Автор Тема: xubuntu непълна инсталация?  (Прочетена 7863 пъти)

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: xubuntu непълна инсталация?
« Отговор #15 -: Sep 18, 2022, 19:28 »
Благодаря на всички!
Относно флашката се оказа, че действително се е прецакала по някакъв начин, както каза spec1a. Преинсталирах я отново и ми разреши да заредя от нея. Три пъти преинсталирах xubuntoto и трите пъти резултата беше един и същи: от флашка, всичко е прекрасно, но след инсталиране половината работи ги няма или не работят. инсталирах обратно МХЛинукс и сега нещата вървят добре. Изненадах се, че след инсталацията му си тръгна директно с всичките настройки, които му бях направил преди да го изтрия, включително и отметките в мозилата. Въпреки, че на негово място беше XUBUNTOто? Явно самата дистрибуция си е прецакана нещо.
Към питащия - върни се на МХ, щом ти е по-удобен. Махни старите пакети и инсталирай flatpak техните аналози. Те ще бъдат актуални. Това ще носи други проблеми (вероятно), но щом версията на пакетите/програмите е проблеми - е лесно и просто решение.
Това с цел актуализирането на тъндърбърда и мозилата ми? Не знаех, че версията им може да ми правят проблеми при работа. в такъв случай, може би е по добре да си остана с тях?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: xubuntu непълна инсталация?
« Отговор #16 -: Sep 18, 2022, 19:52 »
Да не чета всичко отначало, ама това лаптоп ли е ? Или е десктоп машина ? Няма ли некво оптично устройство ?

Там записаното .ISO няма да се прецаква от една инсталация. Ще държи много инсталационни процеси. Няма да се евава като тази флашка.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: xubuntu непълна инсталация?
« Отговор #17 -: Sep 18, 2022, 21:20 »
Ти провери ли хаш сумата на исото, което си изтеглил, с това на сайта, преди да направиш влашката?

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: xubuntu непълна инсталация?
« Отговор #18 -: Sep 18, 2022, 23:25 »
Към питащия - върни се на МХ, щом ти е по-удобен. Махни старите пакети и инсталирай flatpak техните аналози. Те ще бъдат актуални. Това ще носи други проблеми (вероятно), но щом версията на пакетите/програмите е проблема - е лесно и просто решение.
Това с цел актуализирането на тъндърбърда и мозилата ми? Не знаех, че версията им може да ми правят проблеми при работа. в такъв случай, може би е по добре да си остана с тях?

Бе ти що ни правиш на ... некви - кой каза (виж в начало на темата), че в МХ били стари версиите и това е причината някой да си създава сам проблеми. Има си софтуерен център с който много лесно се вижда кое е натюр (deb), кое е друго (flatpak). A и пише- ако нормалното е bla-bla.bla-bla, другото е org.bla-bla.bla-bla, не винаги, но предимно.
Активен

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: xubuntu непълна инсталация?
« Отговор #19 -: Sep 19, 2022, 08:37 »
Ти провери ли хаш сумата на исото, което си изтеглил, с това на сайта, преди да направиш влашката?
Това не съм го правил. Все пак го теглих от официалния им сайт.
Към питащия - върни се на МХ, щом ти е по-удобен. Махни старите пакети и инсталирай flatpak техните аналози. Те ще бъдат актуални. Това ще носи други проблеми (вероятно), но щом версията на пакетите/програмите е проблема - е лесно и просто решение.
Това с цел актуализирането на тъндърбърда и мозилата ми? Не знаех, че версията им може да ми правят проблеми при работа. в такъв случай, може би е по добре да си остана с тях?

Бе ти що ни правиш на ... некви - кой каза (виж в начало на темата), че в МХ били стари версиите и това е причината някой да си създава сам проблеми. Има си софтуерен център с който много лесно се вижда кое е натюр (deb), кое е друго (flatpak). A и пише- ако нормалното е bla-bla.bla-bla, другото е org.bla-bla.bla-bla, не винаги, но предимно.
Извинявам се, не съм искал да ви правя на никакви, просто, като не ми е ясно нещо предпочитам да попитам. Ще отворя тема с питанки за МХЛинукса
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: xubuntu непълна инсталация?
« Отговор #20 -: Sep 19, 2022, 10:05 »
На мен ми звучи сякаш Убунтуто е ползвало същия дял, не го е изтрило и двете инсталации са се омешали. Но няма проблем, след като MX бачка. Както казаха хората, слагай snap-ове и ще имаш най-новото. Аз по принцип го ненавиждам, защото е страшна шиндошария, но някак си работи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: xubuntu непълна инсталация?
« Отговор #21 -: Sep 19, 2022, 10:26 »
Няма какво да се омеша, освен /home и настройките там. Останалото се презаписва. Триеш всички скрити папки и файлове там ( тези започващи с . ) и правиш последна проба, дали ще тръгне нормално. Повече не мога да помогна, щото отдавна не съм ползвал нещо дето инсталира .deb пакети.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.