Автор Тема: идеи разни...  (Прочетена 3753 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: идеи разни...
« Отговор #15 -: Mar 28, 2011, 15:09 »
n00b, направо не мога да повярвам че си заменил софтуер на Apple с нещо свободно.

Ами правоверния софтуер е прекрасен, но има дребен проблем. Пуска само h264/mpeg4. Това по себе си не е проблем, но не ми се преконвертират наново всички филми. Затова е турено едно xmbc за целта. Отделно xmbc поддържа и playback от Dreambox (последващата ми покупка) и следващата ми цел е да ги накарам да заработят заедно.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: идеи разни...
« Отговор #16 -: Mar 28, 2011, 15:33 »
Е правовереният iFan не гледа ли само h264/mpeg4 файлове от iTunes с помощта на излизащ в САЩ VPN? :P
Още малко ще си признаеш че ползваш и Linux :)
Активен

bot

  • Гост
Re: идеи разни...
« Отговор #17 -: Mar 28, 2011, 21:53 »
n00b, направо не мога да повярвам че си заменил софтуер на Apple с нещо свободно.

Иначе по темата - тя идеята е добра, не случайно почи всички мултимедийни плеари работят с Linux. Обаче евтиното PC ще трябва да се конкурира по цена с неща като Asus O!Play MINI (125 лв) или AppleTV, което явно се продава на цена под себестойността му (поне в белите държави).

 Аз току що чекнат този Асус , 125 лева без памет. Много прилича на това, което аз имам, при това моето го купих за 60 лева от ибей. Вътре се поставя сата2 хард, отделно има слот за SD памет, има HDMI, S-Video изходи, дистанционно и освен това може да се ползва като външен хард, чете и всичко що е външна памет през USB, нямам проблем със субтитрите.

 И пак остава въпроса със IPTV , да оставим настрана точене на филми или гледане в реално време и други работи, които едно PC може да прави.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: идеи разни...
« Отговор #18 -: Mar 29, 2011, 12:41 »
bot, смяташ ли че ще може да се конкурираш с цената на това устройство, което си купил за 60 лева? O!Play MINI плейва и 1080p, а Asus имат и други модели с други екстри и съвсем не са най-евтиното решение.
Активен

bot

  • Гост
Re: идеи разни...
« Отговор #19 -: Mar 29, 2011, 17:46 »
Ами това също е 1080р. Не е въпроса в това, писах вече - как да стриймвам телевизия с тези неща как да точа филми и музика, имам и други такива играчки и не ме устройват. Няма я свободата, която дава едно ПС - упдейти, инсталация на софтуер по избор.... Нали за да пусна филм или музика на тези устройства трябва да ги изтегля а без компютър не става нали и пак опираме до компютъра. Между другото живея извън България и то на такова място че не мога да си инсталирам сателитна чиния - единствения източник за БГ телевизия остава телефона. Иначе за противниците на идеята - да, едно PC може да се конкурира по цена с тези мултимедийни играчки зашото предлага по-голяма функционалност. Точка. А, и още нещо - нямам намерение да хвърлям пари на вятъра купувайки Apple под каквато и да е форма.
Активен