Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Надолу

Автор Тема: За световната политика, Украйна и българското общество  (Прочетена 39445 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Хората единственото което искат е да работят и да си харчат парите за да живеят добре!

И да няма цигани.  :P
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
И тарамбуки и пеераси и Джъстин Бийбър.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Хората, ако искаха нещо, щяха да се борят за него. Това, което хората искат, е да изживеят живота си с глава заровена в пясъка. И това и правят. Всякакви абсурди, несправедливости, безумия се случват, но няма реакция от никъде и никого. Не мога да разбера такова поведение. Предпочитат да умират всеки ден в продъжение на десетилетия, но не и да надигнат задниците си и да вземат това, което смятат, че им принадлежи. Какъв пример дават така на децата си? Какво бъдеще отреждат така за децата си? И имат наглостта да се оплакват от положението си. По време на турското робство е имало истински гнет, но е имало хора, които са се борели. От повече от 1300 години съществуване на държавата, сме били под някакво владичество почти половината от това време. Още ни има. Но, каква е разликата, дали ще съществуваш забил лице в телевизора, изкарващ си го на жената и децата, когато виждаш, как мечтите ти рухват и това да си мъртъв. Никаква. Всеки ден като предишния, без перспектива, без надежда, без усмивки и радости. Повечето хора явно предпочитат да живеят така. Не ги жаля. Не ми пука за тях. Да умират в кофите. Не е човешко, да се примиряваш със съдбата си и да се оставиш на течението. Нечовеците не заслужават човешко отношение. Мислиш ли като роб, ще живееш като роб. Мислиш ли като пораженец, старините ти ще бъдат възможно най-тежки. Може и тогава да се осъзнаеш, а това може да стане и в последния момент, когато поемаш последния си дъх. Не искам да си представям чувството, да осъзнаеш, че си пропилял времето си. Тъпаци.
« Последна редакция: Mar 12, 2014, 13:21 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
добре, че ги има революционери кат тебе, та да са открояват от стадото  :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами Гейт, какво да ти кажа! Тези линкове които ми даваш хич не ми харесват и другаря Путин, явно е прихванал някои не от най-добрите европейски практики, но както казах и преди, аз не робувам нито на него, нито на Обама...... и като сам си разбрал, просто няма да им плащам данъци, щото според моите разбирания, "народа" е техния работодател, я не те са да са работодател на народа!
Както не веднъж съм казвал, аз мога и без тях!

4096bits, боли мъ гъзъ за робите! Човек когато иска на научи нещо, намира начин! Ти и аз не сме хората които ще ги убедим в противното, но ти и аз, ако сме добре и без тях, ще им дадем пример за подражание. На 22 години бях баща и от тогава оцелявам и без помоща на държавата и смятам и да си умра без държавна пенсия. Който разчита и се надява на държавата си е негов проблем. И ми е много добре така.

lunarvalley, всяко стадо си има черна 'фца  :D

П.С. Едно време служих на летище като шофьор на Джуган който буксира самолетите. Беше голям кеф като падне самолет. Идват от главния щаб и въртят какви ли не кушии на управлението и за войника никой не се сеща! По три-четири дни не отрезнявахме и не се прибирахме в поделението и никой не ни търсеше  :D ! Днешната ситуация ми напомня за същото, стига да знаеш как да го използваш!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Хората, ако искаха нещо, щяха да се борят за него. Това, което хората искат, е да изживеят живота си с глава заровена в пясъка. И това и правят. Всякакви абсурди, несправедливости, безумия се случват, но няма реакция от никъде и никого. Не мога да разбера такова поведение. Предпочитат да умират всеки ден в продъжение на десетилетия, но не и да надигнат задниците си и да вземат това, което смятат, че им принадлежи. Какъв пример дават така на децата си? Какво бъдеще отреждат така за децата си? И имат наглостта да се оплакват от положението си. По време на турското робство е имало истински гнет, но е имало хора, които са се борели. От повече от 1300 години съществуване на държавата, сме били под някакво владичество почти половината от това време. Още ни има. Но, каква е разликата, дали ще съществуваш забил лице в телевизора, изкарващ си го на жената и децата, когато виждаш, как мечтите ти рухват и това да си мъртъв. Никаква. Всеки ден като предишния, без перспектива, без надежда, без усмивки и радости. Повечето хора явно предпочитат да живеят така. Не ги жаля. Не ми пука за тях. Да умират в кофите. Не е човешко, да се примиряваш със съдбата си и да се оставиш на течението. Нечовеците не заслужават човешко отношение. Мислиш ли като роб, ще живееш като роб. Мислиш ли като пораженец, старините ти ще бъдат възможно най-тежки. Може и тогава да се осъзнаеш, а това може да стане и в последния момент, когато поемаш последния си дъх. Не искам да си представям чувството, да осъзнаеш, че си пропилял времето си. Тъпаци.

