Автор Тема: jvc digital video camera GR-d320E  (Прочетена 2218 пъти)

cesi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
jvc digital video camera GR-d320E
« -: Apr 22, 2012, 14:16 »
Здравейте .
Преди седмица преминах на UBUNTU.
Казаха ми че е операционна система която няма вируси и прочие.
Та дори на офиса си инсталирах на единия компютър и в къщи.
Наистина е много добре и свикнах бързо с нея.Но имам проблем в къщи с която камерата жена ми прави филмчета ,нещо отказва въобще да разпознае дори като хардуер и не знам какво да правя все пак не трябва да си изхвърлям камерата .посъветвайте ме.
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Re: jvc digital video camera GR-d320E
« Отговор #1 -: Apr 22, 2012, 14:31 »
Незнам, искаш да кажеш някакъв софтуер за синхрунизация като windows`ки ли, или не ти я разпознава при включването и?
Активен

cesi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: jvc digital video camera GR-d320E
« Отговор #2 -: Apr 22, 2012, 14:45 »
И така ката съм започнал реших и телефона на жена ми 6303 Нокия класик да сваля някоя друга снимка но също не разпозна като хардуер.Как да се справя.Включвам  кабела и на екран на РС няма как да разбера ,че съществува включено устройство. Това е проблема.
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Re: jvc digital video camera GR-d320E
« Отговор #3 -: Apr 22, 2012, 14:46 »
Ето че набързо, след като попитах (чичо Гошо) се появи това: http://www.youtube.com/watch?gl=CO&feature=related&hl=es-419&v=LIp3cxPPU2E
Отвори от долу падащото меню "Показване на още" и инсталирай написаният софтуер! Дано това имаш в предвит
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Re: jvc digital video camera GR-d320E
« Отговор #4 -: Apr 22, 2012, 14:57 »
Да, тъй като Ubuntu  е много добра потребителска дистрибуция, и инсталационния диск съдържа доста софтуер, но някои неща не са прибавени. За това кога то правя инсталация изобщо на Линукска дистрибуция включвам абсолютно всичката периферия която ще се използва по късно. Защото по време на инсталацията (Ядрото) 99% може да разпознае какъв хардуер е включен за да може да си прибави драйверите за него и евентуално софтуер както при "OpenSuse" << Това е съвет! 
При твоето положение, както е и станало, трябва да си настроиш периферията която ползваш сега.
Има приложения и начини как да разбереш какво ти трябва за това.   
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Re: jvc digital video camera GR-d320E
« Отговор #5 -: Apr 22, 2012, 15:00 »
И така ката съм започнал реших и телефона на жена ми 6303 Нокия класик да сваля някоя друга снимка но също не разпозна като хардуер.Как да се справя.Включвам  кабела и на екран на РС няма как да разбера ,че съществува включено устройство. Това е проблема.
За Нокия не знам, такава измишльотина не ползвам :) но, сигурно си видял имаш софтуерен център, и търсачка в него. Виш какво ще намери тя!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: jvc digital video camera GR-d320E
« Отговор #6 -: Apr 22, 2012, 17:34 »
Цитат -> "Казаха ми че е операционна система която няма вируси и прочие."

Ами колега, те хубаво ти казаха че няма вируси, ама пропуснаха да ти кажат, че за една седмица Линукс не се учи, и че няма да можеш да запуснеш веднага всичкия си хардуер. Особено пък такива камери, камерки и телефонии разни. За начинаещия юзер никак не е лесно това. Ще има да се занимаваш доста, както и да четеш и да пробваш разни нещица. А това го казвам не с някаква критика, а просто като съвет. Все пак за теб това е нова ОС. Иначе казано - има мноооого тънкости, чалъми и мурафети да понаучи човек, докато задобрее. Но, едно по едно, малко по малко. Хубавото е, че си се запалил по Линукс и имаш желанието. Само успехи пожелавам.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

vyrgozunqk

  • Гост
Re: jvc digital video camera GR-d320E
« Отговор #7 -: Apr 23, 2012, 14:01 »
Добре де нокиа 6303 като се включеше към компютъра не питаше ли дали не искаш да свържеш като Nokia PC Suite, USB Flash drive, modem и т.н. ?! Избери просто, че искаш да се свързва като флашка... Тогава ще ти я захапе веднага, убунту не изписва, че има нов хардуер.

Oтносно камерата, повечето камери също поддържат режим на USB Disk виж си в инструкцията, дали случайно и твойта няма такъв. Другият вариант е ако си с лаптоп ( то той трябва да има кард рийдър ) Пъхай картата на камерата в него, ако не можеш да си купиш един за 2~7 лв. от някой магазин... :)
Активен

cesi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: jvc digital video camera GR-d320E
« Отговор #8 -: Apr 24, 2012, 09:53 »
Определено с фотоапарата и телефона успях.Но с видеокамерата не успях независимо ,че следвах ваши указания.Тъй като не съм и добър в това ,ще се наложи да инсталирам и Уиндоус но ще го отварям само когато ще ползувам камерата.И все пак Ви благодаря за насоките.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
web camera
Настройка на хардуер
saper 5 3274 Последна публикация Mar 02, 2005, 09:39
от
web camera!!!
Настройка на хардуер
gymmm 5 2711 Последна публикация Dec 21, 2005, 21:39
от the_real_maniac
5.1 digital out с ubunty gutsy и chaintech
Настройка на хардуер
rastarife69 0 1127 Последна публикация Jan 23, 2008, 20:24
от rastarife69
digital.bg продължават да хулят свободния софтуер
Живота, вселената и някакви други глупости
zahari_bgr 56 9969 Последна публикация Feb 22, 2014, 18:31
от User13
DEFT Linux DEFT (Digital Evidence & Forensic Toolkit)
Настройка на програми
lordvox 0 606 Последна публикация Jun 09, 2019, 11:49
от lordvox