Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Надолу

Автор Тема: За световната политика, Украйна и българското общество  (Прочетена 39565 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Явно и двамата сме на еднакво мнение, че гъз знае и две и двеста и за 90% от хората, при положение, че имаш възможност да получаваш 80% от МРЗ като помощ без да работиш, трябва да си луд да работиш цял месец, 168 часа за 20% повече от това!
От една страна е добре да има някаква социална система, но тя трябва да бъде и такава, че да стимулира хората да работят и да се развиват, а не да мързелуват и да търсят оправдание за неуспехите си!
Сега се надигат разни глупости за гарантиран минимален доход и тем подобни, ама се пита от къде ще дойдат парите за това, когато болшинството предпочетат да живеят с малко, но безгрижно?

Относно китаристите, рок музиката е музиката на бунта срещу системата! Бунтарите винаги ги е имало и колкото и да се подобри системата пак ще ги има и те са бих казал, са будната съвест! На времето някои я харесваха за да се присламчат към някаква компания, а други и след години си я носят в бунтарската душа. Някой от тях не могат да приемат, че има толкоз много равнодушни хора и за това и прекаляват като се опитват да обясняват разни неща на хора които не се интересуват.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Гъз знае 2 и 200, да факт :)

Социалната система е въпрос на дефиниция и това се върти с годините, въпреки че се говори едно, реално идеята е друга. Примерно каква е тази наша социална система, която е обърната към многодетните циганки, а пенсионерите живеят на изпарения? Аз много добре разбирам идеята малцинствата да бъдат привилегировани, но това става контрапродуктивно много скоро. Обаче балансиран подход няма, винаги има някой който намазва и някой, който страда от цялата работа, така ще е докато има проблеми, които трябва да се разрешават.

Рок музиката иначе може да е била музиката на бунта някога, но в днешно време май има предимно vintage стойност (освен за хората, които ще си умрат с идеята че това е нещо вечно). Бунтарската й страна е мееееко казано убита заради това че тогавашните такива хора сега са конформистите със всичките си недостатъци.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Социалната система е въпрос на дефиниция и това се върти с годините, въпреки че се говори едно, реално идеята е друга. Примерно каква е тази наша социална система, която е обърната към многодетните циганки, а пенсионерите живеят на изпарения?

Знам, че не си привърженик на конспиративните теории, но май трябва вече да се позамислиш защо се случват разни работи. Обърни специално внимание на ционизма.  [_]3
То почти никой не вярваше, че и американската НСА прави разни неща, ама тя работата друга излезе.

П.П. за backinblack От 2016 г. влизат в сила нови мерки за цигарите в целия ЕС
« Последна редакция: Mar 15, 2014, 09:12 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз поне винаги съм вярвал че НСА прави разни неща :) Просто не беше във фокуса на новините някак докато не почнаха leak-овете.

Ционизмът според мен е някаква супер overrated история и добро оправдание за всички беди от край време. Аз това не мога да разбера на нашите фашаги - от какъв зор им е на евреите да дават пари за да си размотават задника разни роми тука, при положение че евреите самите си имат достатъчно големи проблеми. Много ми се иска да отида някой ден до Израел за да видя за какво става въпрос, но от всичко което съм чувал, май нещата там не са във възход, а точно обратното. Там има друг вид паразитизъм, прояждащ държавата в този си вид - религиозните идиоти. Там ако си радикален евреин, държавата ти плаща доста добре, за да се молиш и да правиш чавета. После тези чавета разбираш ли по религиозни причини не ходят в армията, не бачкат и стават същата пасмина, fork-вайки още десет чавета от същия тип. Това съпътствано от всичките там религиозни простотии и ирационална злоба към всичко, което поставя каквото и да било от религията им под съмнение. И естествено съпътствано със социална система на ръба, увеличаваща се безработица, недоволство и всякакви такива неща.

Между другото, американците са същата работа - има много голяма група религиозни дебили от средните щати, с малоумните им вярвания и политическа пропаганда пълна с омраза (много сходна с Путиновата апропо), които също форкват по 10 чавета, които стават същите дебили. Съответно има една партия, която си отглежда тези хора като електорат и им дава да си развяват байряка. Единственото, което противостои (засега успешно, но не се знае докога) на тази тенденция е емиграцията - нормалните хора, емигриращи и живеещи предимно по крайбрежията, а не в dumbfuckistan някак балансират цялата картинка. Много вероятно е обаче в някой момент dumbfuckistan-ците да надделеят и тогава всякакви инвазии в Ирак и Афганистан ще ти се видят детска приказка - тия идиоти нищо чудно да сътворят голямата патаклама опитвайки се да се разправят с всякакви мюслита и комунисти, които не се вписват в идиотските им виждания за божествен ред.

