правила няма игра

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #13 -: Apr 08, 2010, 18:34 »
Моята лична карта като изтича 2013 какво правим? :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Драмата с "Новите документи"
« Отговор #14 -: Apr 08, 2010, 18:36 »
Кога? Сега или тогава?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше