Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 71529 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #45 -: Feb 26, 2022, 13:17 »
Но дързостта на Путин тотално обезоръжи западните обесници.

От началото на годината русофилите бистрят въпроса, защо сега „добричкия“, мил, сговорчив Путин, изведнъж стана категоричен и непоклатим.

Русофилите, като всякакви други -фили са общо взето индокринирани и го обясняваха, че разбираш ли, сега Русия най-после станала достатъчно силна да се опълчи на Нато. Глупости на търкалета. Русия за нито минута не е губила паритета с Америка. Ако да бе станало, щеше вече да е парчетосана и да я няма. Но си е там и се очаква дълго да остане за добро или не.

Просто сега се стигна непосредствено до границите ѝ. Едно е да вкараш в Нато Литва, Латвия и Естония. Оттатък е Калининград, натъпкан до зъби с искандери. Ако решат да мислят глупости, ще им се стъжни.

Но Украйна е съвсем друго нещо. Тя е голяма, колкото Франция и Германия взети заедно и май още малко. А още по-лошото е, че е равнина. Това е директна магистрала към Москва и Пертоград. Няма никакъв вариант да бъде позволено там да има вражеска армия.
« Последна редакция: Feb 26, 2022, 13:19 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #46 -: Feb 26, 2022, 13:25 »
Казвал съм същото. Русия няма да позволи натовски бази на няколко стотин километра от столицата си.

А за Байдън май не подбра точните думи. Този дядо нищо не решава  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #47 -: Feb 26, 2022, 15:30 »
Това вървяло из сураттефтеря:

https://www.youtube.com/watch?v=Ewmlr26D8yY

Дядката има своя дял, не е само мумия на конци.

Чудя се, как още от тубата не са го изтрили като "фалшиви новини", "хибридна война", или нещо подобно. Като гледам в тубата, побликувано е на 23.07.21, т.е. преди войната.

П.П. Фрога верно няма коментари, да ева идиотите им. Няма нужда да мислим, явно. Ония олигофрени от актуалното махнаха коментарите като почна "пандемията", че много плюеха вируса и ваксините.
Дира още си има коментари. Да видим докога. Понякога в коментарите има много по-интересни неща, отколкото в самата статия.
« Последна редакция: Feb 26, 2022, 15:33 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #48 -: Feb 26, 2022, 15:31 »
   Не само,че Байдън нищо не решава.
Той е тотално неадекватен.
Кой знае с какви медикаменти го тъпчат,за да изглежда поне приемливо.

Байдън - предизвикателство номер 1 за САЩистанската геронтология ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #49 -: Feb 26, 2022, 18:19 »
Е, сега американците ще спечелят глобалната война!
https://www.flagman.bg/article/261092
 ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #50 -: Feb 26, 2022, 18:28 »
Ако беше Тръмпа, кой знае как щяха да се развият нещата с украинците ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #51 -: Feb 26, 2022, 19:50 »
то страшното иде не като свършат горивото а като свършат водката...
Да видим още колко ще издържат - засега оправданието им е 'свършийме бензина' а па яз се питам дали без да искат или нарочно т.е. дали путиняка им е дал еднопосочен билет нарочно или старшинката го е изпил т.е. продал /и после изпил парите/
https://www.clubz.bg/124716-pichove_da_vi_izteglya_obratno_kam_rusiya_a_video

П.П. Да ударя и аз едно рамо на колегата с фактите и аз имам некой въпроси...
1. Какво стана с - до Ламанша за 2 дена, а на третия още седят в покрайнините - загубиха ли се нещо или Днепър се оказа по дълбок от Ламанша ..па знам ли може и да си мислят че са на Ламанша вече
2. Как така твърдят че стрелят само по военни обекти ама с установки Град - за по незапознатите а.к.а катюши? Значи едните може с дронове и танк по танк а другите покриват с килим от бомби няколко декара ама иначе нападали само военни  :P

П.П.П. Да видим дали града на Бат Кий ще устои на напъна

Шамбат (Шам-бат) брат на Хан Кубрат, племенник на Бат Органа и чичо на хан Аспарух, по поръка на брат си основал на мястото на селището Аксал в 620 г. града, наречен първоначално Бащу, а след това Киоба (тюр. Кий род „Кий-оба“)[4][5] и Киев:
« Последна редакция: Feb 26, 2022, 20:18 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #52 -: Feb 26, 2022, 20:17 »
https://www.clubz.bg/124716-pichove_da_vi_izteglya_obratno_kam_rusiya_a_video

Това, ако е вярно ( а не режисура), само показва, че не закачат цивилните (аз не видях означения по машината и не разбрах чий е БРДМ-а).

Ама виж, ето това е относително качествен фейк :

https://dnes.dir.bg/svyat/hitovo-audio-s-poslednite-dumi-na-ukrainski-granichari-prevze-sotsialnite-mrezhi

:)
« Последна редакция: Feb 26, 2022, 20:22 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #53 -: Feb 26, 2022, 20:24 »
Е да де да - официалната им версия е че са там на учения и както обик. свършили бензина и заседнали, после си вадят и акт 16 по уседналост и тогава вече викат и останалите да ги спасяват, но... както обик. сметките пак не излизат нещо
..още от време но е писано и дебелите книги пр за успешна окупация си требе армия поне 2% от местното население т.е. при 40 мил местни си требе 800 000 аскер със 100 хилки трудно се стига и само до Днепър а за Ламанша няма кво да говорим....
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #54 -: Feb 26, 2022, 20:48 »
Явно американците не са чели тия дебели книги, иначе в Ирак (42 милиона население и сходни условия- сепаратистки движения и т.н.) щяха да вкарат 800 000 души ;)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #55 -: Feb 26, 2022, 21:10 »
а малкия брат - да не остане по-назад гледа и той да използва...
https://dnes.dir.bg/svyat/kitay-obyavi-voenni-ucheniya-v-blizost-do-tayvan

П.П. Амерканците не бяха там с цел окупация и ги оставиха на самоуправление

П.П.П. бабето ги черпи семки ма те не щът - щото не ставали за пиене  :o
https://www.youtube.com/watch?v=PJJ8zmcBH2A
« Последна редакция: Feb 26, 2022, 21:18 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #56 -: Feb 26, 2022, 21:24 »
Въобще не е хубаво това- войната в Украйна.А пък ако китайците тръгнат на война, света направо е към края си.
Но американците си имат своя дял в днешната ситуация, и то по-големия (дял).

П. П. "..Амерканците не бяха там с цел окупация и ги оставиха на самоуправление.."

Е, те и руснаците декларират същото за Украйна. Едните знаеха, че няма химическо оръжие, ама нищо де, направиха демокрация. Ще видим другите какво ще направят.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #57 -: Feb 26, 2022, 21:28 »
Аз съм крайно резервиран към всичко, което идва като новина от там. Независимо откъде го слушам/гледам. Телевизията няма да я споменавам, защото там е прогнило всичко. Но информационната пропаганда е дори по-важна от всякакъв калибър оръжия. Контрола на това, което излиза в различните медии е ключов. Не ми се занимава да търся, но сигурно има достоверни  източници за новини от района. За новини. Не за друго.
Frognews, които отварям от време на време, спряха коментарите. Дори пуснаха обяснение за причината. И в това обяснение казват, че всички знаем, кои са агресорите. Новинари, журналисти, ни натякват позицията си?! Вместо просто да ни съобщят фактите, каквато би трябвало да е работата им и да ни оставят сами да си преценим. Написах им го в едно имейлче. Не, че ги интересува. Но не се сдържах.
Като казах, че не ме интересува, не бях съвсем точен. Интересува ме. Но като зная, че всеки разказва собствената си версия и измисля такива, с които да ни убеди, че другите са лошите и плаща на който може, за да тръби по на широко, предпочитам да изчакам докато картинката поне малко започне да се избистря.

