Автор Тема: networking  (Прочетена 2237 пъти)

askask

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
networking
« -: Jan 05, 2003, 13:07 »
Mm.. mnogo syjaliavam za vyprosa no v "mahalata" sme reshili da si napravime wirless mreja. Ta znachi ideiata e pri men edin access point na 2 mesta po edin wirless client i da opyvame cabelite kym komshiite. Pri mene e linuxa, AP-to e naglaseno i nastroeno... Pyrvia problem koito vyznikva e da pusna net na drugite. E da ama ne sam rabotil nikoga s iptables, ne mi se e i nalagalo da rabotia i s ipchains. V sluchaia sam s 2.4.18 - iptables. Edinia nachin e da opisha "route add ... " ama ne sam siguren dali shte stane. Shte vi pomolia ako niakoi mu se zanimava da mi obiasni procedurata v sluchai che vsiako pc si ima sobstveno vynshno IP i v sluchaia che sichki izlizat prez edno IP.

 Mersi predvaritelno
Активен

mrvoland

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 382
    • Профил
networking
« Отговор #1 -: Jan 06, 2003, 14:39 »
http://www.linuxguruz.org/iptables/
има прекрасни примери как да си настроиш iptables, ако искаш да ги скриеш зад firewall разбира се иначе не е нужно нищо да добавяш щом ще сте от една мрежа заедно с доставчика...
просто те трябва да настроят своя gateway към твойто IP а ти да си сложиш gateway на доставчика ти. Макар мисля че могат да си ложат директно gateway-a на доставчика
Активен

no pain no gain!

PeterPan

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
networking
« Отговор #2 -: Jan 06, 2003, 14:42 »
Zna4i ne sam siguren dali towa to4no iskash no edinq na4in da rutirash e naistina s iptables i toj si popylva route tablicata pove4e info mojesh da namerish v Masquerading-Simple-HOWTO
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Network vupros (advances networking)
Настройка на програми
Laser 0 1409 Последна публикация Apr 21, 2003, 14:40
от Laser
vmware networking
Настройка на програми
detonator 1 1645 Последна публикация Jun 10, 2003, 08:38
от mrvoland
networking
Идеи и мнения
nocture 2 2012 Последна публикация Feb 19, 2005, 23:16
от
Freebsd networking
Системни настройки
stormlab 3 2303 Последна публикация Sep 06, 2006, 12:56
от stormlab
[Решено] virt-manager bridget networking
Настройка на програми
mimosh 12 4413 Последна публикация Feb 19, 2018, 08:05
от mimosh