Автор Тема: бундесхакер  (Прочетена 5762 пъти)

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: бундесхакер
« Отговор #15 -: Nov 18, 2008, 11:37 »
vstoykov, това с nmap и други тулове е друга тема, която не се засяга в новината, но се обсъжда. Въпрос на време е да бъде гласувано, предполагам чакат малко да поутихне врявата около новия закон, защото ако сте гледали репортаж/не по бтв и откраднатите им новини от цнн, разбира се/ щяхте да видите, че имаше голяма съпротива.
свердлов, преди 6-7 месеца, когато се дискутираше този въпрос, в линукс магазин изляза новина за това как може да се зарази линукс машина. Проблемът на автора, според мен, беше, че той разгледа уиндоус вредители под линукс или уин начина, което е доста тъпо. Има как, помните ли една новина на богомил с един разработки за софтуер за следене на трафика.
Има как и просто се застраховат.
Провайдерите вече пазят трафика, както и телекомуникационните компанни. Следващата стъпка е това с архива и забраняване на определени, по-точно позволяване на програми от държавата. ::)
Активен

f117zz5

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: бундесхакер
« Отговор #16 -: Nov 18, 2008, 11:44 »
Абе до колкото разбирам закона още не е приет окончателно и даже самите социалисти от някои области са против него...
http://www.zeit.de/online/2008/47/bka-gesetz-sachsen-anhalt
То и преди години имаше нещо подобно, но много по-сериозно: искаха снайперисти спокойно да си застрелват терористи. И тогава този закон се отхвърли (поне така мисля, де, не се интересувам от политика много-много).
Дано сега и този да не мине, защото намирисва малко на полицейщина и граждански контрол като в САЩ.
В Германия съм чувал за следните случаи: адвокатски кантори следят за IP-та на потребители, които теглят музика от интернет. След като си засекат жертва, пращат и "предложение" за мирно уреждане на нещата, т.е. да не се стига до съд, за сумат от около 4000-5000 евро. Познавам един, който се изръси така заради това, че дъщеря му си е теглила накакви mp3-ки... Много неприятно, ама факт.
Но както се казва нищо лично, просто бизнес. Евентуален закон за следене не потребителите в Интернет ще всее страх в хората и много ще се замислят дали още да си теглят филми, игри и софтуер от торен тракери и т. подобни. По друг начин казано: малко ме съмнява дали всъщност зад този закон не крият комерсиални интереси...
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: бундесхакер
« Отговор #17 -: Nov 18, 2008, 12:09 »
Може да звучи параноично, но ... подозирам, че се прави подготовка за нов недемократичен режим - нещо като комунизма и фашизма, но по-лошо...

Този процес се извършва бавно, но ритмично. Ако сложим една жаба във вода и бавно загряваме водата, жабата няма да разбере какво става и ще се свари. Ако извадим жабата от студена водя и я пуснем в гореща - тя ще усети разликата и ще се спаси.

В момента ни пекат на бавен огън. Започват с подготовката на законите  - да са готови за репресиите (арести за "пиратство", побой до окапване на месото, концентрационни лагери и т.н.). Икономиката вече не е пазарна икономика. Държавите вече се намесват твърде много - субсидии, еврофондове, квоти (нямаш право да произвеждаш от дадена продукция над определени количества), специални разрешителни за извършването на определени дейности, бюрократични пречки, водещи до корупция...

Законите стъпка по стъпка се променят. Първо беше запазването на данни, а после и:
http://opensource-bulgaria.org/now/?p=203
Цитат
    *  - Забавяне на определени технологии или спирането им изцяло, за да се предотврати “нарушаване на интелектуалните права”, което директно означава нарушаване на неутралитета на мрежата и нарушаване на работата на компаниите работещи с тях, както и на хората ползващи ги ежедневно. Започва се контрол върху технология и върху преносна среда, с идеята че евентуално може да се случи ‘нарушаване на интелектуални права’.
    * - Сътрудничеството между доставчиците на Интернет и издателите на съдържание, ще бъде засилено насила, за да може при филтрацията на трафика доставчикът да може да разбере това съдържание ‘законно ли е или не’ и дали може да се разпространи по Интернет.
    * - Контрол от страна на доставчиците върху техните клиенти с цел следенето дали съдържанието което се изтегля от потребителя е ‘законно’ или не.
    * - Всички потребители на Интернет ще бъдат задължени да поставят шпионски софтуер на компютъра си, които да следи за наличието на ‘незаконно’ съдържание на техните компютри.
    * - Ако потребителят има такива ‘нарушения’, освен, че ще бъде преследван законно за действия които не са доказани от съд, но и достъпът му до Интернет ще бъде спрян.
    * - Ще изместят преценката кое е законно и кое не от ръцете на правосъдието към кварталния ви доставчик на Интернет и ще смени правния статус на доставчика на Интернет, който за момента е само ‘преносна среда’

