Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 69969 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #570 -: Mar 27, 2022, 20:24 »
Никви сили нямат, само молят за натовски оръжия. Аман-заман, дайте танкове и самальоти.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #571 -: Mar 27, 2022, 21:22 »
Викаш щом е спечелил ВСВ значи може да се дърви на всеки.

Още един физичен закон:
Предишния рекорд е на австралиец 2.8 км.
Третия поред е британец с 2.4 км.
Или таланти вече не се раждат.

А Ники да сравняваш все едно 100 годишен Форд Модел-Т с твоя Мерцедес само щото имали по 4 колела и били на бензин.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #572 -: Mar 27, 2022, 21:41 »
Ако зависи от мен, никой на никого няма да се дърви. Но това е точно дарвинизма — закона на джунглата. Може да се дърви и се дърви тоя с мускулите. Тоя дето няма, ако се дърви, яде шамари. Япония е точно този в случая.

Казвал съм, че съм едновременно русофил, германофил и американофил. На някого това може да звучи противоречиво и несъчетаемо, но за мен не е. Още нещо, което съм, е японофил. От малък у нас се носеха легенди за тази безкрайно по-различна от нас нация. От дете станах почитател на Джеймс Клавел и ги обожавам. Макар всъщност те да ненавиждат англичанина, уж ги представял като чудовища. Аз друго съм видял от него.

И едно от нещата, които много харесвам в тях, е, че си бяха записали (на теория не са го отписали) в конституцията си, че никога повече няма да воюват. И сега какво? Поръчали били 200 (двеста!) броя F-35. Добре бре пичове! Какво ще ги правите? Ще спрете Русия? Ще спрете Китай? Смешни сте! Никакви уроци не сте научили от няколко хиляди годишната си история. Срам ме е от вас! Явно на японците много, ама много им се яде много бой.

=*=

А Русия държи Курилските острови не защото има мускули, а защото това е резултат от ВСВ. Докато ВСВ не бъде ревизирана (нацистите се върнат на власт), ще са си техни.

=*=

Въпреки, че вярвам, че има някакви такива рекорди по близо три километра, продължавам да се чудя този британец и австралиец, как точно са успели да излъжат физичните закони. Много ми е странно. Но продължава да е невероятно някакъв канадец (нищо против канадските граждани или кои да е други!) във военна обстановка, а не в лабораторни условия да удари подвижна мишена на нещо повече от няколко сторин метра, със сигурност под километър.

« Последна редакция: Mar 27, 2022, 21:45 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #573 -: Mar 27, 2022, 21:49 »
Джет, бих купил такъв форд (модел Т), ако е в добро състояние, класика е. Моят мерцедес също е стар (което за мен е плюс, но това е друга тема). А ти пропусна да разделиш постиженията на финландския снайперист на бройката дни, през които е протекла войната. Джет, няма такова нещо- 50-70 човека на ден (че и по план). Никой снайперист не го е постигал, и няма да го постигне. Даже и срещу него да бягат враговете накуп като овце и да не му се налага да променя позицията си и да се маскира отново.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #574 -: Mar 27, 2022, 22:47 »
Може, с дрон/ове (което е по-вероятно), така излиза и разстоянието.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #575 -: Mar 27, 2022, 22:48 »
Все пак винтовките доста са се подобрили от 30-те години насам, най-големите майстори използват тези:  McMillan TAC-50 и Barrett M82.

