Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70113 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #555 -: Mar 27, 2022, 12:49 »
   Между другото,по отношение на сваления от турците руски изтребител:
Ердоган  до известна степен "се е откупил" с няколко милиарда $,платени
за руските зенитни с-ми С-400.

Ами по-скоро това стана, защото Ердоган се правеше на голям политик. Американците му отказаха съответните комплекси и той реши, че може да им играе номера. На Путин това му дойде дюшеш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #556 -: Mar 27, 2022, 14:10 »
Трябва да си наистина сериозна врачка, за да можеш да влезеш в главата на някого, камо ли на цяла група. Много е трудно да се разбере, какво точно са планирали в Кремъл.

Както си личи по повечето ми мнения, моите очаквания са оцветени в доста черни тонове. Да видим например Киев. Към него вървеше колона от 56 км. Спря в подстъпите на града и чака. Какво чака? Какво каза Путин, че ще прави в Украйна? Измисли си думичка. Путин ще денацифицира Украйна.

Къде започна всичко? Започна на „Мегдана“ там беше сформиран „Правий сектор“ като коалиция на няколко, десни партии. Един от лидерите им стигна до председател на местния парламент, вторият пост във всяка държава.

Разбирате на къде бия. Путин смята (според личната ми спекулация) да повтори Сталинград. Ще денафицира Киев, точно както Чърчил денафицира Дрезден. В момента, когато изкарат населението от града, смята да го срине със земята, тухла върху тухла да не остане. И мисля, че е по-решен от Чърчил. Най-вероятно в плановете му е там никога повече да няма населено място, да остане голо поле.

Няма логична причина да пратиш 56 км колона от военна техника срещу един град. Абсурдно е от всякаква военно-тактическа, гледна точка. С такава колона може да прегазиш най-защитеното място на света (Вашингтон), какво остава за някакъв смешен град в Източна Европа.

Путин е решил да демонстрира, какво мисли да прави, ако много го закачат. И моята прогноза започна да се случва преди седмица. Как така? Къде битките са най-ожесточени? В Харков и Мариопул. В Мариопул артилерията започна да работи на всеки десет минути. Това да ви напомня нещо? Руснаците разполагат оръдие на всеки метър в постъпите на Берлин.

Защо Путин ще срива Мариопул и Харков, като и двата ще останат в неговата зона, след като се разправи със Зеленски? Защото там са нацистите. Това са двете бази на „Азов“.

Ако ще прави това с Мариопул, който е руски, какво точно е намислил за Киев, който е люлката на „Правий сектор“?

Най-вероятно преди да се изтегли, ще премести столицата в Одеса, едно, че е подходяща, второ, че е наблизо и украинците да не забравят, какво им се е случило.

=*=

Нека следващите ми думи не се приемат като нападка. Това е само наблюдение и не претендирам да съм прав.

Забелязал съм, че тези, които се определят като русофоби ползват най-много руски език. Аз се определям себе си за русофил, всеки път ми се къса сърцето, когато ги критикувам и не употребявам и една руска дума. Русизмите не се броят. По-често ги изговаряме несъзнателно. Но писането/говоренето на чужд език няма как да не е нарочно.

Обичам Русия, обичам руснаците, но техния език ме дразни. Като се зачета по-дълго и започва да ми е досадно. А да го слушам този език не издържам и десет секунди. В секундата, в която го чуя и сменям това, което гледам.

Обаче русофоб номер едно на републиката — протестъра Асен Генов не е спирал никога да го говори. Ама непрекъснато. Няма негова изява повече от една минута, в която да не е казал нещо на руски. И в момента е така. По-голямата част от предаванията му се водят изцяло на руски. В малкото, които води на български език, пак през голяма част от времето говори на руски.

Едва ли има някой да не знае този герой, но това е човек, който се страхува от руснаците в червата си. Ако би имал червеното копче, би го натиснал. Знае отлично, че това ще заличи не само Русия, ами всички хора. И пак би го направил без колебание. Просто не може да си представи такова нещастие, при което той и руснаците се намират на една планета. Това винаги е било и никога не го е крил.