« Последна редакция: Nov 18, 2008, 12:13 от vstoykov »
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: бундесхакер
« Отговор #18 -: Nov 18, 2008, 12:23 »
Стойков, ако се опита някой да ми наложи всички тия правила, аз и не само аз, много народ ще излезне и ще им свети маслото на всичките....

Не забравяйте че освен аматьори, има и професионалисти готови да се борят за свободата си, а Хемингуей не напразно е казал, че няма по-опасно нещо от мотивирания аматьор...

само да смеят!!  >:D
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: бундесхакер
« Отговор #19 -: Nov 18, 2008, 12:49 »
f117zz5,
не съм подробно запознат с правителствената организация на Германия, но мисля че те, за разлика от нас, гласуват в бундестаг и бундесрат. Значи едното е на местно ниво, всяка федерация си има парламент и всяка федерация си има неин представител в бундесрат-а, която се бърка където не и е работата :D . Бундестаг-а се избира от населението. И така един закон може да се приеме на местно ниво, а след това да се предложи и в бундестага.
Ако някой е информиран по-добре, нека да ме поправи.
И тея спд/соц прокарват един закон в няколко региона и после идва предложение в бундестаг-а да се приеме за цялата страна. Поне аз така го разбирам.
Активен

f117zz5

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: бундесхакер
« Отговор #20 -: Nov 18, 2008, 13:28 »
por4e2,

Нещо такова е - всяка област (Bundesländer) имат известна автономност, но все пак мисля, че са под шапката на Bundestag-а. Общо взето тази статия ме просветли малко по въпроса. Предложание за закон могат да дават бундесрата, бундестага или управляващата коалиция (Bundesregierung, ако си го превеждам правилно). И общо взето, идеята е, че първо се прави предложанивто и после се подава на другите двама. Президента и той се намесва някъде в цялата тая работа, но не ми се инвестира повече време да им разнищвам начина по който си коват законите.
Както и да е, радвам се, че на доста нива закона среща съпротива, на много нива, даже и от представители на полицията. Ще видим в края на крайщата какво ще стане...
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: бундесхакер
« Отговор #21 -: Nov 18, 2008, 14:07 »
Стойков, ако се опита някой да ми наложи всички тия правила, аз и не само аз, много народ ще излезне и ще им свети маслото на всичките....

Ако ни позволят да имаме оръжия... Започна PR кампания - щяло да се разрешава ползването на оръжие "в разумни граници", което е доста неопределено (може под "разумни граници " да имат предвид само държавните служители и охранителните фирми да имат оръжие?).

http://www.bnt.bg/node_102/node_440/node_273645
Цитат
Рязък скок на продажбите на оръжие е регистриран в САЩ след президентските избори. Причината - мнозина се опасяват, че новият държавен глава може да наложи забрана.
(...)
В края на кампанията си Обама успокои, че уважава Втората поправка, която урежда правото за притежание на оръжие, но е за разумни закони в тази област. Мнозина възприеха думите му като знак, че той и доминираният от демократите Конгрес ще наложат ограничения. Други обаче смятат, че на фона на икономическата криза оръжейните закони едва ли ще са приоритет на новата власт.

Новината се отнася за САЩ, но е възможно и тук да  направят по-трудно купуването на оръжие.

Но дори и да имаме оръжия - какво може да направим, ако дойдат танковете? В същност като се замисля - има начин да се справим и с тях - достатъчно е да си паркираме колите неправилно и ще задръстим пътищата. Но дали ще се намерят доброволци да си сложат колите на пътя на танковете е малко съмнително...

А навремето, когато комунистите са идвали на власт, къде бяха свободомислещите хора? Когато Хитлер идваше на власт къде бяха мислещите хора?

Оппа... Комунистическата цензура е пропуснала това:
http://www.profit.bg/news.php?cid=16&id=36432
Цитат
Спекулативното търсене на пистолети, винтовки и боеприпаси започна още през миналата седмица, непосредствено преди изборите, съобщи собственик на оръжеен магазин в Хюстън (щата Тексас) Джим Пруит. По негова информация миналата събота той е продал седем пъти повече оръжия от обичайно.

