Автор Тема: Форум ubuntu.bg  (Прочетена 4954 пъти)

User13

  • Гост
Форум ubuntu.bg
« -: Jul 26, 2014, 18:43 »
Няма ли кой да им каже на тези, че регистрацията във форума им е невъзможна?
Това е едно от най-важните неща при пускането на форум, просто нямам думи...
Интересното е, че на сайта няма никаква форма за контакт и никаква информация за връзка...
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #1 -: Jul 26, 2014, 18:58 »
Няма ли кой да им каже на тези
Ми... ти никой ли си? :) Аз лично сега научавам за този сайт, а и е сравнително пресен - домейнът му е регистриран на 24.02.2014. Оттогава е и статистиката на форума им.

Това е едно от най-важните неща при пускането на форум
Кой знае... може още да се доработва, нищо че е достъпен публично.

Интересното е, че на сайта няма никаква форма за контакт и никаква информация за връзка...
Винаги можеш да се обърнеш към контактите, налични в whois информацията на домейна. За преглед на whois информацията под Linux можеш да ползваш конзолната команда
Цитат
whois домейн
А за .bg домейни можеш да ползваш и формата тук, като от менюто вляво избереш "Справки".
« Последна редакция: Jul 26, 2014, 19:14 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #2 -: Jul 26, 2014, 19:05 »
Оказа се, че може. http://s19.postimg.org/hvusli1bn/ubuntubg.png
Просто въвеждаш знаците от изображението и пишеш най- отдолу
1310
« Последна редакция: Jul 26, 2014, 19:12 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #3 -: Jul 26, 2014, 19:27 »
Всъщност, има една грешчица в регистрационната форма, която може да доведе до объркване - ако въведеш парола, която не отговаря на изискванията, изписва съобщение "Потребителското ви име не трябва да се съдържа във паролата ви!" (затваряме си очите за граматическите грешки), което не съответства на грешката. Но пък до полетата за паролата си има жълти триъгълници, даващи информация какви са изискванията за паролата и заменящи се с отметки, когато изискванията са спазени.
Предполагам в това се е спънал User13 :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

User13

  • Гост
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #4 -: Jul 26, 2014, 19:57 »
Да предполагам, че точно това ми е бил проблема :) Иначе за домейна знам ама не ми се разправяше а и данните там не се знае до колко са актуални и до колко мейла се проверява.
Иначе и капчата една замотана...
Затегнали сигурността все едно влизам в някакъв секретен хакерски форум. Иначе форума има хубав изглед и се надявам да има успех.
Активен

User13

  • Гост
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #5 -: Jul 26, 2014, 20:03 »
Е добре де с какви символи да е тази парола? На мен все възклицателни ми стоят там.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5336
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #6 -: Jul 26, 2014, 20:06 »
Умряла работа. Проблеми от началото още.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

User13

  • Гост
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #7 -: Jul 26, 2014, 20:09 »
Ми то не случайно и активността на форума им такава. Правете си сметката колко хора като мен са се пънали и са се отказали вероятно.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #8 -: Jul 26, 2014, 20:21 »
Е добре де с какви символи да е тази парола?
Като посочиш жълтия триъгълник до полето на "Избери парола" пише "Паролата трябва да съдържа главни, малки букви и числа".

Иначе за домейна знам ама не ми се разправяше а и данните там не се знае до колко са актуални и до колко мейла се проверява.
ICANN изисква whois информацията за домейните да е пълна, вярна и актуална, и задължение на всеки собственик на домейн е да поддържа информацията за своя домейн такава, като, за да не забравя, всяка година получава известие от своя регистратор, напомнящо за проверка актуалността на информацията. При неспазване на това изискване следват санкции, началната от които е домейнът да бъде спрян. В сайта на ICANN има контактна форма за рапортуване на домейни с непълна или невярна whois информация.
Разбира се, нищо не гарантира, че всички домейни във всеки момент ще бъдат с актуална, вярна и пълна информация, но в общия случай може да се разчита на whois информацията, а и домейн, регистриран толкова скоро, едва ли е имал време да загуби актуалността на данните си :) А колко често посочената поща се проверява... Този въпрос важи и за пощите в контактните форми по сайтовете, нали? ;)
« Последна редакция: Jul 26, 2014, 20:24 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

