Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70349 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #315 -: Mar 11, 2022, 21:38 »
Дай нечекиджийски сайт
Стреляш напосоки - дори не си си направил труда да провериш (това се казва тролене).
Нямаш си дори идея за какво говориш. Пример - минималната заплата в Канада е $15 /ч - това е официално и по-малка заплата дори да искаш не могат да ти платят. И това е за най-неквалифицираната работа.
Хайде сега да видим квалифицираните - това са текущи обяви за работа.
https://www.glassdoor.ca/Salaries/saint-petersburg-salary-SRCH_IL.0,16_IM1158.htm

А ти провери ли в Световната банка какво пише - очевидно не (подсказка - числата не са в твоя полза).

   Ами не е тролене.

1. Цитираните от теб сайтове не са сериозни.
2. Нищо не написа за безумните наеми в големите градове.
3. и за цените на имотите и данни за ипотеки,лихви ...

Ето един сериозен,"нечекиджийски" сайт:

https://www.statcan.gc.ca



   Никога не съм твърдял,че в номинално изражение заплатите в
Русия са по-високи от тези в Канада.
   Само че,за да са обективни сравненията,нека включим и цените на
стоките,услугите,недвижимите имоти,наемите и т.н.

   Ако вече имаш къща/апартамент и си изплатил всичко,ами: евала,баткоооооооо ...
Но това е много,много малко вероятно .
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #316 -: Mar 11, 2022, 22:19 »
Ако гледаш цени на имоти и наеми в малко държави те са поносими за сам човек. Във всички големи градове, ако си сам, можеш да си позволиш не повече от стая.
Живял съм известно време в Лондон и наема, общинската такса и сметките ти изяждат почти всичко.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #317 -: Mar 11, 2022, 22:20 »
https://searx.space/ ?

Аз това ползвам. Има адрес в Тор, а има и отметка за достъпни през Тор. Сиреч мога да търся без да излизам от Тор.

Единствен проблем е, че са малко торските и се повтарям често.
« Последна редакция: Mar 11, 2022, 22:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #318 -: Mar 11, 2022, 23:13 »
Проблемът обаче в случая е различен. Не, откъде търсиш, дали знаят кой си, дали знатя къде си. А това, кето връща търсачката по зададените параметри. Може да се ползват какви ли не търсачки. Но повечето са метатърсачки.
Да вземем например startpage. Единственото, което прави, е да те пази от следенето на Гугъл. Тя е като прокси. Но това не променя факта, че резулатът продължава да е филтриран. Просто заявката за търсене е препредадена от теб на Гугъл, а Гугъл е върнал резултатите на startpage, която ти ги препредава съответно на теб. Та, ако Гугъл ги връща филтрирани, ще ги получаваш такива. Просто няма да знае, от кого е запитването. Така е с повечето, които се бият в гърдите, че са безопасни. Да, може и да са такива. Но, за да нямаш филтриране на резултата, означава те сами да индексират интернет адресите, а затова са нужни ресурси, с които не разполагат. И ползват Гугъл, Бинг и  може би още една две търсещи машини или портали и просто ти предават отговорите. Ако Гугъл е решил, че нещо не трябва да се разпространява, няма да го връща като резултат и то няма да стига до нас, независимо, дали се обръщаме пряко към динозавъра или през някоя метатърсачка или прокси такава като startpage.
DuckDuckGo също ползваха резултати на Гугъл, но само си помагаха с тях. Опитваха се да правят свой индекс. Но и те минаха от другата страна.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #319 -: Mar 11, 2022, 23:22 »
Ипотеката ми е една шеста от заплатата след данъци - т.е не някакъв особено фрапиращ разход - колкото една баровска кола на лизинг. До 2 години живот и здраве ще е ликвидирана особено при измислените лихвени проценти в момента. Ама май по-добре да грабна втора ипотека за кинти, че банките не дават лихва.
Ама имота съм го купил точно навреме преди големите скокове.

Цените в Русия (в големите градове)  са на половина на канадските, ама заплатите са 8-9 пъти по-малки - ти направи сметка, а за провинцията направо не ми се мисли. Канадското ДДС е 13%, руското 20%
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #320 -: Mar 12, 2022, 06:58 »
Проблемът обаче в случая е различен.