„Той (Обама) иска да отнеме пушките ни и да създаде социалистическо общество, което да се пази от собствените му полицейски служби," смята продавачът.
« Последна редакция: Nov 18, 2008, 14:10 от vstoykov »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: бундесхакер
« Отговор #22 -: Nov 18, 2008, 14:37 »
Много съм съгласен - в България трябва свръх-либерален режим на продажба на оръжия. За няколко години населението ще намалее поне двойно, но цялата измет от НС-то ще бъде избита, и повечето тъпанари по улиците тоже :)

Освен това разни пишман-нацисти и техните цигански таргети ще се самоизбият, и за двете групи няма въобще да съжалявам. Дори 7 милиона души са много за България :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: бундесхакер
« Отговор #23 -: Nov 18, 2008, 15:13 »
А освен свръхлибералния режим, трябват и закони - опитват се да те ограбят на улицата - имаш право да се защитиш с огрестрелно оръжие.

Опитват се да влязат с взлом в къщата ти - имаш право да стреляш на месо. Опитват се да влязат с взлом във вилата - имаш право да минираш двора .... е, тук малко го пресилих, но идеята е ясна.

Не може да те наобиколят 10-на пишковци с ножове, и да нямаш право да ги изгърмиш като кучета - щото иначе ти си заколен ама по закон, имаш право да се защитаваш само с нож в такава ситуация?! Че после и влизаш в затвора за прекомерна употреба на сила... никой не му пука че ако не я употребиш, отиваш при свети Петър, нали?

Ех, къде е този див, див запад.....  а, да - ако всеки има оръжие, пък било то и банален макаров само, къде ще посмее който и да е с армия от 20 000 да напада народ от 7 милиона, и да прави геноцид, например? Ако ще и 1000 танка да ми пуснат по улиците, винаги има средства за борба и с тях. 2-3 високотермични (над 3000 градуса) молотова, и тия вътре ще наизлизат като хлебарки от жегата....

за Хитлер и комунягите имате право - масите в основата си са лесно манипулирани, но не бива да забравяме че живеем във век на информирано информационно общество - както факта за поява на нов Хитлер, така и групите за борба с него ще се появят толкова светкавично и повсеместно, че горко му и тежко.... партизанска борба с възможностите за мигновена комуникация между стотици групи, е нещо с което никоя армия на света не може да се справи (изключваме китайците, все пак....)
« Последна редакция: Nov 18, 2008, 15:20 от sverdlov »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: бундесхакер
« Отговор #24 -: Nov 18, 2008, 15:16 »
А какво шоу ще стане когато хората от панелките си накупят снайпери и почнат да се пукат от терасите, не е истина :)


Ебаси даже сега си го представих...от единия блок някой див селяк ядосан че са му взели паркоместото вади пушка-двуцевка и стреля по колата...от съседния блок му се отвръща с калашник при което двамата почват да се пуцат...в това време трети идиот се показва с две Узи-та от терасата с боен вик "СТИГА СТЕ МИ ПРЕЧИЛИ ДА СПЯ БЕ МАЙКА ВИ ДАЕ*А!" и почва да стреля безразборно :)
« Последна редакция: Nov 18, 2008, 15:20 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: бундесхакер
« Отговор #25 -: Nov 18, 2008, 15:22 »
купон ли ше праиш, синко? КУПОН?!!!!

ЗЕМИ ТАЯ ГРАНАТА!

gat3way -  ;D ;D
« Последна редакция: Nov 18, 2008, 15:23 от sverdlov »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: бундесхакер
« Отговор #26 -: Nov 18, 2008, 15:23 »
Когато дойде линейката и патрулките всички ги почват тях...мама ви скапани милиционери, пуцай кумееее!
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: бундесхакер
« Отговор #27 -: Nov 18, 2008, 15:34 »
не мога да не се сетя за Костурица....

ние тука се смеем ама веднъж цяла компания залягахме като на война като почнаха на една Нова Година от отсрещния блок да стрелят с АК-47....
« Последна редакция: Nov 18, 2008, 15:37 от sverdlov »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: бундесхакер
« Отговор #28 -: Nov 18, 2008, 18:33 »
Сега се сетих че бях гледал един филм на Мур за продажбата на патлаци в Щатите, нещо за някакъв боулинг беше името. Сега съвсем в духа на конспирационните теории сигурно тоя тип е пропагандист на новото време :)

Обаче ме заболя главата да ги измислям причинно-следствените работи, конспирациите са ми прекалено сложни работи за гладкия ми мозък :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon