Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169798 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1020 -: May 04, 2022, 16:51 »
@jet, не псувам, но ако го правех, със сигурност щях да псувам властта. А, ако реша, че живота ми повече не струва, веднага ще грабна нещо автоматично и повечко патрони, ще се вмъкна в парламента, когато са повечето там, ще направя така, че да не могат да излязат и ще започна да ги избивам. Псуването е предпазен клапан. Щото, ако повечето хора не ги псуваха, че да им олекне поне мъничко, това с многото патрони отдавна да го е направил някой. На мен по принцип не ми мига окото за това. Спира ме единствено това, че едва ли ще постигна нещо по-сериозно и дълготрайно. Най-много да установят периметър, да поставят засилена охрана и да си продължат по стария начин - да грабят.

Та, къде тук видя капитализъм и социализъм. Има едни гадове, които трябва да се очистят и това е.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1021 -: May 04, 2022, 17:14 »
Тази тема стана като партийно събрание. Всички "другари"-каскети взимат думата да се изкажат против капитализма и в подкрепа на социализма и партията. А като се приберат в къщи псуват властта и пишат доноси за да се издигат по стълбицата.
Едно прасе като е живяло цял живот в кочината и си яде лайната, няма как да му обясниш, че има и друго- безпредметно е.
Как хората няма да ровят по кофите, като каскетниците окрадоха пенсионните фондове (за кой ли път). И сега го играят капиталисти с капитала, който окрадоха. Това в БГ не е капитализъм в момента.
В соца нямаше престъпления, щото милицията ги криеше. Имаше и дрога и проституция и педерастия. Оставяли сме къщите отключени, щото вътре нямаше нищо, а цялата покъщнина беше същата като у комшиите.

   Много малко хора успяваха да вкарат дрога по време на соца -
основно марихуана,по-рядко хероин,и рано или късно ги гепваха...
Наркомани почти нямаше.

   Проституция имаше основно в баровските хотели в големите градове и
в морските и планинските курорти,но не беше толкова разпространена
както сега. Tогава курвите определено бяха на мушката на милицията.

   По отношение на педерастията:
Ами педалите тогава имаха сериозни проблеми (с милицията)
и гледаха много-много да не си развяват гъзовете...
Изключенията: висшата номенклатура - напр. сина на Цола Драгойчева;
видни артисти и изпълнители - Георги Парцалев,Емил Димитров и т.н.
Е нямаше как властите да ги подпукат сериозно.

При всички положения обаче хомосексуалните прояви не се толерираха.
Не като сега...









П.С. Нямам каскет.
« Последна редакция: May 04, 2022, 17:35 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1022 -: May 05, 2022, 08:33 »
Нещо дето вчера неизкоментирах.

Знае се, че съм страшен почитател на дуото Пеков-Василев. Но оня ден ми идваше Василев да го ритам, бия, псувам и по-лоши неща боклука му с боклук.

Щото се оказа, че ние не минахме на неруски газ. Нямам проблем ако газа, който потребяваме не е руски. И ако изобщо не потребяваме газ, най-добре. Но тъпанара ни вкара в схема за допълнително ограбване. Спряхме от раз да поръчваме руски газ… за да поръчваме руски газ, но от Гърция с 30% отгоре. Вместо ние като хора да си вземем количеството от Газпром, са го взели гърците и после са ни го препродали.

Харесвах тези двамата, защото не бяха политици. Но те с бясна скорост се превръщат в политици, с което губят доверието ми. Все още минимално ще ги подкрепям, най-малкото щото Божо е там и чакам неща от него, но след тая гнусотия с газа вече гледам на тях, както гледах на тези преди тях.

=*=

Мога да разбера позицията на Щатите. РФ е наш стратегически противник на този етап, искаме да ги изолираме и омаломощим, защото, както е тръгнало, ние пропадаме с бързи темпове и утре няма да можем да ги спрем. Искаме да е сега, докато още можем.

Но не мога да разбера нас. На думи сме избрали да сме с тях, но на практика продължаваме да финансираме руския бюджет, като в добавка пълним гушите на гръцки мафиоти. Бих казал да им приседне, но знам, че първо на нас ще ни приседне.

Като ще сме „лоялни“, няма да поръчваме руски газ. Другото е страшно лицемерие.
« Последна редакция: May 05, 2022, 11:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1023 -: May 05, 2022, 09:35 »
... Вместо ние като хора да си вземем количеството от Газпром, са го взели гърците и после са ни го препродали.
...
Ти изхождаш от погрешната презумпция, че Газпром продават газа на една и съща цена и на нас и на гърците.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1024 -: May 05, 2022, 09:44 »
Не зная, колко го осъзнавате, а така също и народа ни, но всяко действие на всяко едно правителство ни закопава все повече. Всяко едно.
Не мога да се сетя за един единствен акт, който да е донесъл полза, освен за отделни хора.


