Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70169 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #495 -: Mar 23, 2022, 22:04 »
Много офтопик стана, ама беше отпред с емблемата на тойота на син фон. Който ползват разните автомобилни марки, да обозначат електричките. Една малка такава (колата). Може и хибрид да е било, знам ли. Не съм се заглеждал детайлно в колата и не съм разпитвал мадамата, като видях, че щети няма, освободихме бързо кръстовището.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #496 -: Mar 24, 2022, 14:15 »
Интересно видео: https://www.youtube.com/watch?v=DEn758DVF9I

Малко офтопик, обаче за мен беше ново. Интересна идея. И определено те кара да се замислиш

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #497 -: Mar 24, 2022, 15:47 »
   Visa,Mastercard и останалите САЩистански путки майни смятат,че
като прекратят дейността си в Русия,всичко там ще замре.

   Ама друг път ...

   Руснаците използват като "прокси" Сърбия (сърбите нямат нищо против),
а и техни сънародници в България,и далаверата си тече почти както преди.
Да не говорим за сътрудничеството с Китай ...






   Така,че реактивно-дистанционните кашици имат много поздрави ...
Особено кашика,който доскоро се надуваше,че едва ли не всичко в целия
свят зависело от САЩистан.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #498 -: Mar 24, 2022, 16:01 »
Бай китаец няма спиране.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #499 -: Mar 24, 2022, 17:16 »
На мен ми е интересно какво ще стане сега, ако руснаците наистина държат газа да им се плаща в рубли.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #500 -: Mar 24, 2022, 17:18 »
…  кашика,който доскоро се надуваше,че едва ли не всичко в целия
свят зависело от САЩистан.

И какво точно ни разказваш? Че ползват хитрости, за да заобиколят забраните. Но все така ножа и хляба остава оотатък голямата локва. Ако желаят, щя завъртят и това кранче. Русия е в крайно неизгодно положение, в което сами се вкараха. Не казам, че нямаше да се намери и друг повод за същия резултат. В момента нещата са такива. Докато САЩ са по-силни от РФ и КНР взети заедно, те ще диктуват правилата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #501 -: Mar 24, 2022, 17:28 »
На мен ми е интересно какво ще стане сега, ако руснаците наистина държат газа да им се плаща в рубли.

Това ще е интересния въпрос. Досегашния опит на Моамар Кадафи и Садам Хюсеин¹ не е много положителен. Но има и допълнителен проблем. Това е олигофрения. Ще продават нещо (нефт) срещу нищо (рубли). Рублите са нищо повече от хартия, която Путин може да си печата в неограничени количества. Ама Индия (например), за да искала да има, трябвало да си купи. И как ще си ги купи? В „твърда“ валута. Значи нефта отново ще се търгува в долари, ама индиректно.

Дупка във водата. Цялата му работа на Путин е такава. Назначи си Зеленски, сега ходи да го дири, за да го стреля. Назначи си Пеевски (Доган), сега оня работи за американците. Тъп гьон. Аз дето се имам за най-глупавия човек на света, не бих правил такива неща.






===
¹/ На тоя обикновено му пишат името със сдвоено „Д“, но със сигурност беше с едно преди десети.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #502 -: Mar 24, 2022, 17:52 »
Туй за рублите било за обявените враждебни държави, мен повече ме безпокои, че и ние сме в тоя списък, въпреки изявите на Кокорчо- днес в някакъв сайт четох (не го запомих сайта)- за нас не било проблем, можели сме да плащаме и в рубли. Което ме съмнява.
Иначе да, това е точно пак плащане в евро и долари (чрез обмяната им за рубли). Ако беше го направил Египет, например, досега щеше да има нещо като "Операция "Египетска свобода"", но в тоя случай няма как да стане. Тоя ход ми се струва добър за руснаците, с рублите, при все, че не претендирам за дълбоки знания по макроикономика.
Ще видим, накрая какво ще излезе.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #503 -: Mar 24, 2022, 18:41 »
Както държавите си купуват долари, за да купуват петрол и гориво, какво пречи да купуват и рубли. Ако това започне да се случва, руската валута ще се стабилизира. Не зная, защо я критикувате, при положение, че държавата е под постоянно ембарго. Как очаквате да има стабилна валута при това положение? Всяка държава подложена под ембарго има проблеми от такова естество. Американците затова бяха толкова бясни на Садам. Даде лош пример. Кадафи също. Затова са толкова бесни и на Китай. Щото си направиха енергийна борса и петроюан. А вече се опитват по подобен начин да променят и пазара на метали. На долара му идва края. За съжаление, ще доживея да видя хаоса, когато това стане. Но пък може да е за добро.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #504 -: Mar 24, 2022, 18:46 »
Може и да не настъпи хаос, а просто имащите се за световен хегемон САЩ да бъдат посвити и да си заемат мястото на партньор, а не господар. Не става навсякъде с Iraqi Freedom и подобни. Проблемът за нас (БГ) е, че в целия ЕС са си инсталирали урсулчета, макрончета и всякакви отклонения, които срещу дотации получават душевен оргазъм, щом нещо американско се изходи на континента ни.

П.П. Ще се повторя- ще видим какво ще стане.
« Последна редакция: Mar 24, 2022, 18:52 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #505 -: Mar 24, 2022, 19:49 »
Това се отнася със същия знак и за русофилчетата - изпадат в оргазъм като чуят Владимир Владимирович. Само дето не е ясно за какво - за лявата, дясната идея или нефт и газа. Даже няма с какво да ги ползваш (никой не купува руски коли и самолети- пак западни).

Скоро ще извадят от мавзолея другия Владимир ( старото ку-ку) за да направят място за новото (това обяснява и защо не даваше да се бута мавзолея).
Спеца да иде на екскурзия преди да е станало късно. Ники явно е ходил вече да види Деникин.

Чубайс, а най-вероятно и Шойгу (ако не са го самоубили, че имал проблеми със сърцето според Кремъл) са заминали при Виза и Мастъркард. Вчера имаше подписка в Швейцария да изгонят к.вето Алина от там и да си я пратят у дома да го подпира на диктаторчето, та да се кротне.
Генералите мрат на фронта като мухи. Киев още е мираж. Войската се приготви за окопна война, ама взе да мре от студ, а няма и манджа.

Путкин е дал заповед войната да бъде спечелена до 9-ти Май за парада.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #506 -: Mar 24, 2022, 20:24 »
В Русия никога не съм ходил :) В Украйна да, в Херсон, но беше много отдавна. На Деникин съм му чел книгите. Бих отишъл до Русия на някоя екскурзия, но не и в момента.  [_]3 След войната.
« Последна редакция: Mar 24, 2022, 20:30 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #507 -: Mar 24, 2022, 20:31 »
Еми то ей го девети Май. Има няма - месец и половина. Колко му е ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #508 -: Mar 24, 2022, 21:16 »
Я развийте футуристично какво би станало ако единия или другия спечели по света. Някак си аз не мога да го измисля за мене си...
Тва "ваште не стават" се изтърка.

Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #509 -: Mar 24, 2022, 21:19 »
Може и да не настъпи хаос, а просто имащите се за световен хегемон САЩ да бъдат посвити и да си заемат мястото на партньор, а не господар. Не става навсякъде с Iraqi Freedom и подобни. Проблемът за нас (БГ) е, че в целия ЕС са си инсталирали урсулчета, макрончета и всякакви отклонения, които срещу дотации получават душевен оргазъм, щом нещо американско се изходи на континента ни.

П.П. Ще се повторя- ще видим какво ще стане.
Ще настъпи хаос. Няма как иначе. Никоя държава не разполага с толкова валута, че да се покрият нуждите за международна търговия, когато долара се срине. Русия няма толкова рубли. И всяка друга дръжава също няма толкова от валутата си. Ще трябва да емитират дълг. И се тръгва отново по наклонената права, по кято САЩ вече са в свободно падане. За три години дълга им нарастна с десет трилиона. И проблема е, че като пускаш облигации, върху тях плащаш лихва. Парите за тази лихва трябва да дойдат от някъде. Икономиката трябва да е в растеж. И като се замислиш, как е направено, този растеж трябва да е постоянен. Което е невъзможно. И се започват цикличните кризи. Които на определен период стават много по-сериозни. И както казах, стига се до едно определено положение, когато вече падаш надолу и не се знае, дали на парашута конците не са прогнили.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4498 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2286 104989 Последна публикация Apr 17, 2024, 17:39
от Nik123