Автор Тема: Какъв безжичен рутер да купя за в къщи?  (Прочетена 16820 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Мога да разгледам в магазините и да избера, но друго си е да чуя вашите мнения. На жичния, който иползваме в момента, ползвам ограничения по URL и по време (час на денонощието) с цел "родителски контрол" :) .
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Мога да разгледам в магазините и да избера, но друго си е да чуя вашите мнения. На жичния, който иползваме в момента, ползвам ограничения по URL и по време (час на денонощието) с цел "родителски контрол" :) .
//оффтопик
Пожелавам ти (с най-добри чувства) да ти разбият "родителския контрол"  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Аз ще се радвам, ако синът ни успее да го направи сам, без чужда помощ, но това е за друга тема. :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

niakoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
привет,
аз си взех наскоро този http://www.dlink.com/DIR-600 52лв от мост, веднага му сложих дд-врт и да си призная - не ми създава никакви проблеми

п.с. критериите при избора ми бяха: да не е скъп и да е дд-врт съвместим

поздрави
нас
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Ако не държиш на линукс съвместим рутер TP-LINK е добър избор да не кажа отличен.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Маршрутизатор Router TP-LINK TL-WR841N 300Mbps MIMO,WirelessLite N Router,2.4GHz,n/g/b.
Цена: 53.92 (без ДДС).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Около 100 лева - tl-wr1043nd, има USB ;)
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Като комбинирах
п.с. критериите при избора ми бяха: да не е скъп и да е дд-врт съвместим
и
Около 100 лева - tl-wr1043nd, има USB ;)
си харесах този, който ми препоръчва Йордан и като алтернатива Linksys WRT160NL. За втория е сигурно, че с dd-wrt към USB-то могат да се закачат различни видове устройства освен флашка или диск- принтери, скенери, мултифункционалки, даже и 3G модем, че даже и през USB hub. Сигурно ще кажете - "И кога ще ги включиш тези устройства?" И аз се питам същото :) , но 3G модемчето ще го включа веднага. А може и един принтер.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

tokopan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 42
  • Distribution: Linux Mint ,Point Linux OS ,Open SuSe ,PCLinuxOS ,Manjaro, USU
  • Window Manager: Cinnamon, Mate, Gnome 3, KDE, Xfce
    • Профил
    • WWW
Здравейте! Налага ми се да купя нов рутер за в къщи. Нуждая се от рутер с добър сигнал, проникващ през стени. Става въпрос за триетажна къща. Рутера ще е на третия етаж, а има компютри и на първия. И за да се усложнят условията още повече, рутера и компютрите не са един под друг. Засега имам три рутера, които съм харесал, но не мога да реша кой ще е най-добрият избор: https://jarcomputers.com/p_WIFITPLINKTLWR1043ND  , http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-asus-black-diamond-dual-band-wireless-n600-gigabit-support-usb-storage-print-and-media-server-ieee-802-11a-b-g-n-rt-n56u/pd/EX2K7BBBM/  ,  http://www.reloadbg.com/product/395/ . Надявам се някой, който има наблюдение за сигнал на такова разстояние, да даде съвет.
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Съвет - харесай си нещо, купи си го в два/три броя и го сложи на всеки етаж където има техника. Вържи ги с жица, настрой единия като рутер, а другите като АП и си свиркай.
Ще питаш защо - отговор тука http://hardwarebg.com/34183-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-n600-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B6%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80-tp-link-tl-wdr3600/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+hardwarebg+%28hardwareBG.com+RSS%29
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6202
    • Профил
Re: Какъв безжичен рутер да купя за в къщи?
« Отговор #10 -: Sep 07, 2014, 17:23 »
Аз ползвам TP_LINK WR740N. Пръчка за 30 лева, но ми въпши перфектна работа.
Каквото и да вземеш, не забравяй, че до една седмица можеш да го върнеш в магазина без да си длъжен да даваш обяснения. Закон.
Иначе казано, не можеш да сбъркаш.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв безжичен рутер да купя за в къщи?
« Отговор #11 -: Sep 07, 2014, 18:08 »
и от мене съвет :)
не си купувай 2 или три, а един, и не го слагай на третия, а на втория етаж - така във всички посоки, на горе или на долу разстоянието ще е само един етаж - хитро :D :D :D
аз използвам D-LINK  GO-RT-N150. избрал съм го заради цената /около 30 лв./ и вече втора година не ми създава никакви проблеми,като ми осигурява едни двадесетина метра свързаност :)
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв безжичен рутер да купя за в къщи?
« Отговор #12 -: Sep 07, 2014, 18:17 »
и от мене съвет :)
не си купувай 2 или три, а един, и не го слагай на третия, а на втория етаж - така във всички посоки, на горе или на долу разстоянието ще е само един етаж - хитро :D :D :D
аз използвам D-LINK  GO-RT-N150. избрал съм го заради цената /около 30 лв./ и вече втора година не ми създава никакви проблеми,като ми осигурява едни двадесетина метра свързаност :)
:) Ми ок, ама бих си позволил такъв съвет само ако знам каква е къщата и какви скорости иска да постигне... Казвам това защото съм виждал например 40+ сантиметра стоманобетон за плоча между етажите подкрепена от двойно подово отопление с постоянно закачен занулителен проводник. Представи си за какъв екран става въпрос... И ако този човек иска в другия край на 100кв.м. апартамент да получи сигнал от долния етаж, ама ако може да гледам ХД видео от НАС-а закачен за рутера какво ще кажеш?
Активен

tokopan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 42
  • Distribution: Linux Mint ,Point Linux OS ,Open SuSe ,PCLinuxOS ,Manjaro, USU
  • Window Manager: Cinnamon, Mate, Gnome 3, KDE, Xfce
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв безжичен рутер да купя за в къщи?
« Отговор #13 -: Sep 07, 2014, 19:14 »
Мислих да сложа рутера на 2-ия етаж, но ще трябва да вкарам нета оттам, а това ще стане с пробиване на външната стена с хубава изолация, което искам да избегна. Нямам подови отопления, които да екранират сигнала. Сега на първият етаж имам модем на БТК (който искам да махна, защото не съм никак доволен) и сигнала по вертикалата стига до третия етаж, където компютър с 7дБ антена ползва нормално нета. Но в съседната стая на 3 етаж сигнала не може да се ползва. Та мислех, че ако рутера е с по-силни антени, ще мога да си свърша работата.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв безжичен рутер да купя за в къщи?
« Отговор #14 -: Sep 07, 2014, 19:22 »
Всичко безжично е емпирично, и трябва рутера/рутерите да се тестват на място. Влияят много фактори. Може с най-скъпия и прехвален модел, при теб да е трагедия, а с по-евтин и по-непретенциозен - да работи добре.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.