Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165513 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1035 -: May 12, 2022, 20:08 »
Еми дават го сигурно :

- ей така просто аверската
- за Бог да прости
- за тоз дето духа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1036 -: May 12, 2022, 21:17 »
Ами не, този газ иначе ще остане непродаден. Това си е нов пазар за американците.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1037 -: May 13, 2022, 09:52 »
   Не мога да разбера как голяма част от хората се връзват на приказките
на Кирчо,Кокорчо и останалите педерастчета за евтин САЩистански газ ?

  Евтин САЩистански газ ?   
  Как ли пък не !

   Даже кашика(който си пада малко Хамериканофил,признавал си го е)
написа,че просто няма как да е евтин.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1038 -: May 13, 2022, 10:53 »
Ами няма как. И няма как да платим само с пари. Тези никога не сключват сделка с чуждо правителство, без да си прокарват гео-политическите интереси. Естествено, винаги за сметка на туземците.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1039 -: May 13, 2022, 19:35 »
Една много неприятна новина, която научих със седмица закъснение. В Северна Ирландия изборите са били спечелени от Шин Фейн. Не знам, колко помните, но това име последно сме чували в новините в късните осемдесетарски години, точно преди и при нас да настъпят промени. Това е политическото крило на ИРА. ИРА е жива!!!

А коментаторите са толкова небрежни, че дори не ни припомнят (не, че е нужно), коя точно е тази партия. Това е партията, чиито лидери държат гранатомети в мазето си и стрелят с тях по Даунинг Стрийт (квартирата на английския премиер).

Изглежда касапница на континента се заформя не само от изток, но вече от най-западния, възможен край. Направо изтръпнах, като прочетох тази новина. А беше поднесена като нещо обичайно. Даже не знаех, че тази партия още съществува. Но пък и ВМРО съществува, а то е по-стара, терористична организация. Нас поне ни спасява, че днес не е водена от кръволока Иван Михайлов, а от шкембелии корумпета.
« Последна редакция: May 13, 2022, 19:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1040 -: May 13, 2022, 21:10 »
Виждаш ли каква е разликата между нас и тях - те (излиза) помнят от днес до утре, а ние (като албанските кланове) вовеки веков. Е, ако извадят пак пушкалата, мога да си променя мнението.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1041 -: May 14, 2022, 08:21 »
Една много неприятна новина, която научих със седмица закъснение. В Северна Ирландия изборите са били спечелени от Шин Фейн. Не знам, колко помните, но това име последно сме чували в новините в късните осемдесетарски години, точно преди и при нас да настъпят промени. Това е политическото крило на ИРА. ИРА е жива!!!

А коментаторите са толкова небрежни, че дори не ни припомнят (не, че е нужно), коя точно е тази партия. Това е партията, чиито лидери държат гранатомети в мазето си и стрелят с тях по Даунинг Стрийт (квартирата на английския премиер).

Изглежда касапница на континента се заформя не само от изток, но вече от най-западния, възможен край. Направо изтръпнах, като прочетох тази новина. А беше поднесена като нещо обичайно. Даже не знаех, че тази партия още съществува. Но пък и ВМРО съществува, а то е по-стара, терористична организация. Нас поне ни спасява, че днес не е водена от кръволока Иван Михайлов, а от шкембелии корумпета.

   Ебаси,кашик,защо винаги си толерантен към поробителите !?!

   Ирландия е била поробена от Англия в продължение на векове.
И е имало брутални изстъпления.
Чувал ли си за "картофения глад" ?
В средата на 19 век англичаните са спретнали на ирландците "голодомор".
Милиони са загинали от глад,голяма част от спасилите се са емигрирали в Америка.

И на фона на това наричаш ИРА "терористична организация" !

Все едно да кажеш,че хайдутите са терористи...
   
« Последна редакция: May 14, 2022, 08:23 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1042 -: May 14, 2022, 10:41 »
Хайдутите като цяло са били пладнешки обирджии. Не са се славили с много добро име сред съвременниците си. Репутацията им се поизбелва от това, че все пак част от тях са генезиса на българското, освободително движение.

Но всяка идея се извращава. Не случайно прекия наследник на комитетското движение на Левски — ВМОРО само двадесетина години по-късно ще се превърне в мафиотска организация занимаваща се с всичко най-мръсно до проституция и хазарт, а лидерите ѝ ще се избиват насред София. Това познато ли ти е?

За освобождение на Македония, никой не мисли. А са пропуснали да забележат, че македонците малко, по малко спират да се наричат българи.

=*=

Може би не съм се изказал конкретно.

Против съм всякакъв род насилие, независимо, какво цели. Обединена Ирландия е една благородна цел. И докато Великобритания беше част от ЕС, не беше проблем, че столицата се казва Белфаст, а не Дъблин. Това е голямото нещо в ЕС — свободата на придвижване. Казвам го за втори път от снощи насам.

Насилието поражда насилие и така до неизвестно кога. Руснаците имат благородна цел в Украйна. Мислиш ли, че в момента украинците влизат в положение на руснаците? Мислиш ли, че целите им са споделени дори от онези 70% рускоезични украинци?

Чудото в Сев. Ирландия също бе/е изродено. От национално-освободително движение това прерастна в кръстоносен поход. Религиозна вражда, която разделя хората. Това е обратното на ЕС — организация създадена за мир и обединение на разнообразието.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1043 -: May 14, 2022, 11:44 »
Според мен ЕС е параван за корпорации да завземат още пазари. Само вижте, какво стана у нас, след като навлязоха големите вериги. Притискане на производителите за цени, които една покриват разходите им. Рекет, изтласкване от пазара на малките конкуренти. Всичко това води до намаляване на заетостта и контрол на цените. Политическата част от построението ЕС е просто една сбирщина хора, които богатеят неправейки нищо, претендирайки обратното. И добър PR. Постепенно се елиминират все повече от законите на всяка отделна страна, защото тези на ЕС са с по-висок приоритет. Законите там се предлагат от комисия, която не е избираема. Недосегаема е. Иначе казано, ЕС диктатура, надянала робата на демокрация.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1044 -: May 14, 2022, 13:03 »
Споделям мнението ти. И ще добавя един щрих- всички големи търговци тук, не оставят печалбата си тук, в България, а я "зануляват" с евтини трикове- например в родната си страна уж възложили проучване на пазара, което струва, по договор, три милиона, всичко минало по банка, а после върнато по разни пътища обратно от "изпълнителя" на "възложителя".. "Възложителя" имал в България три милиона  и половина печалба, вай-вай, ама в Германия три милиона разход.. за проучване на пазара.. и тука плаща смешен данък. Разните му кауфланди и лидъли, на ви прави европейски краставици..
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1045 -: May 14, 2022, 13:33 »
Не плащането на данъци не зависи от това, колко си голям и от коя страна си. Правят го всички и го правят, защото е законно.

Лично аз съм за големите вериги и винаги съм бил. С очите си видях, че когато стъпиха на пазара ни (и по-конкретно в града ми), моето лично благосъстояние се вдигна и се вдигна много видимо. За същите пари можех да купя повече, много по-разнообразно и по-качествено. Съществуването на тези магазини за мен е много, много, много голям плюс за мен лично като клиент.

Натискали производителите за цени? Че кой не натиска? А и производителя няма задължение по закон да им продава. Ако не ще да им продава, никой не може да го задължи.

Ама не харесваш немци, англичани, французи? Кой те кара да пазаруваш от тях? Нямаш такова задължение. Отиваш и си купуваш от другаде.

Проблем няма, пазара работи, аз съм щастлив.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1046 -: May 14, 2022, 14:21 »
Не съм писал, че е незаконно :)  Съвсем по закон си е. "Майката" е в Германия, да речем, там правят врътките, за тука остава мижавото. Всички големи го правят. Така се изнасят средства. А няма отде да влязат. Това не ми харесва- станахме суровинен придатък и пазар за трето качество, не без "любезното съдействие" на ЕС.
Нито пък че не ща да купувам от французи, немци и т.н., защото били французи, немци, или други. Пазаря си от Кауфланд някои неща, но не и месо, например. Там го "перат"- тоя термин от работещ там го чух- блъскат го с някакви неща, да издържало по-дълго. От лидъла взех едно зарядно за акумулатор- добро е. За качеството на храните обаче може много да спорим, но няма смисъл- само сравни едно месо от кауфланд с някое от малка наша транжорна..
Искам да кажа, че ние също можем да си произвеждаме храни като месо, зеленчуци, млечни продукти и т.н. (и си произвеждаме някакви количества). Например из нашия край тука знам доста голяма производствена база за сирена, млека и т.н., но почти всичко заминава за износ. Толкоз ли е трудно държавата да създаде малко протекции за нашето си?

П.П. Файър, тоя месец трябваше да коригираме обр. 1, с новата МРЗ, нали?
« Последна редакция: May 14, 2022, 14:25 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1047 -: May 14, 2022, 14:35 »
Ъ-хъ̀, седемстотин и десет.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1048 -: May 14, 2022, 14:46 »
Гога, не зная, как е във Видин, но в София никъде не съм видял качествена продукция в големите вериги. Винаги предпочитам малките. Там обслужването е по-човешко, получаваш истинска консултация, ако имаш нужда, хранителните продукти в съответните магазини са по-качествени дори и да са на леко по-високи цени.

И предпочитам да давам парите си там, а не да пълня джоба на чужди компании. Големите вериги съсипаха родното производство. Това са съсипани бизнеси, безработни и кой знае, докъде се простират последствията.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1049 -: May 14, 2022, 14:53 »
Колкото едно населено място е по-малко, толкова разнообразието е по-малко. Това е логично. Но и толкова качеството е по-ниско, защото населението е неплатежеспособно.

Трябва да се сетиш, колко трагично беше положението, щом влизането на „Плюс“ причини огромен скок на качеството в града. Трябва да ти става ясно, какви страшни боклуци ядяхме на двойни цени от лидълските, а лидъла ми идва скъп, откакто кацна Кауфланд.

При бедно население, коя да е верига да влезе (ако ще ЦБА, ето ви една българска), това води до драстично покачване на качеството и до тройно спадане в цените.

Виждал съм го многократно в доста населени места.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear