Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 98951 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Spec-а само ти ли не знаеш, че фашагите бягат в Аржентина.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Zначи zеления комедиант ще ходи v Аржентина?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Оттатък Аржентина ще ходи..................
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
 Пратих им консерви с ананас, кой ти ядеше такива боклуци тогава.

Ония на шайби, в консерви ли, много сладки? Много хубава ракия съм правил от такива, и то бракувани  ;D

Зеления джудж да не го мислим, все ще намери къде да избяга.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Мдам... положението се натопорчи
https://m.youtube.com/watch?v=sd3NPRtM-g0



Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Мдам, нямаме никаъв шанс срещу машините
https://t.me/uniannet/83575
скайнет даже няма нужда да се напъва много-много

но да видим и новия Терминатор какви локуми ще разтяга
https://www.youtube.com/watch?v=D09aGdEDK2U

https://screenrant.com/terminator-dark-fate-2-sequel-release-date-story/
According to Cameron, one of the major themes that he wants to explore is the human relationship with artificial intelligence.
« Последна редакция: Dec 17, 2022, 09:28 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Каква стана тя, нали уж българския беше забранен, защо им се наложи отново да го забраняват. Оказва се че не е бил забранен, също както и оня паметник, украинците веднага ни го оправиха ама... глей к'во нещо е само пропагандата..

https://www.segabg.com/hot/category-the-war/ruskite-okupatori-ukrayna-zabranili-izuchavaneto-na-bulgarski-ezik

Вече и бесеоарите взеха да проглеждат
https://mobile.frognews.bg/article/260644/

Божанков: Ако нещо ме е направило убеден европеец, то е престоят ми в Москва
« Последна редакция: Dec 17, 2022, 16:36 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Наистина, какво нещо е пропагандата и как извадково се хвърлят едни fuckти, поднесени като нещо абсолютно достоверно, а като залепиш към него "руски окупатори", става юроатлантческа правда.

Хайде да изслушаме цялото изявление на г-жа Манджукова, не само извадката на segabg.com, ето го, в две части (с видео два броя):

https://news.bg/bulgaria/balgarskite-nedelni-uchilishta-v-zaporozhka-oblast-ne-rabotyat.html

Първото видео е ирелевантно, общи приказки.

Второто е по-интересно, къде не работели нашите училища:

06:36 и нататък: "..Много е сложна ситуацията към момента на таврийските българи, които се намират в области под руска окупация, основно в Запорожка област, но и там продължават да се поддържат силни контакти. Към момента там българските неделни училища били закрити, като е забранено преподаването на български език.."
"..Това са общините Бердянск, Приморск и населените места наоколо, под руска окупация.." от видеото. Много удобно госпожата пропусна да каже откога е тая забрана за преподаване на български език. И от кого.

Аз мога да й припомня- от 2017 година
https://dariknews.bg/novini/sviat/ukrajna-ogranichi-pravoto-na-bylgarskoto-malcinstvo-da-uchi-na-majchiniia-si-ezik-2047888

Даже и М'Баце е взел отношение:
https://www.standartnews.com/balgariya-politika/borisov_iska_obyasneniya_za_zabranata_na_balgarski_ezik_v_ukrayna-362116.html
Новините са от 2017 в горните два линка.

Интересно, как са въвели тая забрана 2017 година "руските окупатори" на украинска територия, сигурно задочно.

По-нататък - второто видео, 08:47 и после- .."но така или иначе, те работят с пълния си капацитет (българските училища в Украйна има предвид госпожата, където няма руски войски) и там, където се преподава български език, този български език се преподава.. ..включително работят и неделните училища, в свободните територии на Украйна..". Леле, как звучи.. а къде работят, в кои точно градове/села/населени пунктове- не казва. Не знае ли, лъже ли, не се знае..


Ремотекс, наистина е голямо нещо пропагандата, особено ако търсиш потвърждение на тезата, какви супер приятели са ни украинците и какви врагове руснаците.. Обаче тая плювня мълниеносно плъзна по всичкото юроатлант страница. Една лъжа, повторена 100 пъти, ставала истина, нещо подобно имаше..

Проверявай инфото ;)
 [_]3
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Ха-ха, Никсън отново е в поза "широко затворени очи"

Забранено е но само в държавните у-ща и то след 4 клас (а някъде и след 11)
вкл. и в линка който си дал от Дарик
"Украйна ограничи правото на българското малцинство да учи на майчиния си език. Според промени в Закона за образованието български език вече ще се учи само в детските градини и до 4-ти клас включително. В момента бесарабските българи в Украйна изучават майчиния си език до 11 клас, както и българска литература и история."
и от др. линк
"Според този закон образованието на национален език, на малцинствен език, се ограничава само до детските градини и до началното образование" - колко удобно пък са изпуснали бойковистите (на/от последния ден) че става дума само за държавните у-ща и за официалния език  :P

То и в България се преподава само на офицалния език - български (по всички предмети), който иска има си отделно изучаване на чужди езици и неделни училища (които /нед. у-ща/ в Украйна бяха забранени едва от окупаторите, иначе си бяха отворени - инак къде оттичаха там едни милиони левчета за поддръжка).

