Автор Тема: разлика в натоварването  (Прочетена 756 пъти)

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
разлика в натоварването
« -: Nov 13, 2010, 10:49 »
Доста рядко (но напоследък все по-често) наблюдавам известна (доста голяма) разлика в това което покава top/htop спрямо gkrellm - 100% и повече (заради 3 ядрения процесор предполагам). Само при определени ситуации се наблюдава.
Някакви идеи как да открия какво товари толкова... (при положените че h/top не го лови)?

..предполагам отново съм нацелил някой бъг на дебияна  >:(

Вариантите при които съм го наблюдавал този д/ефект досега са следните:
(64 битов тестови Дебиян - на триядрен Феном2 процесор)
1. При прегряване (веднъж бях забравил да му сложа вентилатора след почистване) ...предполагам му сработва някаква хардуерна защита защото според h/top нямаше натоварващи процеси въобще а gkrellm показваше по малко над 50% натоварване на всяко едно ядро което постепенно се вдигаше 60-70 и там вече го изключих.
Та мисля аз това е от някаква хардуерна защита т.е. той не че се товари тези 50-60-70% от времето ами даже нищо не прави и ги ползва да се "охлажда" понеже вече няма накъде но колкото да останат едва 20-30% време за ОС дето го пържи така... предполагам на 100% щеше да се изкл. или хибернира а не да изгори но не дочаках да тествам.

2. От известно време при пускане на kdesu dolphin от обикновен потребител и напр. копиране на 1 филм 700 Мб може би и само с изчакване 2-3-5 мин. ще стане и затваряне на kdesu dolphin-а нещо остава и товари единия процесор на над 50% подобно описания по-горе начин което не го лови h/top - идеи как да разбера кое товари така? Тук предполагам че е софтуерен проблем / бъг който води пак до горното положение

Та някой ако е мяркал доклад за подобна грешка нейде (не само из Дебиян) моля да казва...
Също така някой по-запознат с новите процесори и защити ако може да даде идея (най-вече как софтуерен проблем може да доведе до горния харудерен... защото нямам идея)
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: разлика в натоварването
« Отговор #1 -: Nov 13, 2010, 22:25 »
Ето и снимка от екрана
горе-долу това е положението
Някакви идеи защо има такова разминаване ..или поне защо gkrellm мери различно от h/top?
Активен