Ако гръмнат някой до теб от 3км - да не си мислиш, че ще разбереш откъде е дошло и какво, ще контратакуваш с АК-47. Ако стрелецът е специализирал да трепе само висши военни - може и с дни нищо да не свали, за овцете обаче е друга бира особено строени в колонки, а както се оказва и нямащи очила за нощно виждане. Военните камиони имат нулева бронировка, а е пълно с видеота как возят и войници с тях.
Аз също не съм фен на японците, но Япония се въоръжава защото всичките им комшии са агресивни комплексари. Русия, Китай, Сев. Корея (хвани единия, удари другия).
Какво предлагаш, да стоят и да си развиват икономиката сякаш нищо не става наоколо.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #576 -: Mar 27, 2022, 23:58 »
И как ще стреля на разстояние 3 км по нападащи го войници този снайперист? От такова разстояние мишената му трябва да е неподвижна. Той да си съобрази отново скорост и посока на вятъра, евентуално трептенията на въздуха и образа толкова ниско до повърхността и толкова далеч. За три километра куршумът ще пътува доста време. Ако мишената се препъне, пропуска. Ще му трябва време да си избере нова подвижна мишена, съзнавайки, че разтоянието вече е доста по-малко. Няма да може да сменя позициите си. И ще се издаде за противниковите снайперисти.
Освен, ако не е снабден с някое свръх-модерно електромагнитно онържие, което изстрелва арматурни железа с двойно по-дълга "цев", тройно по-голямо и петорно по-тежко. Ако не броим батериите.

То, ва последното за железата беше подигравка  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #577 -: Mar 28, 2022, 08:25 »
Да не забравяме.. (и моите 5 цента)
1. Вече има нови куршуми
За неколкостотин милиона какво ли не правят хората
https://pan.bg/view_article-4-492363-umnite-kurshumi.html

Освен в Русия - там все същото, парите изпити, куршума е пластмасов макет
https://bg.rbth.com/news/2016/07/19/rusiya-raboti-vrhu-szdavaneto-na-snayper-s-upravlyaemi-kurshumi_613031
Ама иначе техните куршуми фъргат на 10 км и рекорда им е 4 км (ама явно на 4 водки а и като Гагарин нямали камера нито снимки за потвърждение... или както казва гешефтурния - без входящ номер, без подпис и печат т'ва ник'ъв рекорд не е)
Но още работят по въпроса .. поне докато има водка  :D


2. Както вероятно вече знаете.. Русия свърши танковете. а ония от студения резерв не стават и...
взе че обяви "край на първа фаза на военната операция" в Украйна

П.П. вместо виц...
А едно време дедо ви Слафчо се шегуваше, че..
Германките отказвали секса
...щото свършили батериите (това беше по време на кризата за батерии - ама така е , едни се запасяват с тоалетна хартия а други с батерии)

П.П.П. тъй и тъй сме на тема военни истории..

https://bg.russiaislove.com/history/337835-spaseni-hipopotami-kaliningrad
Как мислите колко от тия 4л водка на ден са отивали за личния състав?
« Последна редакция: Mar 28, 2022, 08:57 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #578 -: Mar 28, 2022, 09:36 »
Ама наистина ги подценявате руснаците. Изпратиха в Украйна има-няма 'илядо танка и решихте, че са ги свършили? Студеният им резерв не ставал? А ве тия танкове да не са случайно китайски перални? Танк не се разваля от седене. Това са няколко тона стомана. В най-лошия случай ще ръждяса, ама колко време трябва да мине за това, сигурно едно поколение.

Ако Русия можеше да бъде спъната от нищо и никаква държавица на нейната граница, горко и тежко ѝ.

=*=

След тези две статии съм наистина удивен, колко много са напреднали пушките. В тях пише неща, които считах до снощи за физически невъзможни. А руската пушка все някога ще попадне в западни ръце и ще се разбере може ли да стреля на четири километра. Но дори да са излъгали, се предполага, че американците не са. Такава пушка, колкото и да ми е чудно, явно съществува.

И все пак нещо летящо 15 сек. не знам, колко е практично във военна обстановка, особено в градове, където има какво ли не на пътя на куршума.

Та продължавам да не вярвам, че тоя канадец ги пука тези седемдесетте все от 3,5 км. Може един, двама и така да е убил, ама едва ли повече.