И какво се поучава - идват новите фашаги и вместо да го разрешат те го забраняват навсякъде - не само в държавните  а вкл. и в неделните у-ща за всички възрасти?!?
Е кои са по-фашаги (и от оригиналните - там 41-44г.)

Освен това да разбирам ли че като сте толкова загрижени за изучаването на българския в Украйна сте също толкова загрижени за изучаването напр. на цигански и турски/помашкия диалект в българските държавни училища? или само в украйна - украинците са фашаги а у българия - българите не са?

П.П. А да видим сега, като сте такива големи "анти"-фашисти, кой ще жертва барем една биричка ..там с картофките или без
https://frognews.bg/novini/manol-peikov-prodaljava-kampaniiata-nabirane-sredstva-generatori-ukraina.html
(за една седмица хората събраха половин милион, две седмици по-късно вече гонят милион)

Хайде едно видео и от мен
https://www.dnevnik.bg/video/2022/12/06/4424933_manol_peikov_prozrachnostta_nakara_tolkova_mnogo_hora/

 [_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Dec 17, 2022, 21:52 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Хехе, откога почна да вадиш сламката от моите очи, пък гредата с крематориумите, например, остава в твоите :)
Пропуснал си важното - "Украйна ограничи правото на българското малцинство да учи на майчиния си език. Според промени в Закона за образованието български език вече ще се учи само в детските градини и до 4-ти клас включително. В момента (т.е. до момента за тоя закон през 2017 година) бесарабските българи в Украйна изучават майчиния си език до 11 клас, както и българска литература и история."
А сега де, кой е със широко затворени очи :) Аз дадох линкове с публична информация, ти също, само че г-жата не казва кой и кога е забранил нашия език (това си го пропуснал удобно), а от моите линкове се вижда кой и кога е забранявал нашия (ако щеш, от определен клас нагоре).

"То и в България се преподава само на офицалния език - български (по всички предмети), който ска има си отделно изучаване на чужди езици."
Правилно. Но в България няма автономни области. А в Украйна има(ше) такива.
Това как да го разбирам- "И какво се поучава - идват новите фашаги.." - украинците са  старите фашаги ли, демек признаваш, че са фашаги все пак?

Хайде  [_]3 [_]3 [_]3 и хубава вечер!

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Много пъти съм казвал, че българина е християнин само на думи и всъщност сме много големи нацисти. Какво говоря? Собствените ми синове са нацита и не мога да ги разубедя никак.

Та наистина е така. Българина е против „майчиния език“ във всички форми, какво остава да е в училище. Разбира се, ще платим за това. Цената за нацизма е винаги кръв. Същия урок, не научен от украинците.

=*=

Само между другото, но изучаването на майчин език (бил той български) не е сигурно, че има положителен ефект. По-скоро е отрицателен, доколкото унищожава разнообразието, което е основното постижение на западното общество. Това е така, защото в училище се учи литературния вариант на езика (сиреч изкуствения, сътворен от изкуфелите феодали от нарочената за академия на „науките“), а не местния диалект и неговите особености.

Така, че и аз по-скоро съм против майчиния език в нещо наречено „училище“. За неделно такова не съм точно сигурен. Това за мен е по-скоро механизъм за изучаване на религия. Поне аз като дете така съм го третирал и за това съм го ползвал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
И Рогозин отиде в Украйна да денацифицира:
https://arstechnica.com/science/2022/12/dmitry-rogozin-may-be-in-some-trouble-in-russia/

Путин ще го съдят неговите дето разтури Русия за поколения напред (може и да го линчуват, когато информацията стигне до тях).
На Украйна ще и спретнат един план Маршал и ще се оправи, ама рашките нацита, ще се върнат в каменната ера, а българските мурзилки ще им припяват (щото БГ без ЕС и НАТО е вече там).
Досега един русофил не ми е обяснил смислено какво се възхищават на Русия (като махнем пропагандата, че са ни освобождавали десетина пъти) и говорят някакъв език, който ако не са ги карали зорлен в училище да го учат - никога няма да разберат. Готови са и фашизма и колониализма да им простят, неясно за какво. Предполагам ги тресе Стокхолмския синдром. Ама не купуват нито руски коли, нито компютри, да не говорим за телефончета. Дори на екскурзия не ходят там, камо ли за имиграция/гурбет.

Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Какъв план Маршал бе ?

   САЩистанските уроди имат интерес Украйна да е бедна и корумпирана
държава,членка на НАТО, и начело да е послушна марионетка.
Еврейския наркоман Зеленски много добре се вписва в тази си роля.

Очевидно е.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
   Какъв план Маршал бе ?

   САЩистанските уроди имат интерес Украйна да е бедна и корумпирана
държава,членка на НАТО, и начело да е послушна марионетка.
Еврейския наркоман Зеленски много добре се вписва в тази си роля.

Очевидно е.
Нямаш равен в писането на простотии.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Кое точно е простотия ?

Че Зеленски е евреин и наркоман.
Или че САЩистанските уроди имат интерес Украйна да е в НАТО
и да е управлявана от послушна марионетка.

Кое не е вярно ?
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68705 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx