Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 68708 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #540 -: Mar 26, 2022, 20:36 »
Джет, писах, че лъжат и двете страни. За съотношението убити/ранени- да, едно към три. Ама тия 40 000 и повече- струват ми се доста завишени. Тя цялата групировка на руснаците беше 120-150 000 души, ако са изгубили една трета и отгоре, трябваше да ги компенсират и сателитите отгоре (както и други средства) щяха да засекат такова попълнение. И нямаше да има само туитвания, пропагандни клипчета и разни минджевизми. Така мисля. Всъщност истината ще излезе след като приключи войната.

От мен  [_]3 и приятна вечер на всички!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #541 -: Mar 26, 2022, 21:17 »
За разлика от Джет не смятам 10-15 хил. за реалистични. Може, ако съберем двете страни. Ясно е, че ранените са до три пъти повече. Но те са си живи.

Не знам за „Комсомолская правда“ (ако щете вярвайте, но не им знам даже адреса, следя точно конкретни места), но не е невъзможно наистина да са ги кракнали. Да не забравяме, че руснаците нападнаха НАТО преди месец и един ден, но двете воюват на виртуалния фронт от има, няма повече от десетилетие. Естествено руснаците са тъпи и губят потресаващо, а бутат пари като да създадат десет нови мрежи.

И обратно. Ако са по 10-15 хил. на страна, това означава по хиляда човека дневно. Някой виждал ли е, чак толкова ожесточени битки?!

Щото, тая война как върви? Руснаците нападат в поречието на Дон и брега на Черно море. Другия им вектор е около столицата. Казано им е, не превземайте столицата, щото много жертви ще има, а и още не са дошли наемниците, а трябва и с тях да се млатим.

При две фронтови линии, всеки ден само по училища да стрелят и пак няма да има хиляда жертви дневно.
« Последна редакция: Mar 26, 2022, 21:19 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #542 -: Mar 26, 2022, 21:41 »
1. Айде пак старата песен - като няма какво да кажем по същество и почваме с личните нападки (щото списвателя бил еди какъв си) Ник айде тогава обясни като не го понасяш защо ходиш там - по служба ли (те карат нещо)?

2. Откъде си ги измисли тия, че като ги има (и) там са авторски - даже скеча /със самолетите/ е подписан (не е И.И.)

3. А пък онова за 40К е от втората препратка (преди да почнат и там с лините нападки - уточнявам че е от е-Вестника) там от статията за ИИ и лицевото разпознаване


П.П. А междуременно путлер вече е станал кат Дарт Вейдър (а да ви видя сега срещу тия каква помия ще извадите)
Киев твърди, че Шойгу е получил инфаркт - даже го е получил след тежкото обвинение от страна на Путин за пълния провал на инвазията...
« Последна редакция: Mar 26, 2022, 21:44 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #543 -: Mar 26, 2022, 22:24 »
По т.1 :
Ремотекс, нека уточним нещо- в лични нападки не съм влизал, не съм ти слагал епитети, обиди и т.н. Ако съм те обидил с нещо на лична основа, посочи го, ще се извиня. Това, че изказвам мнение за източника ти, не е лична обида. Тоя ти източник, например, когато американците подкокоросаха турците и последните свалиха руския Су-24, беше се запенил здраво, как турската армия превъзхождала руската, едва ли не беше начертал карта на военните действия, и какво стана.. само пример. По същество.
Чета всякакви източници - и го намирам за нормално. Така отсявам глупостите.
По т.2 :
Никъде не съм си измислял, че са авторски- посочих, че ти си ги взел оттам, не за първи път пускаш снимки оттам, а че онова човечЕ (ИИ, ама с точки,  както си го изписал) събира де що има седерастко, американско и русофобско и прави бъркочи, е видно и оттатък хоризонта, и то с невъоръжено око. Трябва подобна истерия да се приема за чиста и свята истина  ли?
По т3 :
 Същото като по т.2 -40-те К е чиста и свята истина?

И една т. 4 от мен- Ако съм засегнал теб с нещо на лична основа, ще се извиня. Просто го посочи.

П.П. И "Минджев" не съм му го измислил аз, ако това те е засегнало, отдавна са му лепнали такъв никнейм в нета. Същото като "Путлер", "Бидето", "СърГей Станишеф", "кУрнела", "Обонго" и т.н.
« Последна редакция: Mar 26, 2022, 22:38 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #544 -: Mar 27, 2022, 00:02 »
Немах предвид че нападките са към мен лично, но това не ги прави неличностни  ;D

Ако не ви харесват тея източници имам и други  :P
(просто не са преведени)

https://charter97.org/en/news/2022/3/26/460781/

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10655501/Ukraine-claims-Russian-tank-commander-killed-reserve-tanks-unserivcable.html

Russian tank regiment commander killed himself ‘after finding out 90% of tanks held in reserve were unusable because parts had been stolen’, claims Ukrainian intelligence

...out of 10 "reactivated" tanks, only one is in a more or less operational condition. The rest are completely dismantled. Some of them do not even have engines.

тъй по-хубаво ли ви е като идват направо от разузнаването или и то не става?

П.П. дайте тогава да се уточним откъде стават и откъде не стават новините...

П.П.П. Виц на деня: 85% подкрепят путлера, останалите не пият чак толкова  ::)

https://twitter.com/Kyiv/status/1504911948479094789
https://twitter.com/yarko/status/1504914365660737542
« Последна редакция: Mar 27, 2022, 00:13 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #545 -: Mar 27, 2022, 00:18 »
явно ще трябва да давам ...от по-неизвестни сайтове

Прекрасное селфи
Блядимир блядимирович, улыбнитесь, ведь улыбка это флаг корабля

Добре че не наслагаха хХх по машините че вместо да слагам хиксове трябваше да ги махам...
https://twitter.com/i_army_org/status/1507755660825481229
« Последна редакция: Mar 27, 2022, 00:43 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #546 -: Mar 27, 2022, 00:22 »
а на тия ше верваме или нема да верваме (или само на царот вервахме - ма и там беше до време, 800 дена)

https://twitter.com/the_ins_ru/status/1507697892454195208
Хакерская группировка Anonymous заявили о взломе систем Центробанка России и опубликовали архив с 28 гб слитой информации. Он состоит из сотни финансовых отчетов, аудиторских заключений и данных о владельцах российских банков.

или на МКС-то (виж само как се радват хората в кометарите отдолу) ..или и тия ще ги пишем жертви на Короновирус?!?
https://twitter.com/MKC_SPACE/status/1507666692851314689
МКС @MKC_SPACE: Вчера в Рязани похоронили много десантников.
- Мало.
- Нєхуй було шлятися там де не запрошували!

П.П. и нещо за смъкване на нервното напрежение (че пак нещо се натопорчи/хме)  :P

Услышала в одном эфире диалог по поводу заявления карлика о крахе СССР как величайшей геополитич катастрофе:
Это говорит человек упакованный в Бриони и Вашерон, с яхтами, дворцами и лимузинами;

- Да кем бы ты был при СССР?!
- Сосал бы хрен в должности подполковника...
« Последна редакция: Mar 27, 2022, 00:34 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #547 -: Mar 27, 2022, 06:00 »
Пратиха и вагнеровци в Украйна и въпреки това трябва да отсъпват. Сега чакат грузинците от Южна осетия да помагат.
Путин трябва да играе в сериал като Зеленски та да спечели народа си.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #548 -: Mar 27, 2022, 09:06 »
Добро утро!
..тъй по-хубаво ли ви е като идват направо от разузнаването или и то не става?


"..claims Ukrainian intelligence.."

Хе-хе, едната воюваща страна, каквото каже/напише/туитне, все е вярно, особено ако го препечатат и в "Дейли Мейл" (или друго англоезично издание). Те украинците в началото на войната набързо пуснаха фейка, че ние ще им даваме самолети (които нямаме, ама там САЩ да кажат защо), половината свят го претуитна и беше чиста истина, нали.
За останалото- разбира се, че ще има и убити войници, разбита техника и т.н. То няма война без загуби за страните.
Ако квалификации относно разни малко, или повече публични личности, са личностни нападки, като гледам, повечето тук  влизаме в категорията, включително и ти ;)

П.П. За хакерските неща не мога да коментирам, в този форум не съм аз човека :) Хайде приятна неделя!
« Последна редакция: Mar 27, 2022, 09:12 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #549 -: Mar 27, 2022, 09:14 »
И да смените часа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #550 -: Mar 27, 2022, 10:03 »
… когато американците подкокоросаха турците и последните свалиха руския Су-24, беше се запенил здраво…, и какво стана…

Наистина, какво стана?

Путин толкова много пъти е показвал, че не става за водач на велика сила, че започваме да ги забравяме.

Американците потапят най-новата му, стратегическа подводница. Последствия? Ама това било Америка. Отговор означава ядрен апокалипсис. Представи си, какво си мислят американците за теб, след като си го позволяват. Не трябва и на сън да им минава на ум, не да го правят. Ама го правят и последствия няма.

Израел сваля твой, пътнически самолет. Последствия? Никакви. Ама това било Израел, не може да ги пипаш даже с перце, защото световният съвет на ционистите ще се разправи с теб.

Няколко месеца след последното Ердоган сваля твой самолет, а след няколко месеца нарежда разстрел на посланника ти. Последствия? Нула.

За такова нещо Турция трябваше да е заличена от картата. Но не. Да си представим например КНДР да си позволи да свали американски самолет. Какво ли щеше да се случи? Осемдесет и осма ли чух?

Е какъв си този, дето единственото, на което си отговорил, беше нападението на Грузия срещу Южна Осетия, където не живеят даже руснаци. За информация на Джет в Осетия не живеят и грузинци. Отделен етнос са. И то не си бил действащ президент по това време.

И за поречието на р. Дон ти трябваха осем години, за да отговориш. Както би казал един наш премиер — Пунта мара.

Всъщност нямам съвсем ясна идея, какво точно имат румънците предвид, казвайки „велика стотинка“. Ако имат предвид някой, който нищо не струва, но се прави на голям, то това е много точно определение на тоя надут пуяк Путин. Ама пуяк е пак добре. Има доста месо, скъпо е. А и пак по онзи бивш премиер, му трябва и висше образование, че да стане журналист. Този е никаквец.
« Последна редакция: Mar 27, 2022, 10:08 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #551 -: Mar 27, 2022, 11:40 »
...
Американците потапят най-новата му, стратегическа подводница.
...

 ???






   Коя е подводницата,кога и къде е станало ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #553 -: Mar 27, 2022, 12:38 »
   Егати "сериозният" източник,който си цитирал ...

   Ами,по тази логика,аз мога да изкарам,че всички злополуки със
САЩистански изтребители,кораби,подводници и т.н. (които не са малко),
са вследствие на диверсия от страна на руснаците ...



   Между другото,по отношение на сваления от турците руски изтребител:
Ердоган  до известна степен "се е откупил" с няколко милиарда $,платени
за руските зенитни с-ми С-400.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #554 -: Mar 27, 2022, 12:47 »
Няма как да имаш източник за подобно нещо. Все едно израелците да си признаят, че свалят цивилни самолети (руския не е единствен) или украинците да си признаят, че са опитали покушение срещу самолета на Путин преди осем години.

Такива неща се научават по странични пътища. Например. На носа на подводницата има огромен „кратер“. Дупка с подобни размери е възможна само от… ракета. Три дни след потъването американска подводница (мисля „Кук“ или нещо такова се казваше) постъпва на ремонт в норвежко пристанище. Какво е имало на тая подводница и защо ѝ трябва спешен ремонт, никой не казва. Същата е била пратена преди това да наблюдава военоморско учение в Северния, ледовид океан, част от което е и „Куркс“. Потъването някак си става в края на същото учение.

И като си навържеш две и две и сам почваш да се досещаш, какво точно е станало.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2252 98953 Последна публикация Mar 26, 2024, 20:52
от Nik123