Затова му казах, че единствения отговор, който мога да дам и проплаках, че му трябва собствена търсачка, което очевино е невъзможно.

Но поне така решава проблема за някаква търсачка изобщо. Защото от цензурирани резултати, но ще получава някакви резултати релевантни на търсената фраза (ех, горката Алта Виста, отиде си и сега си говорим за „фрази“), а не това, което ИИ на двигателя си мисли, че иска да ти пробута.

Ако си овца и всеки ден ходиш на паша на една поляна, тогава втория вариант е за предпочитане. Но, ако си волна птичка и всеки ден желаеш да откриваш нова частичка от света, крайно не става.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #321 -: Mar 12, 2022, 10:17 »
И какво сега - ще им спираме ли кранчето?
https://faktor.bg/bg/articles/novini-balgariya-ekspert-balgariya-da-ne-priema-rubli-za-tranzita-na-ruski-gaz-imame-pravo-da-sprem-gorivoto

П.П. Апропо по въпроса за софтуера ... Китайците може и само да го превеждат ама.. друго си е да го ..таковат и на роден език, че понякога и неодушевените предмети ...като им теглиш една сочна и.. на майчин език и.. сякаш те разбират и влизат в крачка.

Само че те накъдето са тръгнали - ние оттам се връщаме... Тия някой помни ли ги още?
https://www.pinterest.com/pin/411657222180756759/

Или както казваше навремето един колега : знаеш ли ние навремето какъв зор видяхме докато го махнем  тоя надпис при начално зареждане PDP-11 /т.е. преведем т.е. побългарим/ и то навреме за панаира (в Пловдив) ..и всеки път като го разказваше му избиваше пот по челото. (щото па то се оказало че надписа не е записан нито в софтуера нито в ROM BIOS-а ами си се вадел директно от хардуера) и накрая въвели компромисния вариант, да го пускат рано рано още преди първи петли и да не го спират цел ден - сакън да не го види тоя проклет надпис некой партиен велможа - отиваха им премиалните
« Последна редакция: Mar 12, 2022, 10:38 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #322 -: Mar 12, 2022, 10:44 »
Еша ни няма да откраднем и да побългарим нещо чуждо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #323 -: Mar 12, 2022, 10:45 »
Айдеее - отвориха и втори фронт... само че тоя път ги изненада ̀ха в гръб. Тез пияни руснаци... т.е. оня дребния най-накрая се усети кой е изпил парите пък казал 'ше видим' па не доставил обещаното...
https://meduza.io/feature/2022/03/11/putin-nachal-repressii-protiv-5-y-sluzhby-fsb-imenno-ona-nakanune-voyny-obespechivala-prezidenta-rossii-dannymi-o-politicheskoy-situatsii-v-ukraine
« Последна редакция: Mar 12, 2022, 10:56 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #324 -: Mar 12, 2022, 15:57 »
https://searx.space/ ?

Аз това ползвам. Има адрес в Тор, а има и отметка за достъпни през Тор. Сиреч мога да търся без да излизам от Тор.

Единствен проблем е, че са малко торските и се повтарям често.

Това засега ми допада, мерси.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #325 -: Mar 12, 2022, 17:15 »
Още програмки:
https://www.sandacite.bg/tag/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8/

Някой трябва да опере пешкира, че руската армия се поизложи. Блицкриг-а отиде у ряката.

https://www.youtube.com/watch?v=IfRcmJTAouM
Интересен начин за спиране на танка без "отлепяне" на купола на танка с тези британски NLAW.
https://youtu.be/RHZ_qfuEKRY?t=184
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #326 -: Mar 12, 2022, 22:48 »
М-да, да му се вкара на танка едно подкалибрено "куршумче" е далееч по-евтино. ;) И май по-трудно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #327 -: Mar 13, 2022, 07:29 »
Това от клипчето май не са Джавелини, онези не бяха тумбести и бяха по-дълги. Тия май са някакви английски ракетомети. Поне кадрите пишеше, че са от тяхната армия.

Почти ми стана симпатично, как бай украинец е седнал по турски и си стреля. Май и шекембе си имаше. Калпака вместо каска му липсваше да довърши образа на бай Ганьо. Вярно е, че тия кадри са от някакво учение, ама много несериозно. Кадрите от английските демонстрации хич не бяха такива.

Между другото нещо ми направи лошо впечатление. Въпросния ракетомет се носи на гръб хоризонтално, а не вертикално. Така се разваля строя и като цяло е непрактично. Английска му работа. Мислено, недоизмислено.

=*=

Вярно е, че едно от поделенията дето съм служил, беше танково. Но съм прекалено висок за танкист и не съм. Съответно не разбирам от бойна тактика на танкова колона, нищо, че работата ми бе да унищожавам танкове.

Но все пак на мен ми се стори и може да греша, че не наблюдавах паническо бягство, за каквото ми беше представено. На мен ми приличаше на тактика.

Първия непоразен танк, тръгна след ударения, който се изтегляше, за да го прикрива и да му помага. Хората от първия, излязоха и налягаха по асфалта в полудъга. Не личеше от високо, но би трябвало да са стреляли с леко, стрелково оръжие (демек автомат) в посоката на нападението.

Следващите два танка уж побягнаха. Но на мен не ми изглеждаше така. Първия бягащ, беше със завъртян купул и като да стреля поне веднъж преди бягството. Втория чинно изчака първия да побегне и тръгна след него. Обаче не ми приличаше на бягство. Те просто излязоха от пътя и заобиколиха. И ми се струваше, че продължават да стрелят.

Този зад тях в колоната не побегна, а закова на място и започна да стреля в горичката. В дейсвителност това не беше никаква горичка, както ни беше представено, а преградни дървета срещу вятър.

=*=

Може показаната от мен теория да е недействителна и да няма никаква бойна тактика, а обичайния хаос на войните. Може да съм се „филмирал“. Но друго намирам за по-важно.

Според мен, партизанската война, от която се опасявах, е започнала и тече с пълна сила. Няколко пъти казах, че не искам да съм на мястото на Шоигу.

За пореден път през последните седмици съм удивен от украинския кураж. Тази мисия е досущ камикадзе. Ще удариш два танка, ще забавиш колоната, но шансовете ти за бягство изобщо не са добри. Мисля, че Зеленски е боклук, но явно населението му са същите безумни смелчаци като него.

Лично аз критикувам мястото на атаката. Партизаните се намираха точно до бензиностанция, която се вижда в последните секунди. Най-вероятно не е имало гориво. Но можеш ли да си сигурен?

Но то нали е ясно, че като си тръгнал на такава акция, няма да се върнеш. Сигурно не ти е проблем, че може да те взривят и запалят жив, вместо просто да те застрелят и разкъсат на парчета. Вярно второто е по-бърза и безболезнена смърт, ама ти вече си се отписал.

Може би мястото все пак избрано, като възможен план за бягство. Но такова видяхме от видеото, че не последва. Украинците останаха и удариха още един танк, който пък удари тях.

За „съжаление“ филмчето свършва, но в следващите минути трябва да е бил ад. Ако сега снимат там, трябва да има голямо, черно, изпепелено петно.
« Последна редакция: Mar 13, 2022, 07:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #328 -: Mar 13, 2022, 09:10 »
Седнал и си пуца нашия по рашъните, а ? Дето до вчера бяха друзя и братушки............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #329 -: Mar 13, 2022, 10:33 »
За „съжаление“ филмчето свършва, но в следващите минути трябва да е бил ад. Ако сега снимат там, трябва да има голямо, черно, изпепелено петно.

Това за мен са много, много, много тъпи хора. ОК, ще се изфукаш, покажеш и ... Защо трябва да подаваш безплатна информация на врага?
Новинарите са политици, а политиците не изглеждат зле, нахранени са, наспани, не стрелят и не умират, дори няма как да изпитат и частичка от живота на стражаващите се от двете страни.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4521 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2287 105343 Последна публикация Apr 19, 2024, 11:14
от 4096bits