Автор Тема: Не мога да инсталирам скайп на 64 бит Debian  (Прочетена 6849 пъти)

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Добре ще рестартирам и ще пробвам
Активен

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Ако искаш да научеш линукс, ще трябва да прочетеш и да осмислиш основните принципи на работа. Искаш или не, ще ти се налага да работиш в терминала.  Не искам да препъръчвам конкретна документация, която не съм я чел.

В линукс всеки потребител има ограничени права, за намеса в системата, освен ако не са му дадени такива в последствие.
Когато отвориш терминала и видеш този символ :~$, това означава, че си обикновен потребител с ограничени права, това важи и за програмите, които стартираш през графичния интерфейс. Разгледай Стартиране на команди като друг потребител под или разгледай ръководствата, които са в самия линукс чрез командата man име-на-програмата. В нашия случай man su, за изход :q

След като вече знаеш как да станеш супер потребител, направи го и изпълни горните команди още един път. Не забравяй да редактираш sources.list с права на супер потребител, за целта ти препоръчвам едитора под конзола nano, за инфо man nano или nano
« Последна редакция: Dec 13, 2013, 20:32 от mystical »
Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Не пак не мога чудя се с някакво лайв си ди да отворя и да променя настройките би трябвало да стане?
Или пак ви моля , ако е по лесно дайте ми линк към стабле версия да истегля някакъв хубав линукс
и да не се занимавам повече имам познат който 3 4 години кара с линукс без да го преинсталира
само го обновява и моята идея е такава да си сложа нещо може и половин година да ме искара
ама да слуша това ми е пъравата бъгава линукска дистрибуция която слагам може би аз съм объркал нещо
при инсталацията не знам но правя всичко каквото ме съветвате и не се получава мисля че е бъганала машината ми нещо , но най интересното е каква е причината и защо нямам достъп до тея команди значи аз си мисля че не съм администратор на машината
« Последна редакция: Dec 13, 2013, 20:23 от Gangosan »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Пробвай това. Прави се и се поддържа от двама българчета, Интерфейса може да ти е на български, ако желаеш ( разбира се каквото е преведено на български, но "старт" меню и основните неща са ти на български ), лесно можеш да се ориентираш за основните неща, има си вградено всичко нужно за ежедневните неща, пък и за повече. Скайп, офис пакет, плеъра си подкарва филмите със субтитрите, както се очаква, настройката на мрежата е лементарно.
За новаци е супер.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Сега видях грешката в ситуацията ама като мушнах флашката на уиндоус на предния линукс записах дебиана бутваща флашка и не е било записано както трябва даже как съм го инсталирал въобще не знам на магия има един микро файл във флашката и това е
http://postimg.org/image/9wd6lw7gf/
Сега тегля дебиан на уиндоус пиша го с унетбоотин и и го бутвам на лаптопа
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Мушнал си флашката на уиндоус на предния линукс? Нещо не разбрах
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Мушнах флашката на уина и видях малък фаил сега ще истегля дебиан и ще го запиша с унетбоотин и ще го инсталирам аз грешно се изразих
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Debian е една от най-стабилните дистрибуции. просто внимавай какво правиш. ако инсталираш така, както пишеш.. просто не ми се мисли... :DDD
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Потърси малко информация за терминала,какъвто и линукс да инсталираш ,наложи ли те се да ползваш конзолата пак ще забатачиш ,както сега.Има прекрасни видеота в youtute за начинаещи.За да използваш линукс така както windowns ,трябва да четеш ,както правят всички в този форум.
       Ако имам време ще вдигна една страничка и подробно ще опиша ,как се борави с терминал на елементарно ниво на български.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Добър ден управих се до сега не ми се е случвало така но за всичко има 1ви път .
проблема е бил в това ,че не съм форматирал харддиска и даваше грешки
сега форматирах целия хард инсталирах на чисто 64 битова версия и ще пиша тема за обърнато изображение на скайп при пускане на камерата но не е толкова важно важното е ,че сега си работи добре всичко
Благодаря за помоща живи и здрави  ;)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Това с обърнатото изображение на скайп го имах на Убунту 9.10. Така и не намерих решение.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А как си инсталирал на НЕФОРМАТИРАН дял ? Дето няма файлова система.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Хмм интересен въпрос  :) може би не се изразих правилно .Нали като почнеш да инсталираш и те пита дали да направиш инсталация на чисто или
да запишеш ,като разделиш част от хард диска .Инсталирах като му давах да махне всичко и да си запише всичко на чистичко ,но
към края на инсталацията ми излизаше грешка при буут лоадера и му давах да го поправи и така .Исках да кажа ,че не се съм го форматирал със сиди или юсб а направо инсталирах то е същото ,но в мен е проблема не се исчиства информацията според мен щом пази буут лоъдера заплетена история
ама с уин  екс пи истрих харда и мушнах флашката с линукс реснах и инсталирах и вече ме слушат командите така си го обяснявам аз де проблема е в задклавиатурното устройство линукса си е добре .  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Да разбирам ли, че си инсталирал Линукса върху NTFS?  ???
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Да разбирам ли, че си инсталирал Линукса върху NTFS?  ???

Не не го разбирайте така мисля ,че линукс ползва ексте 3 ексте 4 но в никакъв случай нтфс не си го помисляйте даже .
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
BG Debian
Предложения за български проект
asa 0 4778 Последна публикация Sep 25, 2002, 11:52
от asa
Debian i KDE
Настройка на програми
IvanST 9 11573 Последна публикация Jan 05, 2003, 21:54
от n_antonov
Грешка в MBR Debian не стартира!
Настройка на програми
IvanST 8 10895 Последна публикация Jan 07, 2003, 13:36
от IvanST
debian + kde 3.1
Настройка на програми
rat 0 3768 Последна публикация Jan 28, 2003, 17:28
от rat
кои CD-та на Debian ми трябва ?
Настройка на програми
brady 5 7843 Последна публикация Jul 10, 2003, 16:33
от FuckBTK