Какви психически проблеми има, си е негов проблем, а не наш. Всеки от нас (поне за себе си мога да говоря със сигурност) си има своите психични отклонения.

Но русофобите трябва много да внимават с този руски език и да не го ползват толкова непремерено. Езика и народа са едно и също нещо. Има език, има народ. Няма език, няма народ. Ще се окаже изведнъж, че без да го съзнават са се превърнали в най-омразното си нещо — руснаци.

=*=

Ник, не знам, колко си на ти с разни неща. Не се познаваме. Но това Минджев е обидна квалификация. Човека е професор, не е прост. Можем да го харесваме, може да не го харесваме. Има негови изказвания, с които съм бил съгласен. Не са били по отношение на Русия. Той Русия не я разбира. Не, че аз съм специалист.

Обаче това Минджев идва от думата „минджа“. Минджа идва от цигански език и означава женски, полов орган. Какъвто и да е, не можем да го наричаме така. Аз наричам така един конкретен политик водач на голяма страна, но последния има прекалено много грехове. Нека не издигаме Инджев до това ниво. Не го е заслужил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #557 -: Mar 27, 2022, 15:16 »
Файър, изчетох те с интерес. Но циганският и българският вариант на  прякорите, на професора и президента, не сме ги измислили ние. Нито професурата дава авторитет, знания, капацитет и умения, нито президентството. Не визирам само конкретния професор и конкретния президент- президенти и професори с лопата да ги ринеш.
Но приемам забележката (не само защото си модератор), няма да употребявам повече подобни прякори. Специално за тоя ще ползвам двете И-та с точки, както го изписа Ремотекс.
И нещо весело, което прочетох като коментар преди няколко дни, ще предам по памет- "Споко бе, скоро ще пуснат Call of duty: War in Ukraine и всеки ще може да играе какъвто си поиска".
 ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #558 -: Mar 27, 2022, 15:29 »
Май трябва да си върна думите назад. Обещал съм си да не налагам цензура. А казвайки ти да не използваш прякора Минджев, всъщност те цензурирам. Ползвай го, колкото пожелаеш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #559 -: Mar 27, 2022, 17:20 »
   Аз пък смятам да продължа да използвам  "мИнджев",защото
си е съвсем на място,а и ме кефи.
   Hа фанатизиран седераст и патологичен русофоб си му приляга.

   Ако искат,реактивно-дистанционните да му викат "Уважаеми чичo Иво",
това си е техен проблем.






   Добре,че не е на висок държавен пост,че ще станем пишман ...
« Последна редакция: Mar 27, 2022, 17:26 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #560 -: Mar 27, 2022, 17:54 »
Аз съм забелязал, че ползваме русизми с подигравателен смисъл и за да покажем гледна точка, половината им речник звучи подигравателно (както и турския между впрочем).
Като наши колонизатори няма как да е другояче. Понякога си мисля, че индийците правят същото с английския език. Нарочно го изкелефенчват, изобщо не се напъват да го подобрят и го говорят като профани, а им се води официален език.

А Путлер бие нацистите в Южна Украйна, щото явно не съвпадат с неговите фашистки възгледи и ги иска под свое командване, като в Луганск и Донецк. Както едно време комунета с опортюнисти, болшевики-меншевики (все червени боклуци). Искаше цяла Украйна (Беларус вер. 2.0), сега гроздето е кисело и трябва да кандиса само с фашистката част. Ако не си прибере партакешите овреме, няма да получи и това.

Украйна искала от Червения Кръст да накарат руснаците да си приберат труповете, щото се въргалят навсякъде и не искат да си ги прибират.

Днеска са пробвали и единственият СУ-57, ама далеч от бойните полетА, че да не му се случи случка (като на Армата). Интересно дали новото поколение танкове ще идва вече със заводски арматурни железа отгоре над купола. Сигурно ще премахнат и автоматичните пълначи. Оказва се, че заради тях снарядите са наредени радиално под купола, пълнача да може да ги взима лесно. Само, че като дрънне Джавелин-а отгоре и всички тези снаряди експлоадират едновременно (от там хвръкналите куполи навсякъде). Затова им викат на Джавелините отварачки. При това положение оцелели няма. Ще трябва и парното да подобрят, за да не премръзват войниците.

Накрая Мариопол може да се окаже Ватерло-то на Путин. Защото ако се откажат от Киев (както е тръгнало)- целия този освободен украински ресурс ще тръгне на юг.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #561 -: Mar 27, 2022, 18:11 »
Е как ще ги бие Путлер нацистите в Южна Украйна, я виж какво списва И.зкуствено генерирания образ на И.нтелект.  Джавелините ги изпробваха и ДНР като трофейна техника, добри са, и инструкциите към тях. В Мариупол нацистите вече са  изтикани от жилищните квартали и няма вече жив щит с "рускоговорящи украинци". И на наемниците им мина желанието да се правят на герои, като им избомбиха казармите, не очаквали докато си спинкат, да ги ударят.  Не дай си боже, да ги бяха ударили, докато туитват, отидЕ.

П.П. Ето и малко фишинг за идиоти:
https://zonanews.bg/svetat/ukraintsi-prodavat-ruski-tankove-i-bronetransportyori-kolko-struva-da-si-gi-kupite-savsem-zakonno
Плащаш едни пари за участие в търг.. супер новина, украинците громят окупантите.
« Последна редакция: Mar 27, 2022, 18:26 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #562 -: Mar 27, 2022, 18:38 »
Като няма жив щит в Мариупол, защо още е не могат да го превземат, какво им пречи? Нали живия щит беше проблема.
Съветските СМИ съобщиха, че канадския снайперист бил убит 15 минути след като влязъл в бой. Та, човека се показа в интернет, че не бил разбрал да е убит. Изпълнява си плана човека-  50-70 убити на ден.
Ник, нали не предлагаш тези изгорели танкове (дето си дал на снимките) да се използват за бой?!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #563 -: Mar 27, 2022, 18:43 »
Не, както и не предлагам на който и да било да участва в такъв търг, затова написах "фишинг". Снимките са от зонанюз, претенциите към тях, ама пък пишат, че са изправни. 50-70 убити на ден, Джет, сериозно ли вярваш на това? Най-великите снайперисти от Втората световна война насам, до последната съвременна война (ако не броим тази в Украйна) са далеко от това дневно число.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #564 -: Mar 27, 2022, 19:03 »
Допитах се до "сигурен източник" - "кво е казала Ванга за войната?" - "нищо, но е казала, че Русия ще стане както е била. И накрая китайците ще бъдат над всички." (бабата, фенката на Гойко)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #565 -: Mar 27, 2022, 19:08 »
Накрая Мариопол може да се окаже Ватерло-то на Путин. Защото ако се откажат от Киев (както е тръгнало)- целия този освободен украински ресурс ще тръгне на юг.

От какво да се откаже? От Киев? Путин? Това звучи като най-голямата шега на света. Не е сигурно, кое е по-нелепо, че Путин щял да се отказва от нещо или, че украинците имали ресурс. Единственото, което имат украинците е безразсъдна смелост, за което шапка им свалям. Но тя не стига за нещо повече от планина от трупове на двете страни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #566 -: Mar 27, 2022, 19:13 »
Допитах се до "сигурен източник" - "кво е казала Ванга за войната?" - "нищо, но е казала, че Русия ще стане както е била. И накрая китайците ще бъдат над всички." (бабата, фенката на Гойко)

Твърде много се злоупотребява с Ванга. Не е казала и една стотна от нещата, които ѝ преписват. А, ако е казала това, дано не е вярно. Или дано се е променило. Нищо хубаво не чака света от една коалиция на нов Съветски съюз и Китай.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #567 -: Mar 27, 2022, 19:47 »
Най-великите снайперисти от Втората световна война насам, до последната съвременна война (ако не броим тази в Украйна) са далеко от това дневно число.
Първо - колко снайперисти познаваш от ВСВ които убиват от 3.5 км?
Второ - ВСВ не е еталона, а Руско-Финската война, по-специално снайпериста Simo Häyhä

Цитат
От какво да се откаже? От Киев? Путин? Това звучи като най-голямата шега на света. Не е сигурно, кое е по-нелепо, че Путин щял да се отказва от нещо или, че украинците имали ресурс.
Явно не си гледал новините скоро - дребния и вреден взе да сменя тона/тактиката, само за Южна Украйна. Настъплението към Киев спря и само стрелят с топовете към сградите.
А и говоря за наличен ресурс (който не могат да бият вече един месец), който да се пренасочи другаде. По същия начин както и руската армия край Мариопул не може да тръгне към Киев докато не падне обсадата.
Путя почна да се дърви и на японците с Курилските острови, правейки си учения (всичко Мара втасала).

Магазин Била:
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #568 -: Mar 27, 2022, 20:14 »
Правилно ли разбрах — 3,5 км? Имаше стар скеч по БНТ дето циганчето казваше нещо като — бате и аз лъжа, ама твоето и на д'рт сиганин не мяза. Тоя канадския снайперист (сега научавам за съществуването му) голям лъжец излезе. Има нещо дето му викат физически закони. Километър и половина е много, какво остава за двойно и нещо.

Японците първи се издървиха на Путяка, като поискаха Корилските острови. Ако не помнят да им напомня, че те загубиха ВСВ. Да се благодарят, че изгубиха само четири, малки, почти необитаеми острова.

Японците нещо много са се объркали. Ако американците се готвят за две световни и пет локални войни, за колко си мислят японците, че са се готвили руснаците? За един, никакъв, локален конфликт? Тия не са добре.

И американците не мога да ги разбера. Путин е струпал няколко армии около Киев, но американците някак вярват, че украинците имат съпротивителни сили и могат да спрат руснаците, че да си освободят и „ресурс“. Говорим си за Украйна. Украйна няма ресурс. Путин може да е агресор, но целта му не е да избие братски народ. Прави всичко да намали жертвите. И тия янки пак са нещастни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #569 -: Mar 27, 2022, 20:22 »
Джет, предполагам, знаеш съветско-финската война колко дни е продължила. Тая 1939-1940. Раздели сега постиженията на финския снайперист - "Симо Хяюхя (фин. Simo Häyhä; 17 декабря 1905 — 1 апреля 2002, Хамина) — финский снайпер. Считается одним из самых результативных снайперов в мировой истории. По различным данным, он ликвидировал 505[1] — 542[2] красноармейца." (от твоя линк) на дните, през които е продължила войната. Финландеца е бил профи и природен талант- но къде са канадските снайперисти на украинска служба, ехе.. финландеца за цяла война (можеш да си прочетеш колко дни е продължила) ликвидирал 542 съветски военнослужещи (вземам максимума от википедията в твоя линк), ще се обърне в гроба от яд, ако може да те прочете- канадеца ги мели по 50-70 на ден. Американците кога ще превземат Москва- утре, или вдругиден?

П.П. Руско-финските войни са три през двадесети век, не е една. Но и за трите войни всички фински снайперисти не могат да стигнат вкупом интернетските рекорди на канадския снайперист- 50-70 на ден, както твърдиш, че си изпълнявал плана човека.

П.П.П Абе да не са пуснали наистина вече Call of duty: War in Ukraine и снайперистите да играят? Че да поиграя и да ги натряскам едни 50-70 човека за работен ден и аз? По план? Язък, че нямам туитър и акаунт в ютюб, да си направя и достоверно интервю.
 [_]3

Допълнение: Сега видях снимката на бележката, в касата с домати. Сериозен аргумент, аз ако отида в Била и снимам такава бележка, на която пише "Байдън- алцхаймер, Зеленски- клоун на конци, САЩ- военни престъпници" пак е аргумент, нали  ;D
« Последна редакция: Mar 27, 2022, 20:54 от Nik123 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4488 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2286 104842 Последна публикация Apr 17, 2024, 17:39
от Nik123