Та според мен света в този си вид рано или късно ще престане да съществува, като това което ще дойде на негово място, поне от моята гледна точка няма да е по-прекрасно - истерична радикална религиозна простотия и общества базирани на това. Разбира се, няма да има какво да направя и гледам да свиквам отсега. А и много вероятно за хората тогава, сегашния ред ще им е отвратителен, човеконенавистен и неприятен спомен.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
П.П. за backinblack От 2016 г. влизат в сила нови мерки за цигарите в целия ЕС

Злате, твърдо съм ЗА това, че всеки трябва да има избор когато не е съгласен с нещо. Ако днес избора на друг е ограничен и аз и ти си мълчим, защото е изгодно за нас, със сигурност утре ще има нови ограничения и ние ще попаднем в тях, без да имаме право на избор.
Със забраната за пушене на закрито се ограничи избора на една част от хората. В този случай, аз съм един от засегнатите, но не това ми е проблема. Сега с тези мерки които уж са в полза и защита на някаква част от хората се ограничават възможностите на бизнеса в тази сфера. Законите в държавите допълнително ограничават възможностите уж за някаква защита на работниците и в един момент когато ти бъдат ограничени всички възможности нормален законов, легален за избор, единствения избор който ти остава е да бъдеш извън закона или модерен роб!
Роб, който единствените права които има са строго определени от закона и те са да бачка за да имат онези от горе какво да харчат и да си подобряват технологията за контрол на робите.
Тези които не го осъзнават това е време да се замислят! Тези които получават някаква изгода като работят за новите господари, ще дойде ред да връщат с лихви всичко каквото днес са получили.
Както виждаш, всеки има и днес собствен избор и не е длъжен да е съгласен с мен. Нормално е да има различни мнения по много въпроси и само в спор се ражда истината и се избира най-доброто. Само в Северна Корея всички са на едно мнение. Помня го и много добре и времето когато и у нас беше почти същото и не желая да се върне това време отново.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гейт, просто си много зле от към световната икономика и практика! Тези дето визраш създават проблеми в държави в които има природни богатства, но има и държавници като Путин, Асад, Кадафи и други, които не искат да ги дадат на нищожни концесии на техните корпорации. Та, тези разни не правителствени организации и религии създават проблеми, докато държавата рухне и като рухне, отива да иска пари от МВФ които пък започват изискванията за раздържавяване и тем подобни и естествено, единствените подходящи субекти за изкупуване познай кои са!
Та, всичко това което се случва преди да се стигне до МВФ се финансира с парите ти от данъци които, които отново се прибират от субекти печелещи от този вид подривен бизнес и твоето задължение е и право е само да бачкаш повече и да внасяш по-големи данъци!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Съгласен съм с Гейта. Религията е натворила най-големите злини в човешката история. Няма значение, че Господ не е слязъл, да те тупне по рамото и да каже: ей тия там, неверниците, разкажете им играта! И религията е била причина за най-големите жестокости. Тук няма място за съвест. Болни хора
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Злате, твърдо съм ЗА това, че всеки трябва да има избор когато не е съгласен с нещо. Ако днес избора на друг е ограничен и аз и ти си мълчим, защото е изгодно за нас, със сигурност утре ще има нови ограничения и ние ще попаднем в тях, без да имаме право на избор.
Със забраната за пушене на закрито се ограничи избора на една част от хората.

Аз също съм против забраната за пушене на закрито. Трябваше просто да има отделни помещения за това, а не да се забранява изцяло.
Против съм и срещу това 65% от кутия да е надписи „Пушенето убива“ и т.н. сякаш пушачите не знаят това. Който иска да се трови, това не е моя работа, стига да не трови мене (не съм пушач).
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Злате, твърдо съм ЗА това, че всеки трябва да има избор когато не е съгласен с нещо. Ако днес избора на друг е ограничен и аз и ти си мълчим, защото е изгодно за нас, със сигурност утре ще има нови ограничения и ние ще попаднем в тях, без да имаме право на избор.
Със забраната за пушене на закрито се ограничи избора на една част от хората.

Аз също съм против забраната за пушене на закрито. Трябваше просто да има отделни помещения за това, а не да се забранява изцяло.
Против съм и срещу това 65% от кутия да е надписи „Пушенето убива“ и т.н. сякаш пушачите не знаят това. Който иска да се трови, това не е моя работа, стига да не трови мене (не съм пушач).

