Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 37   Надолу

Автор Тема: Как ще ги стигнем китайците ...  (Прочетена 93865 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #135 -: Apr 12, 2018, 21:09 »
Соц-а трябва да умре.
45г. + 30 са твърде много (а за някои 100г.)
Това е убеждение, не причина. Та?
И за какво си готов да замениш тъй наречения соц? За друга тирания? Съсипването на чужди икономики и завладяването им, а ако не може така със сила, как ще го наречеш?
Та, разбрахме, че си соца трябва да умре. Защо?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #136 -: Apr 12, 2018, 21:31 »
Аз съм го заменил вече, жалко че половината ми живот мина в този крап.
А какво направиха пРашките с българската икономика/държава - последните в Европа.
« Последна редакция: Apr 12, 2018, 21:35 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #137 -: Apr 12, 2018, 22:49 »
Не мислиш ли, че можеш да имаш нормален живот и в България?
И ще ти кажа нещо, относно това, кой, какво е направил. Това, което виждаш в чужбина, е в резултат на силни социални вълнения или направо война, нечии страдания. В такива времена се пръкват радетели за правди, равенство за всички и пред закона, закон, мислен за хората, не за системата. Останалото е малко дисциплина и механизми, осигуряващи работата на всичко това. Но това се е случило отдавна. Сега вече всичко се изкривява. Банките правят, каквото си поискат и дори да фалират, ще ги подкрепят с пари от бюджета. Политиците осигуряват финансово бъдещето на децата си, роднини, приятели и партньори, а и своето. За сметка на държавата или директно народа. Измислят се безумни закони, само за да има какво да правят в парламентите, щото всичко си работи, нали трябва все нещо да вършат. На път за да узаконят кръвосмешението например. Отнемат възпитанието на децата от родителите и държавата се заема с това. Да си създаде послушни поданици. Това е света, в който живееш и в който искат да натикат и останалите народи. Ако си някъде на територията на ЕС сигурно си наясно, че законите се решават от комисия, която не се избира от хората, а се назначава. Тази комисия на практика е недосегаема за всеки орган на управление. Харесва ли ти някой да има такава власт в ръцете си, без да имаш контрол над него?
Плюсове и минуси можеш да намериш на всичко. Ти така и не отговори на въпроса ми. Ясно се вижда, че при теб емоциите са по-силни, не разумът. Сигурно си има основателна причина. На всеки му идва много понякога. 

Бил съм достатъчно по чужбина и сигурно доста ще ходя още, но съм решил да живея там, където съм роден. Може да прекарам някъде повече време в странство, ако много ми хареса или искам да опозная хората там, но няма да е много.

И тук можеш да живееш нормално. Лошото е, че повечето хора вече са се предали и са оставили всичко в ръцете на разни отрепки, които не могат да си наситят гърлата и лапат, каквото докопат. Но и това ще се промени.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #138 -: Apr 12, 2018, 22:51 »
Аз съм го заменил вече, жалко че половината ми живот мина в този крап.
А какво направиха пРашките с българската икономика/държава - последните в Европа.

   Последните в Европа ли ?
   Моля !?
   Мъчим се няколко човека да ти показваме с факти какво е било,
ама не вдяваш.
   Вярно ,имаш някаква обсесия ...
   Румънците и поляците бяха по-зле от нас по времето на соца.
   Сега са по-добре от нас.
   Поляците бяха особено зле в началото на 80-те години.Аз тогава
бях ученик,и много добре си спомням,че им пращахме помощи (искаха
от всеки поне по 1 пакет брашно и 1 бутилка олио).
   Много хора това ще го потвърдят.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #139 -: Apr 12, 2018, 22:52 »
Но имаш свобода да избираш.
Точно на поляците им разправяй за соц-а.
Явно си виждал поляк само на снимка.
Пробвай в Полша да заговориш на руски и гледай сеир.
Полша е голяма държава - 38 млн. ще оближат раните от соц.а и ще се оправят.
БГ още си мечтае за Тато, дорде (50 000 души за 2017) народа бяга.
« Последна редакция: Apr 12, 2018, 22:59 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #140 -: Apr 13, 2018, 00:04 »
Хайде за поляците да не говорим . Една от най големите диаспори в Европа е на поляците - чудно що не искат да си стоят в Полша ??? И в Полша и в Чехия като чуят руска реч се мръщят ама мълчат и те гледат в ръцете ( много обичат парите на руснаците ) .

Та само не разбрах - как ще ги стигнем китайците ( мамка му - и те имали социализъм ) . И този социализъм ги докара до това
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #142 -: Apr 13, 2018, 03:22 »
Соц-а трябва да умре.
45г. + 30 са твърде много (а за някои 100г.)

Проблема на теб е, че не правиш разлика между социализъм и комунизъм!