   Много добре казано!!!
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Храна за размисъл, ако се чудите за какво ще отиват вашите данъци...  ::)

Министър Данов предлага социален жилищен фонд да замени ромските гета
Активен

Без правила няма игра

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Аман от тез циганя.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Храна за размисъл, ако се чудите за какво ще отиват вашите данъци...  ::)

Министър Данов предлага социален жилищен фонд да замени ромските гета

Като гръмна гръцката финансова криза и някакви малоумници от ЕС по същия логика предложиха да се създаде фонд който да компенсирал такива проблеми на икономиката! Разбирай го, тези като нас които нямат чак толкоз голяма задлъжнялост като гърците, да внасят в него, за да се компенсира неудобството от свиването на разходите им! Накефи ме тогава ББ как им го обясни простичко, както той си го може, че българската държава, дето е със стабилна система, не може да се ангажира с такива работи, а да си намалят социалните придобивки! Щом българския пенсионер може да кара месеца с по-малко и от 150 Евро, то и гръцкия трябва да може и не върви нашите да хранят гърците, за да не си развалят рязко стандарта!

Та, Злате, идеи всеки може да дава и като няма кой да ги отстоява, ще си минат и заминат! Като нищо тази глупост може да се приеме, щото ще отвори работни места докато се строят тези жилища и тем подобни глупости от които доста хора ще се облАжат! Само да има достатъчно данъкоплатци които да платят масрафа.

Не вярвам в разни окултни глупости, но според разни гадатели, ЕС ще се разпадни и според моите икономически познания, май ще е по-рано от техните презсказания.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Виж какво, backinblack, всичко си има начало и край. Изключай салама който имал два края. Включай краткото ни съществуване като биохимична система. Това че неизменно и ти, и аз, и който и да било тук някой ден няма да ги има повече (повече от сигурно), не означава че всичко това е било провал, или поне зависи ако е провал, това зависи от метриката. Имай предвид че от чисто биологична гледна точка, човек, приключвайки репродукцията си, вече е тотално ненужно разхищение на биомаса, извращение и разхищение на така ценните планетарни ресурси само и само да продължи да съществува още известно време, от което никой няма полза.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ааааа, аз все още нямам проблем с репродукцията  :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами и европейския съюз няма проблем със съществуването си доколкото знам...или може би твърдиш нещо друго?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Скоро гледах едно предаване за Англия, дето социалната им система вече формира поколения професионално безработни!
Сигурно същото е и в европата, но не за нас гастарбайтерите, а за техните си, а такава система няма начин да оцелее! Нали се сещаш, че за такива които живеят на помощи, трябва да има  такива като теб които да бачкат и да плащат данъци, от които първо да се възползват тези които гласуват такива безумия!

П.С. ЕС се издържа от УК, Германия и Франция! Може и да пропускам 1-2 още, но другите, внасят по-малко от колкото изнасят. Франция вече и си има достатъчно собствени проблеми и леко-полеко и тя минава към другия лагер.
« Последна редакция: Mar 15, 2014, 02:41 от backinblack »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Деформации, какво да правиш, светът не е справедлив. Справедливо ли е лекар или архитект да получава по-малко от обикновен малоумен шлосер и това да издържа система от партийни активисти с привилегии? Не. И в един момент е рухнало. Много вероятно и това ще се преустрои по някакъв начин. Ти точно по какъв начин го виждаш да се преустрои че не ми стана ясно? Така както ти ги виждаш нещата aka великата анархия през 90-те? Успех :)

Сега се сещам за един таксиметров шофьор с който се возих наскоро, надул някакво рок радио и се опитваше да ме образова за китаристите през 70-те и как имало някакво си там неявно състезание кой бил по-велик. Не че ми беше особено интересно, но пичът си продължи с глупостите как това разбираш ли ВЕЧНО щяло да занимава съзнанието на хората. На акъла ми беше да му кажа "на кой му пука за тъпите китаристи и тъпата рок музика от 70-те", ама не ми се влизаше в ненужни спорове.

Та проблеми братче...зависи от гледната точка. Тези дето живеят на помощи са еманация на един и същи проблем който си съществува от край време. Може разбира се да се замени, някой друг да живее на помощи, примерно нещата да се извъртят така че да правиш каквото ти хрумне и никой да не те ебава, мечтата на пишман par excellence капиталиста. Това по същество обаче е същата история. В момента циганите правят каквото си искат в общи линии. Аз не съм убеден че който и да е на тяхно място при това положение, щеше да се справи по-добре, гъз знае 2 и 200.

Утре могат да решат че религиозните идиоти заслужават тази привилегия. Имам предвид те имат ценности. И това става и сега, примерно в Израел. Ти какво можеш да кажеш на това - ми нищо, те вършат работа, ИМАТ ЦЕННОСТИ, молят си се там, бълват по 10 чавета и не работят. Свръх-полезни членове на обществото. Ама такива ще са нагласите и ще е безкрайно смешно да се бориш с този проблем.
« Последна редакция: Mar 15, 2014, 03:01 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Нагоре
« назад напред »