п.п. Между другото, ако този убива по седемдесет на ден, самия той няма да живее дълго. Като не си сменя позицията, все ще го надушат и обградят и няма да има, къде да бяга. Нищо чудно, както снощи научихме за съществуването му, след седмица да чуем за кончината му.
« Последна редакция: Mar 28, 2022, 09:39 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #579 -: Mar 28, 2022, 10:19 »
   Не мога да разбера защо ми хвалите серийни убийци !?!
Тоя снайперист убил толкова,оня убил еди колко си !

   Симо Хаюха (дето убил над 500 човека),е уцелен от руски войник, и след
това е бил половин човек (обезобразен отвсякъде).
САЩистанският урод Крис Кайл (направиха и филм за него ),убил над 160
души,е застрелян като куче само на 40 годишна възраст.

Аз лично не вярвам  канадския боклук (описан по-горе от
реактивно-дистанционните) да живее дълго.






Ебаси,хвалите патологични садисти !
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #580 -: Mar 28, 2022, 10:34 »
Тези технологии за за близкото бъдеще. В момента от снайпериста има най-голяма полза, ако ще свитка командния състав. За нищо друго не става, при една война.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #581 -: Mar 28, 2022, 10:56 »
Много му е бил точен прицела. И си пуца нашия убавец със снайпера на воля.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #582 -: Mar 28, 2022, 11:22 »
   Не мога да разбера защо ми хвалите серийни убийци !?!

За съжаление всеки участник във война е убиец. Това е една от многото злини носени от произволна война. Превръща хората в чудовища.

А, че снайперистите по подразбиране са психопати, така е. Това е законният начин да вършат удоволствието от безчинствата си. Той иначе не би станал снайперист.

Докато съществуват войски и войни, ще го има и това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #583 -: Mar 28, 2022, 17:22 »
Гога, каммената ера не е свършила защото са свършили камъните, и рашките свършиха танковете защото ония от студения резерв не че (не) бяха ръждясали а бяха окрадени (не целите а предимно по-по-най- скъпите части - вносните кат напр. оптиката - а за чий им е кьорав танк)

Колегата (канадеца - ама не Кирчо) не е професионален снайперист - даже обявиха че си зарязал работата... т.е. май е в неплатен отпуск  ??? да ходи да защитава Украйна.. а след време вероятно ще вземе и няколко мил.-ки като консултант на новия Call of Duty  [_]3
В цивилния живот снайперистът работи като програмист. - Какво значение има колко е фалшив сайта при положение че човекът е на место в Украйна (не уточняват точно на кое место да не му приключат кариерата скоропостижно)

Ник (и сие) нямам нищо против (по принцип) да се ползват прякори и псевдоними - проблемът е че се получава (се използват за) избягване от обсъждане на темите по същество.. той даже и Хитлер е правил хубави неща напр. магистрали и к'во сега дай да не строим щото.. Хитлер (т.е. прехвърляне от основната тема към личностни нападки /обик. с цел отклоняване на вниманието/ не работи при 'ваксинираните' а и се използва предимно от.. знаем кои /жълти вестници - да не изброяваме поименно/). Ако продължаваме в тоя дух скоро ще станем като лудите от вица дето си разказвали вицовете по номера..
- 53
- ха-ха-ха
- 42
- Хах-хаха
- Хитлер
- Ахахах
- Путлер
- Ха-ха
- Минджев
- ха-ха-ха-ха-ха хеле па тоя

...и отидЕ форума и киреча
 [_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Mar 28, 2022, 17:31 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #584 -: Mar 28, 2022, 17:30 »
Не зная, за какво спорите вече. А още повече, защо се нападате лично.
Човека визира расизма и се споменава и в заглавието, но всъщност говори за лицемерието на запада. И май няма много какво да се каже след него по темата.

https://www.youtube.com/watch?v=h9DtoNm0QJA
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4478 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2283 104263 Последна публикация Apr 15, 2024, 23:01
от remotexx