Автор Тема: Уеб мейл клиент, но с особени изисквания!  (Прочетена 1191 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Група, трябва ми, уеб мейл клиент, но с възможност да се свързва с уебдав директория и от там да прикача и сваля писмата. Педи доста време рових да търся нещо такова и единственото, което открих беше Зарафа, ама то, това е цял ескчейндж, а не просто мейл клиент :( !
Някой срещал ли е такова животно!!!!?????
Раундкубе има разни плугини, ама сякаш и в него не видях подобна функционалност :( !
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Е че Thunderbird/Icedove не го ли поддържа (и то от бая време) не съм сигурен дали не е с добавка, ама съм си се връзвал към хотмейла и офис365 през него (друг е въпросът че ти трябва платен акаунт за да пуснат УебДАВ от сървъра  >:D)

П.П. Изрових тука някакви добавки - тествай (явно през добавка е било навремето)
https://help.hover.com/hc/en-us/articles/217282057-CalDAV-and-CardDAV-Synchronization-for-Thunderbird
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Извинявам се, май съм се объркал (ама като ти знам предпочитанията към full blown GUI) помислих че под "уеб мейл клиент" искаш GUI т.е. локален а не уеб базиран клиент?

т.е. да уточним последно искаш напр. Thunderbird GUI клиент дето да може да зе връзва към уеб сървър с WebDAV или искаш уеб базиран GUI клиент т.е. един вид ти да си направиш собствен Hotmail сървър на който да си влизат ората през браузъра да си четат съобщенията? (защото аз но това последното му викам сървър а не клиент, клиента е браузъра)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мечтата на Бекинблек е да си направи отдалечен офис. Между другото затова е много нещастен, че няма САПР (CAD). Макар покрай WebGL нищо чудно да му се осъществи мечтата.

Заради тази цел например от известно време изпитва Only office. Обаче, понеже той има някакви непривични зависимости и не върви на Ubuntu Long term support та затова за сега се е отказал.

Изпитва (и май даже го ползва в производствен режим) и Own cloud.

Изобщо е голям почитател на всякакви безумия. Не видя ли, че в другата тема пише за ERP/CRM като добавка за WP?

Но може би не си далеч от истината. Доколкото знам Icedove (така де буревесника, навици от Дебиан) има вариант с GTK. А GTK 3 може да се пусне в интернет-навигатор. Така, че може би все пак има шанс.

п.п. Виждал съм демонстрация с Evince.
« Последна редакция: Jul 21, 2017, 23:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ама той не казва каква е крайната цел, ами някакви конкретни кърпежи да се навържат. Защо точно WebDAV, той се е едно ла?няно изпълнение и с бъгава реализация. Не е истина като веднъж го тествах на Апачето как коруптваше файлове. Сигурността му е под всяка критика - или ще го криеш под някакъв тунел. Не бих си поверил данните на такава творба. Какъв е проблема на IMAP-a?
« Последна редакция: Jul 22, 2017, 02:06 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

pgmgm

  • Гост
Такава функционалност има в Зимбра - дори в безплатната и версия (Zimbra Open Source).
Класическият Brifecase, с възможност за споделяне на файловете.

При мен подобно решение бачка вече 6-та година, и винаги като излезе нова версия - надграждам.
До момента никога не е имало проблем.
Активен