User13

  • Гост
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #9 -: Jul 26, 2014, 20:27 »
ICANN изисква whois информацията за домейните да е пълна, вярна и актуална, и задължение на всеки собственик на домейн е да поддържа информацията за своя домейн такава, като, за да не забравя, всяка година получава известие от своя регистратор, напомнящо за проверка актуалността на информацията. При неспазване на това изискване следват санкции, началната от които е домейнът да бъде спрян. В сайта на ICANN има контактна форма за рапортуване на домейни с непълна или невярна whois информация.
Разбира се, нищо не гарантира, че всички домейни във всеки момент ще бъдат с актуална, вярна и пълна информация, но в общия случай може да се разчита на whois информацията, а и домейн, регистриран толкова скоро, едва ли е имал време да загуби актуалността на данните си :) А колко често посочената поща се проверява... Този въпрос важи и за пощите в контактните форми по сайтовете, нали? ;)
Знам го това, някога имах мой домейн :)
Активен

Wessly

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #10 -: Jul 26, 2014, 21:31 »
Здравейте,
аз съм собственика на домейна ubuntu.bg. Виждам, че имате затруднения при регистрацията, заради това ще я облекча в известна степен. Съжалявам за причиненото неудобство, радвам се че има заинтересовани от нашия малък портал!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #11 -: Jul 26, 2014, 21:49 »
Neter предполагам, че граматическите грешки, които си видял (запетаите?) не са на собственика, а на превеждалият форумната система.


---Начало на пета точка

На мен ми е интересно, защо в последно време съдържателите на разни портали взеха да звучат празно, като някакви роботи. От горното мнение нищо не става ясно. Как ще се облекчи регистрацията? Какви са тези сухи съжаления? Това е нищоговорене. Мърдане на въздуха.

И самото място мяза на някаква рекламна брошура.

Тази мода в общуването не ми харесва. Това не е общуване. Аз отговарям в този стил по пощата, когато имам предвид: ти си тъпак, но не мога да те напсувам, защото не съм аз шефа, иди да се обесиш, нещастник. Интересно, че тогава адресата вместо да се фръцне и да ми се махне от главата, обикновено ми благодари. Този свят определено се побърква.

Край на пета точка ---
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #12 -: Jul 26, 2014, 21:54 »
Здравейте,
аз съм собственика на домейна ubuntu.bg. Виждам, че имате затруднения при регистрацията, заради това ще я облекча в известна степен. Съжалявам за причиненото неудобство, радвам се че има заинтересовани от нашия малък портал!

Поздравления! Чудесно изработен сайт. Щях да се радвам, ако Linux-bg.org е на това ниво.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5336
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #13 -: Jul 26, 2014, 22:01 »
Инфо от DNS-а:

Aleksandar Stamzholiyski 7 DEBELETS, 5030 BULGARIA

Каква е тая улица "Aleksandar Stamzholiyski" ? Да не би да е СТАМБОЛИЙСКИ ? Или е някой друг известен човек ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Форум ubuntu.bg
« Отговор #14 -: Jul 26, 2014, 22:07 »
Neter предполагам, че граматическите грешки, които си видял (запетаите?) не са на собственика, а на превеждалият форумната система.
Други са граматическите грешки в съобщението, което копирах (двете "ви"-та трябва да са с главна буква, дори и да са с идеята за обхващане и на множественото число, а "във" трябва да е "в"), но и аз предполагам, че тези грешки не са на собственика, поради което написах, че ще си затворим очите за тях :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt-get на Ubuntu?
Настройка на програми
Lamer 8 8958 Последна публикация May 29, 2009, 22:35
от go_fire
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 9183 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 23214 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 9496 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu
Малко по темата за Ubuntu 13.10 & Ubuntu Edge
Коментар
alabla 3 6503 Последна публикация Oct 31, 2013, 22:22
от alabla