Чуйте признанието:

https://youtu.be/ZV8GYWensyQ?t=16
« Последна редакция: May 05, 2022, 09:49 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1025 -: May 11, 2022, 10:37 »
Кирчо  договорил с американците доставки на газ при цени, по-евтини от тия на руснаците. Хубаво звучи.
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/05/11/4344896_kiril_petkov_dogovori_sus_sasht_dostavki_na_vtechnen/
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1026 -: May 11, 2022, 11:14 »
Ако вземе и договори и нафтичка, дето да е по един лев на колонката - цена няма да има.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1027 -: May 11, 2022, 11:33 »
По-евтин е, но е по-евтин на пристанището в САЩ. В цената не е включен транспортния разход. А за да е още по-добре, около една трета от закупения газ се губи при компенсирането и разконпресирането му (за да се втечни). Но добрата новина е, че все пак не излиза много по-скъп от руския. Което обаче продължава да не е решение, защото целия капацитет на терминала в Александруполис (хитро го отмъкнаха от руснаците), когато стане готов… ще е едва една десета от годишното потребление на многостарадалната ни родина.

Относно нафтичката за бричките ни, там май-май проблема ще е още по-голям. Не съм чел/чул анализи по темата, мой фантазии са това.

Изглежда ми, трябва да затворим Нефтохим. Защо? Защото собственикът му е руска компания, която от своя страна е собственост на един от онези мутряги с големите яхти, които влизат в санкционния списък.

Да речем, че раз-Бойко е борчага и онзи е борчага, ще се разберат да ни го дадат скъпичко да го национализираме, само и само да се махнат. Оня даже може да обещае да даде парите за благотворителност по почина на свой колега.

Ама няма, какво да го правим.

Доколкото ми е известно петрола, който може да бъде обработван от Нефтохим, не е такъв, който можем да вземем от близкия изток. Онзи бил някакъв „лек нефт“. Пак по моя информация подобен на този дето ни трябва, можем да вземем единствено от… Венецуела. Дано да има и другаде, но аз не знам. Но и да има, мястото едва ли ще е много по-близо от прочутата, южноамериканска страна.

Да решим, че далечината е неприятен, но все пак решим проблем, поне евентуално. Ами Босфора? Той е плитък. Там могат ли да влизат танкери? А ако има някакви „по-малко водоизместими“ (а значи и с по-малък капацитет) танкери, които могат да минават Босфора и Дарданелите, то що за екологична катастрофа си говорим в Мраморно море?

Та от никъде не виждам начин да успеем да си запазим рафинерията. Ще стане като плевенската. Ще остане един или два цеха от нея и ще произвеждат масла, които никой няма да желае да купува заради лошото им качество.
« Последна редакция: May 11, 2022, 11:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1028 -: May 11, 2022, 11:47 »
   Браво,кашик !

   Понякога пишеш до голяма степен верни неща .
За рафинерията в Бургас може да се спори,но като цяло - ОК.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1029 -: May 11, 2022, 14:21 »
И на мен ми се видя прекалено хубаво, но пък това :
По-евтин е, но е по-евтин на пристанището в САЩ. В цената не е включен транспортния разход.
никъде не го споменават. Четейки новината, аз останах с впечатление, че иде реч за крайни цени. Очевидно съм се объркАл.
« Последна редакция: May 11, 2022, 14:26 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1030 -: May 12, 2022, 09:15 »
https://www.youtube.com/watch?v=5an6vNN13Yc
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1031 -: May 12, 2022, 12:43 »
Че можем- можем (без руски нефт и газ)- България е оцелявала и при по-лоши условия. Въпроса е цената. Ако Кирчо действително е договорил по-ниски цени за газ от руските, и това не е някаква "примоция" само първите няколко месеца- много добре за нас, в България. Интересно е също за тая ниска цена дали няма някакви условия.
Съгласен съм, че намаляването на ДДС и акцизи няма да намали крайните цени- това са пари директно в джоба на едрия бизнес. Цените ще останат същите за крайния потребител, разликата от намалената ставка ще я прибират шепа хора.

П.П. За туризма да ме извинява интервюирания, но само руснаци и украинци харчат пари по Черноморието. Западните бабички и дядковци ги гледахме достатъчно години- трима на маса, едно коктейлче наобед с три сламки два часа.
« Последна редакция: May 12, 2022, 12:51 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1032 -: May 12, 2022, 17:15 »
Ами ако е вярно това...

В пъти по ниски са цените...


възможността за значително по-ниски цени на газа става напълно реална. През последните дни стойностите на "Хенри хъб" са около 21-22 евро/мВтч, докато на европейските борси цените са около 95 евро/мВтч. Цената на "Газпром" по договора с "Булгаргаз", който руснаците едностранно нарушиха, пък биха били на нива 80 евро/мВтч.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1033 -: May 12, 2022, 17:46 »
Ако е вярно, е  много добре. Ще видим следващите 2-3 месеца, колко ще идва като крайна цена, на БГ пазара. И колко време ще продължи. Дай Боже да е вярно (като крайна цена) и да няма заровени кучета (допълнителни условия). [_]3
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1034 -: May 12, 2022, 18:39 »
Какво значи по-евтино? В пари може и да е по-евтино. Въпросът е, какво друго са искали тези нещастници. Защото едва ли ей така ще ни дават евтин газ.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.