Старото положение даваше такъв избор на пушачите и непушачите. Още по-старото, когато нямаше разделение от една страна е ненамеса в бизнеса и всеки сам да си преценява да разрешава или да не разрешава според пазарната конюнктура и какви клиенти би желал да привлече и мисля, че от една страна е по-доброто, но пък разделението е някакъв що годе разумен компромис, но пък новото е пълно отнемане на права на една група хора, но няма нужда отново да коментираме забраната!
Явно желанието на масата да си налага волята е тотална и водеща пред вземането на разумни решения.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цигарите са вредни и рано или късно ще ги забранят, просто не искат да става шоково. Аз не виждам разлика между правата на пушачите и на хероиновите наркомани. Никой не им позволява да си дупчат вените където им падне и като цяло никой не одобрява това което правят, същевременно нормалните хора не ги изкарват виновни за това което са. И едните и другите са опасни за останалите - пушачите с дима с който тровят останалите, хероиновите - като изключим всички криминални явления съпътстващи живота им, също са опасни - най-големият ми ирационален кошмар докато се разхождам из парка е да не настъпя някоя използвана спринцовка и да се заразя с хепатит C заради едното нищо.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гейт, изразяваш мнение в което поставяш себе си в ролята на някой който трябва да вземе решение за чуждия живот, вместо да си гледа своя!
Точно това е най-големия проблем на болшинството!
Като са забранени наркотиците, да не би да ги няма! Има ги под път и над път и проблемите с тях са не толкоз от самите наркомани, а от престъпността която генерира огромни печалби от този бизнес, а ако бяха разрешени, щеше да е някакси урегулиран и да влизат пари от данъци от него, както е сега от цигарите!
Цигарите и алкохола никой няма да ги спре, защото доста пари влизат под формата на акциз и ДДС от тях, а отделно и от ДОД от фирмите и работещите в този бизнес, че осигуравки, които също пълнят бездънната яма наречена бюджет!
Наркотиците са огромен бизнес който няма да позволи да се легализират, но вече легалното е абсурдно да се подари и него на същия този бизнес като се забрани и производството и търговията с него.
На мен ми намирисва, че просто някой се опитва да монополизира този бизнес и ще му помогнат,  но голяма част от него отиде в сивия.
Това, че хващат доста стока която конфискуват и никой не се отказва, говори само за това, че печалбите в него са огромни.

За сравнение, пуша цигари от 2,60 които са много по-хубави от най-евтините бандеролни на 4,30 и нали се сещаш, че хора печелят от тези 2,60!
Чувал съм, че себестойността на 1 кутия цигари без данъците е под 1 лев!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Хаха, че ти не правиш ли същото докато тровиш въздуха на непушачите? Кое точно ти дава право?

Помня че навремето като бях в гимназията, една кутия струваше лев и нещо - май 1.60-1.70. Сега 5-6 лева и сигурно някой ден ще стане 15-20 лева. И кво от това?

Ако някой иска да монополизира пазара е избрал най-лошия начин, защото с тези мерки, пушачите намаляват. Бая народ ги отказа и определено не е модерно да пушиш. След години много вероятно няма да има повече пушачи, отколкото хероинови наркомани. Значи накрая ще продават скъпи цигари на шепа хора, които се чудят как да ги откажат и всички ще ги сочат с пръст задето смърдят на фасове.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Хаха, че ти не правиш ли същото докато тровиш въздуха на непушачите? Кое точно ти дава право?

Този въпрос достатъчно го коментирахме, че старото даваше възможност за избор и на двете страни. Хайде стига, че в залите за непушачи влизало дим се опушвали! Пълни глупости, освен ако не ходят в някакви супер долнопробни заведения.

Може малко и да са намалели, но е съвсем малко, ако тези изводи ги правят на база намалелите продажби на легалните цигари са в пълна заблуда! 80% сигурно от хората с които често се срещам пушат безбандеролни!
Аз от както вдигнаха акциза и поскъпнаха, сигурно не повече от 2-3 кутии от бандеролните съм си купил и то, защото по някаква причина съм останал от другите, а пуша по 2 кутии на ден. Модерното ми е последна грижа.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Сегашното също дава право на избор - например дали да отидеш на заведение, където няма да пушиш или да си стоиш у вас и да пушиш. Това може да ти звучи нагло, но е по-либерално от ситуацията, в която поставяш примерно сервитьорите, те право на избор също имат - или си изкарват прехраната дишайки ти дима, или не си изкарват прехраната.

А иначе базирано на мои наблюдения, пушачите определено намаляват в последно време и постоянно има някой да ми се хвали че ги е спрял (някои хора развиват месианско поведение и нон-стоп циклят за това и ме дразнят). Едно време беше доста по-срещано да видиш някой налапал фас на улицата, не че сега е рядкост, но в сравнение с преди години определено е по-рядко. От познатите ми хора на 20-25 години почти никой не пуши, че ми и се осмеляват да ми държат тон задето го правя. Според мен след има-няма десетилетие, това ще е рядкост, предимно дърти хора ще го правят, разни закорвяли пушачи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Сегашното също дава право на избор - например дали да отидеш на заведение, където няма да пушиш или да си стоиш у вас и да пушиш. Това може да ти звучи нагло, но е по-либерално от ситуацията, в която поставяш примерно сервитьорите, те право на избор също имат - или си изкарват прехраната дишайки ти дима, или не си изкарват прехраната.

Нищо ново не казваш! Това също сме го коментирали! сервитьорите от една страна, голяма част от тях са също пушачи, а от друга страна преди да започнат работа са знаели каква работа приемат с всички позитиви и негативи и са имали право на избор!

Не можеш да ме убедиш, че в основата на тази подкрепа е не компромисното положение, а НАЛАГАНЕ на свои решения над себеподобните!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Нагоре
« назад напред »