Капитализма и той може да бъде социален, но капитализма отдавна умря и се е изродил в нео либерализъм.  За малоумниците като теб, соц и комунизъм са едно и също, но също така и не правите разлика между капитализъм и нео либерализъм!
В Китай и Русия има истински капитализъм, а не нео либерализъм! Но ти няма как да го разбереш, защото за теб самите понятия са изосновно сбъркани!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #143 -: Apr 13, 2018, 04:11 »
Мери си приказките, в Китай и Русия е държавна формата на собственост и управление - което няма нищо, ама нищо общо с капитализма. От комунизма пък са още по-далече. Ти щеше да ги знаеш тези работи, ако дори през соца беше попрочел малко от политическите науки (в казармата дори са ти ги набивали в тиквата). И досега не си казал нито един факт, а само ругатни.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #144 -: Apr 13, 2018, 08:38 »
   Аз работя с факти.
   Всъщност,никога не сме били на последно място в Европа,както твърдиш.
   И преди,и сега,тази "чест" е била за Албания.
   В България при соца се живееше по-добре от сега,това сме го дъвкали,дъвкали ...
Някога румънците и поляците бяха по-зле от нас , че и на поляците пращахме
помощи в началото на 80-те (тогава "Солидарност" се опитваше да разруши
полската държава). Който и да питаш по-възрастен от 45 г.,ще ти каже същото.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #145 -: Apr 13, 2018, 09:11 »
Хайде да не правим като троловете по социалните мрежи. Били намерили бездомни китайци, дето се устроили в някое мазе. Покажи ми голям град на планетата, в който го няма това. Няма такъв. Да ти припомня ли също, че по времето на комунизма в България не се допускаше да има бездомни. Я се огледай сега! О, ти не си тук. Разходи се някой път, като се прибереш, за един ден из центъра на София и ще видиш, колко хора ровят по кофите или просят. Това е олицетворението на тъй наречения капитализъм. Същия този капитализъм, който прегръщаш, ако го оставиш да се разива без никакъв контрол от страна на държавните органи, да е заробил цялото човечество досега. Щеше да бачкаш за парите, които те ти определят, колкото и да са малко и нямаше да можеш да мръднеш. Точно като роб. Не, че сега не сме роби. На запад, при капитализма, почти цялото производство на храна е в ръцете на корпорации. Същото е с енергията, доставката на вода и всичко основно за  живот. В САЩ все повече стават инцидентите с оръжие и все повече се реве, да се отмени правото за носене на оръжие и дори се говори за конфискуване на законно притежаваното оръжие от хората. Единствено факта, че народа притежава толкова огнестрелна мощ, спира политиците и корпорациите да отнемат всякакви права на хората. Може ли да те арестуват за това, че си посадил домати в собствения си двор? Нямал си право да отглеждаш храна. Това ли е системата, която ти харесва толкова? В Испания арестуват човек, щото си сложил достатъчно слънчеви панели и се откачил от преносната енергийна мрежа. Арестуван е и ще го съдят, щото не може да се откажеш да купуваш ток и да си го произвеждаш сам. Това ли е, което толкова харесвааш? Всяка фирма или корпорация се грижи за парите си и нищо друго. Ако може да завземе пазара, го прави. Ако може сама да налага цените, го прави. Ако може да те задължи да купуваш само от тях и това правят. Плащат, за да прокарват изгодни за тях закони. Няма здрав разум в това, да нямаш право да отгледаш домата, който ядеш. Или да си произведеш тока, който ползваш и да се откачиш от енергийната мрежа. Но въпреки това се случва. Помисли си над това, ма го направи за себе си. Не просто да хвърлиш тук някаква реплика, колкото да продъжи разговора. И можеш, ако не те мързи да изгледаш "Облакът Атлас". Там ще видиш, до къде може да се стигне, ако оставиш всичко в ръцете на капитала.

Може би трябва да се добавят нови права към конституциите. Правото да произведеш сам всичко от което се нуждаеш, а не да си задължен да го купуваш. Наистина се замислям да си купя оръжие. Повечко.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #146 -: Apr 13, 2018, 11:00 »
   Аз работя с факти...
Така ли? Интересно. Къде са доказателствата че Обама е мюсюлманин?
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #147 -: Apr 13, 2018, 12:29 »
Здравейте,

Стана ми интересно и пуснах едно търсене, ето няколко от връзките:

https://www.novini.bg/news/364011-no_mobile.html (майка еврейка - това е ново за мен, ако е вярно).

https://news.bg/comments/srivashtata-se-doktrina-na-obama.html

https://www.dnes.bg/redakcia/2014/08/14/obama-obmislia-strategiia-sreshtu-isliamska-dyrjava.235669 (Барак Хюсеин Обама)

Обаче помня че имаше силни съмнения за това че е роден американски гражданин (Хайти е амер. щат, но се коментираше че акта за раждане е фалшив или нещо подобно).

http://www.standartnews.com/svyat-america/obama_vliza_v_dzhamiya_za_prav_pat-320428.html

Ясно е че няма да се каже в прав текст дали е мюсулманин или не, но както е модно напоследък "аз твърдо вярвам ..." ;-)
Пък и ако си дадеш труда да съпоставиш няколко различни като политика източници е по-вероятно да излезе истината.

Лек и успешен петък 13-ти,
Румен


Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #148 -: Apr 13, 2018, 13:36 »
   Освен всичко друго,Обама е посещавал училище в Индонезия,където,
меко казано,не са толерантни към други религии,освен исляма.
   Какво ли е било училището ...  ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #149 -: Apr 13, 2018, 13:40 »
Магнаурската школа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 37   Нагоре
« назад напред »