Но дързостта на Путин тотално обезоръжи западните обесници. Предполагам, че старателно са подготвили пропагандната си машина, но като видяха, че на Путин не мука за мнението и приказките им, не са толкова напористи, защото просто видяха, че няма смисъл. ЕС прави съвещания за да излезе с позиция два дена. Това може ли да е отговор на силен съюз? Не. Те не могат да реагират адекватно, поради много проста причина. Политика. Както съм казвал поне два пъти тук, почти всички политици се интересуват най-много от следващите избори и дали ще фактор след тях. За да правиш съвещание в такъв момент означава само едно - не искаш отговорността от решението ти да падне върху теб, ако позицията ти се окаже погрешна. Просто бягство от отговорност. Ние дори го имаме записано в Конституцията, ако не бъркам, че е там - депутатите не са отговорни за това, което гласуват.

Американците също ще са пасивни. Санкцийки  :D Тези идиоти не разбират, че само правят някой по-силен, когато го подлагат на натиск.

Дано всичко не прерасне в конфликт, който да премине границите на Украйна. Че тогава контрола върху военните действия ще е много труден. Всеки, който мисли, че има претенции към другиго, ще се възползва от хаос трудоемко)а.

Още нещо за коментарите в медиите, спирането им е само крайната стъпка, защо мисля така.
Защото ако повечето коментари са в посоката която се подкрепя от съответната медия няма смисъл/логика да ги спираш.
Виж съвсем друго е ако повечето са против редакционната политика, тогава стават "дезинформация" и трябва да ги няма.
Нещо като "онлайн референдум", ако обаче резултата не е "правилен", няма как да го промениш (или е доста сложно, трудоемко) значи ги спираме  ::)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #58 -: Feb 26, 2022, 21:32 »
спеца малко да се поограмоти преди да ми се обяснява в какви паралелни светове живея:
https://www.youtube.com/watch?v=If61baWF4GE

Заб.: явно видеото е правено по-рано - наистина рушняците взривиха бента към Крим и водата потече.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #59 -: Feb 26, 2022, 21:59 »
1. Какво стана с - до Ламанша за 2 дена, а на третия още седят в покрайнините - загубиха ли се нещо или Днепър се оказа по дълбок от Ламанша ..па знам ли може и да си мислят че са на Ламанша вече

Не ги броих,  но най-малко три пъти написах, че не го правят, защото това е сигурна рецепта за пълен хаос.


Шамбат (Шам-бат) брат на Хан Кубрат, племенник на Бат Органа и чичо на хан Аспарух, по поръка на брат си основал на мястото на селището Аксал в 620 г. града, наречен първоначално Бащу, а след това Киоба (тюр. Кий род „Кий-оба“)[4][5] и Киев:

Да. Антите (днешните украинци) са едни от най-верните васали на народа на Боян (демек Кубрат Дуло и предците му). До ден днешен наследниците на Батбаян (който би трябвало да е бате Боян, но те гърците толкова си могат) си живеят на п-ов Крим, но днес им викат татари. Странно съвпадение е, че татари също казват на едни, други българи — волжките такива. Това пък дава мотив на макетата да наричат нас, дунавските по същия начин.

..още от време но е писано и дебелите книги пр за успешна окупация си требе армия поне 2% от местното население т.е. при 40 мил местни си требе 800 000 аскер

Не знам, кой е писал тая, дебела книга, ама заслужава шамар. Да иде да обясни „великата“ си теория на англичаните, които цял век държат Индия с под три хиляди военни.

а малкия брат - да не остане по-назад гледа и той да използва...
https://dnes.dir.bg/svyat/kitay-obyavi-voenni-ucheniya-v-blizost-do-tayvan


Странно е да се нарича Китай малък брат. На какво са малък брат? На сто и петдесет милионна Русия? Това е смешно. А различията между руснаци и китайци са далеч по-големи от тези между китайци и американци.

А пък ако китайците тръгнат на война, света направо е към края си.

Тук щях да напиша нещо в стил Ванга, но наистина прекалявам с „въздухарските“ приказки, затова този път ще спестя пророчествата за ТСВ.

Вместо това ще кажа, че за наше щастие, китайците го осъзнават и засега няма да го правят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4640 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2295 107943 Последна публикация Apr 25, 2024, 19:38
от Nik123